Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

A još jednu stvar da pitam,  šta mislite o Motul 8100? Da li mi je to bolje od Shell-a ili je isti đavo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja već 9 godina sipam čistu sintetiku Motul 8100 xcess 5w40 u Libru jtd, motor radi bez greške. Pre zamene ispiram Motul-ovim sredstvom. Priča tipa - kako je dobro ulje, odmah sam primetio razliku i slično je besmislena. Cena je nešto jača od proseka.  Meni se dopalo kako motor radi, nešto manja potrošnja, zvuk je drugačiji, lakše podiže obrtaje i sl. U početku nisu imali potvrdu da ispunjavaju Fiat standard. Poslednje 4 godine imaju i to. U odnosu na Seleniu WR ovo je bolje ulje. Ne znam kakav je Shell Helix Ultra. Da ne bude zabune filter je podjednako značajan i ja ovde koristim Mahle&Knecht. Ulje je u prvih 1000 km posle zamene još uvek žuto (dizel, JTD motor) što je ranije sa Seleniom i jeftinijim filterima bilo nemoguće, tj. odmah posle zamene na šipki je bilo crno kao da nikad nije menjano.

Po meni, jedina smetnja za Motul mogla bi da bude cena, mada prati, pojave se akcije povremeno pa bude prihvatljivo.

 

 

8100_x-cess_5w40.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru!

Iskreno bliži sam Shell-u ne zbog para nego što mislim da je i taj Helix Ultra prosto dovoljno dobar. Da se razumemo, vozim normalan auto kojeg "normalno" vozim tako da mislim da neću videti razliku između ta dva proizvoda.
Poenta mi je samo da sipam dovoljno dobro. Filtere sam do sada stavljao MANN, sad ću Mahle.

Edited by Robin Hood

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je ovo ulje zamena za seleniu 20k ?

https://www.autoricambi.co.rs/web-prodavnica/auto-delovi/ulja/motorno-ulje-shell-helix-hx7-10w-40-preporuceno-za-hyundai-i-kia-vozila-12361-detail.html

Pretpostavljam da ovo ulje može u punta 1.2 16 v?

Da li auto troši shell ulje kao i seleniu? Godišnje pređem 5000 km i taman imam.0.2l da dodam. Sad je otprilike  na 1/3 na šipci ali neću dolivati jer ću servis da radim za manje od mesec dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gile smederevo +1 i nastavljamo sa njim na sledecem malom servisu. :thumbup:

Inace ga isto trosi kao i 20K da ne bude kolega u zabludi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/29/2017 at 2:37 PM, BaneJ said:
Ja već 9 godina sipam čistu sintetiku Motul 8100 xcess 5w40 u Libru jtd, motor radi bez greške. Pre zamene ispiram Motul-ovim sredstvom. Priča tipa - kako je dobro ulje, odmah sam primetio razliku i slično je besmislena. Cena je nešto jača od proseka.  Meni se dopalo kako motor radi, nešto manja potrošnja, zvuk je drugačiji, lakše podiže obrtaje i sl. U početku nisu imali potvrdu da ispunjavaju Fiat standard. Poslednje 4 godine imaju i to. U odnosu na Seleniu WR ovo je bolje ulje. Ne znam kakav je Shell Helix Ultra. Da ne bude zabune filter je podjednako značajan i ja ovde koristim Mahle&Knecht. Ulje je u prvih 1000 km posle zamene još uvek žuto (dizel, JTD motor) što je ranije sa Seleniom i jeftinijim filterima bilo nemoguće, tj. odmah posle zamene na šipki je bilo crno kao da nikad nije menjano.
Po meni, jedina smetnja za Motul mogla bi da bude cena, mada prati, pojave se akcije povremeno pa bude prihvatljivo.
 
 
8100_x-cess_5w40.thumb.jpg.ab4d75e26e358b5d2bcaf3908812957a.jpg


Po svemu sto sam pratio to je mozda i najbolje ulje koje se kod nas moze naci...
I sigurno da stoji sve sto si napisao, jedino me zanima da li si i sa seleniom ispirao uvek motor, mislim da je to razlika zasto ti se motul sporije prlja, kad sam uzeo auto sipao sam neko jeftinije ulje, vozio 1000km i onda ispustio i opet zamenio filter ulja i sipao seleniu wr, bas dugo je posle toga bila zuta....
Sad sam vec dugo na shell ultra i zadovoljan sam, ovih dana bas planiram da uradim servis i bas razmisljam da li opet da sipam tipa hx7 i jeftiniji filter tipa filtron i vozim nedelju dana, pa da opet sunem ultra i ufi filter.... jos cu videti.
Svakako ostajem pri shell ultra i komplet ufi filterima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Axic said:

@gile smederevo +1 i nastavljamo sa njim na sledecem malom servisu. :thumbup:

Inace ga isto trosi kao i 20K da ne bude kolega u zabludi.

Hvala lepo. Jel ima neko ulje a da motor ne ''troši ''?brat mi je rekao da mu je majstor za fiat ideu 1.2 16 v benzinca rekao da sipa shell 5w40 ali nije rekao tačno koje  i kao da neće trošiti? Jel valja uopšte sipati 5w40? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica da nece biti potrosnje ulja ako predjes na ovo ili ono ulje, pogotovo na 16v benzincu su cista glupost. Sipaj 10W-40 i ne opterecuj se puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, BaneJ said:

Ja već 9 godina sipam čistu sintetiku Motul 8100 xcess 5w40 u Libru jtd, motor radi bez greške. Pre zamene ispiram Motul-ovim sredstvom. Priča tipa - kako je dobro ulje, odmah sam primetio razliku i slično je besmislena. Cena je nešto jača od proseka.  Meni se dopalo kako motor radi, nešto manja potrošnja, zvuk je drugačiji, lakše podiže obrtaje i sl. U početku nisu imali potvrdu da ispunjavaju Fiat standard. Poslednje 4 godine imaju i to. U odnosu na Seleniu WR ovo je bolje ulje. Ne znam kakav je Shell Helix Ultra. Da ne bude zabune filter je podjednako značajan i ja ovde koristim Mahle&Knecht. Ulje je u prvih 1000 km posle zamene još uvek žuto (dizel, JTD motor) što je ranije sa Seleniom i jeftinijim filterima bilo nemoguće, tj. odmah posle zamene na šipki je bilo crno kao da nikad nije menjano.

Po meni, jedina smetnja za Motul mogla bi da bude cena, mada prati, pojave se akcije povremeno pa bude prihvatljivo.

 

 

8100_x-cess_5w40.jpg

Pogledaj test tog ulja,ako imaš para na bacanje.Pod znacima navoda najbolje. http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, na slikama sva izvikana ulja (talog u balonu) izgledaju loše posle zagrevanja kojim se simuliraju uslovi u motoru. Nema komponente fizičkih uticaja. Verovatno bi rezultati bili još gori. Meni je interesantan talog i produkti sagorevanja ulja koji su skoro identični za Shell i Motul. Inače sam razmišljao da malo promenim marku i tip ulja čisto da probam, ne verujem ni ja Belgijancima. Ček je i Eneos loše izgledao.

Ovde http://bmwservice.livejournal.com/151086.html

lik koga mrzi da čita i gleda slike traži preporuku šta da sipa. Preporuka je zanimljiva i prilično egzotična za nas.

Edited by BaneJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo Meguin full sintetiku 10W40 sutra-prekosutra cu ga menjati(inace prvi put to stavljam u motor), pa cemo da vidimo sta ce da kaze motor, da li mu prija ili ne.
Inace sad u motoru GM 10W40 ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj auto ja skoro ni ne vozim nego burazer, pa nisam 100% siguran, ali znam da sigurno ima mnogo manje ali da li nema uopstw slagao bi te, pored ulja na tom motoru se oseti razlika i kad je losije gorivo....
Znam kad sam prvi put sipao da je razlika bila neverovatna koliko je tisi motor....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jačeg lupkanja, (čekićanja), u hladnim zimskim danima mora biti, razlog nije kvalitet ulja, već ranije paljenje i to određuje ECU, na osnovu temperature rashladne tečnosti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doslo vreme za mali servis pa hocu da kupim Seleniu, ne opterecujem se toliko ko ima procenat od nje i ko sta preporucuje, sipam to sto je fabrika preporucila(PREPORUCILA, ne naredila), pa me interesuje koje ulje ide u 1.9 JTD 2002. godiste. Koliko vidim to je Selenia WR puna sintetika? E sad, proso sam nekoliko radnji i cene se razlikuju pa i do 500 din ustede sto mislim da je samo do prodavca, malo me plasi samo cinjenica da ima i fals robe pa zna li neko proverenu prodavnicu u Nisu da se ne cimam i oko toga. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Zivic123 said:

Koliko vidim to je Selenia WR puna sintetika?

Preporuceno WR je 5-40 i nije full sintetika, vec samo ulje sa sintetskom osnovom.

Ako zelis full sintetiku, pogledaj da ne predje u reklamiranje, pisali smo prilicno na prethodnim stranama o drugim brand-ovima na koje je dosta nas preslo i zbog sastava i zbog razlike u ceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam krenuo da ti pisem u pp jer sam se bacio u citanje o ulju. Naleteo sam na stranu gde kazes da koristis vec dugo godina Seleniu i da nema potrebe preci na drugog proizvodjaca ako je do sada sve okej. Gde u Nisu da nadjem proverenog prodavca jer u najmanju ruku zelim fals da sahranim motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...