Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

 @Rile_bg Ma ja i hocu to grafitno. Kako ti se pokazalo u eksploataciji? Potrosnja na 10.000km ili na vise?na koliko ga menjas? Cuo sam za te likove da su super. Koliko je taj filter? Hvala puno unapred. Bili su nekada kod mene blizu gde zivim na autokomandi. 

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se potrosnje tice ona je oko 200-300g na 10000km,moze bez problema da se vozi jos koju hiljadu km preko 10000. Filteri nisu bas jeftini,tacno koliko su ne znam. Ja dodjem i kazem redovan servis,platim i to je to. Ranije su bili pored onog Alfinog servisa,sad su u Mokroluskoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobro. Ja redovan servis radim za 1500km pa sam hteo da ga probam. Posto meni na redovnom servisu ciste dizne i leptir gasa(ulazi u cenu). A samo ulje(sa filterom) bih kod njih u Mokroluskoj menjao,a i jeftinije mi je tako jer koliko sam razumeo ne naplacuju ruke ako to radis kod njih a i ulje je nesto jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma meni moj majstor na redovnom cisti dizne u kadici. Ali sam hteo kod njih ovo da odradim a ostalo kod mog ;)

Videcu jos. Hvala na podeljenom iskustvu,probacu Marly :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam..danas sam upoznao lika koji u BMWa M3 sipa to grafitno...i odlicno mu je....nisam cuo nista negativno za Marly zaista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipam ja godinama marly, skoro sam 7, 8 servis ja mislim odradio sa njim. Neces se pokajati sigirno. 

Sto se tice aditiva mozes da probas samo onaj za u rezervoar, 

 

20170316_151850.thumb.jpg.aa85e6c1f01bf44e06acbc9bafd6c2e7.jpg

 

Ove ostale zaboravi jer ne rade nista i nemaju poentu, nemoj da te neko laze da ce ti ocistiti usis time :D

20170309_140547.thumb.jpg.7eaf8b84d062a8cfeb83987027ffe8b9.jpg

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuku majko sta je ovo :o,kakva stroka. Ma ne zanimaju me ti aditivi hehe. Ulje cu sipati,u kadici ocistiti dizne, a leptir gasa i sve ostalo se skida i  temeljno cisti.

U te sprejeve nikada nisam verovao,zvaka za ludaka.:lol:

Jednom u 10ak hiljada je red da se sredi tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, interesuje me da li u fiat brava 1.6 16v, '97. (benz),  sme da se sipa cesko ulje MOGUL 10-40, koje je po karakteristikama skoro isto kao SELENIA.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu l' ulje u fiata??? Moras. Bez ulja nece da radi da valja :-)
Salim se. Smijes bilo kog proizvodjaca ako je ulje dobro i po specifikaciji odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad davno sam sipao ulje tog proizvođača u jedan auto i nisam baš bio oduševljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marly 5w40 sa MB 229.31 I VW 505.00 1600 din?Pa mnogo je rodjaci :),mozda ih bije dobar glas ali malo su se uspavali sto se tice ove gradacije.

Ako se vec sipa belgijsko ulje,WOLF je isto to za duplo manje novca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao sam Wolf u gradaciji 5w-40 u Mareu jtd i nakon predjenih 7000 km mogu vam reci da sam pomalo iznenadjen,jer je ulje promenilo boju ali ne koliko sam ocekivao tj daleko je od crnog a takvo bi trebalo da bude nakon te kilometraze ,sto u meni pomalo izaziva sumnju da mozda ne odradjuje svoj posao kako treba tj ne stiti motor.Ili mi je motor toliko dobar da ne prlja ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, u dobla 1.9 jtd sam do sada sipao nisotec 5w-40(dobijeno u nekoj komperzaciji) menjao sam ga uvek na 10.000km, na meraču ne spusti ni 1mm posle 10.000km. Pošto nemam vise to ulje, da li da predjem na Shell, kakva iskustva imate sa tim uljem? Isto bih sipao 5w-40.. 

 

  • Shell Helix HX8 Synthetic 5W40
  • Shell Helix Ultra 5W40
  • Shell Helix HX7 ECT 5W40
  • Shell Helix HX7 5W40

 

Ne znam u čemu je razlika izmedju ovih navedenih ulja? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

HX7 je ulje sa sintetskom osnovom (slicno kao i Selenia WR), zadovoljava Fiatove 9.55535-N2 i M2 specifikacije. 

HX7 ECT je potpuno sinteticko ulje, sto se dizela tice pretezno namenjeno za one sa DPF filterom, zadovoljava 9.55535-S2.

HX8 je takodje full sintetika, po onome sto sam citao osnovom slicno kao Helix Ultra, ali sa Fiat 9.55535-N2 i M2 specifikacijama.

I na kraju najmodernije Helix Ultra, sa PurePlus tehnologijom, zadovoljava 9.55535-Z2.

Summa summarum, dosta nas je preslo sa Selenie na Shell. U obican JTD se cesto sipa jeftiniji HX-7, licno sam od poslednje zamene presao na Helix Ultra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prethodni vlasnik sipao DRIVE +  /  verovatno ono iz EUROAUTA  / ulje i do sada sam presao 2500 km, za sada ulje na max. Inace vozim 500 L 1.4 16v 95 KS. Kupio sam Syntium 3000AV od Petronasa pa cu kada promenim javiti utiske i jednog i drugog. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mislite o Helix Ultra Professional AP-L 5W-30  za moj Bravo 1.6 mjet?

 

ACEA C2, FIAT 9.55535 S1

 

To ulje mi preporučuje i Shell-ov engine za odabir optimalnog ulja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sipao Shell Ultru 5-40 doduse izvadio sam dpf pa sam presao na 5-40.

Ne znam da li ces naci taj Professional negde, posto ga nema u Auto Miki a oni uzimaju direktno od uvoznika. 

Isti auto imamo, sa istim motorom.

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...