Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Mene ulje zanima iz perspektive sta mogu da kupim, za koje pare i koliko je kvalitetno. Pa zato malo promatram opcije po netu. I stoga i ova tema. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9.3.2016 at 7:47 PM, dekirs said:

Ajde ovako jedno pitanje. Stilo Jtd 85kw je u pitanju, presao je oko 500 000km.

Do sada je sipana selenia 5w40, posle 5000km skine oko 0.5,6 L ulja. Cuo sam od dosta ljudi da motori sa 300+ hiljada treba da predju na 10w40 i da se to ulje dosta manje trosi.

E sad, pitanje za sve one koji koriste 10w40 a koristili su 5w40, da li ima neke razlike, u radu motora, potrosnji ulja i ostalom ? Da li je to uopste i istina za motore koji su dosta presli da treba da se prebace na 10w40 ?

Cena mi nije problem uvek sam se vodio racunicom najskuplje je bolje, tako da to ne bi bio razlog prelaska na 10w40.

 

Aj kad sam tu jos jedno pitanje. Znam da je fabrika preporucila seleniu iskljucivo, ali koja je situacija sa mobil 1 uljem ? Jel bolje od selenije i da li neko koristi to ulje ?

Hvala.

 

mobil ulje je vrhunsko ulje i generalno je bolje od selenie samo ovisi u kojim gradacijama i verzijama... prelaz sa 5w40 na 10w40 najbolja opcija ti je 10w40  liqui moly super leicht lauf synthese....nema greske za jtd sa tim kilometrima...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 22.11.2016 at 11:21 PM, MilanStilo said:

Ja u stila od 80ks I 116ks sipam Meguin 5w40 ultra perfomanse I za sad mi se pokazalo kao dobro. Na nekih 15000km mozda spusti sa maximuma jedno 200-300grama. Sad sam ga sipao I u punta 1.2 8v I videcemo kako ce se pokazati.
 

gdje u srbiji kupujes meguin?

meguin vrhunsko ulje... to je u stvari liqui moly samo nijansu niza klasa a malo i marketinski trik,vrh ulje ...ko prodaje to u srbiji

On 22.11.2016 at 11:21 PM, MilanStilo said:

Ja u stila od 80ks I 116ks sipam Meguin 5w40 ultra perfomanse I za sad mi se pokazalo kao dobro. Na nekih 15000km mozda spusti sa maximuma jedno 200-300grama. Sad sam ga sipao I u punta 1.2 8v I videcemo kako ce se pokazati.
 

jos ti je bolje meguin superleicht lauf 5w40 puna sintetika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzimam od jednog drugara, ima ga na face Vladimir se zove, ne verujem da ovde ima nick. Uvoze ulje iz Nemacke. Punto presao 3000km nije mrdnulo sa maximuma.

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Ako te zanima mogu ti dati broj od drugara pa da se cujete. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima i mene, pa ako forum ne brani, mozda ovde da podelis... Ili onda i meni u pm ako nije problem ? :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno pisite kontakte, iskustva... Koristice i ostalim zainteresovanim forumasima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nasuo Nisotec 5w40, vidjećemo kako se ponaša. Po zvuku mekše i ljepše radi nego staro ulje, što je i normalno, ostalo sve kao i sa bilo kojim drugim uljem. U pitanju 2.4JTD 10v

Cijena mu je takva da sigurno neću više od 8-9000 sa njim.

Edited by stefaan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na svom VW Polo, sipao Nisotec 15-40 Gasoline (pošto je ima plinski uređaj), pošto sam ulje menjao na 6000-7000km, nije ga trošio. Auto se ponašao potpuno normalno, a sipao sam ga samo iz razloga što je original (kupljen na pumpi za jeftine pare ;) ) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Milutin-NS said:

Bar s njim si siguran da si nasuo original ulje i da ti nije uvaljen neki bofl...nije to lose

 

Tako i razmišljam jer znam da je 100% original ako ništa više, do sada sam sipao Optima, ako je nešto naše ne mora da znači i da je loše odmah, čak naprotiv. Na domaćim uljima sam prešao nešto više od 40000km i nikakav problem, pogotovu jer je za moj motor po defaultu 10w40 pa sa sa bilo kojim 5w40 daleko iznad potrebne specifikacije.

Selenia TD nasuo kad sam tek kupio i nikada više jer pri zamjeni je bilo kao bara, čak me i tata pitao kakvo ti je ovo ulje (sam sebi mjenjam) dok je Optima i nakon 11-12000 i dalje sasvim ok pod prstima.

Za ovo ćemo vidjeti sada, jeftino je pa ću ga ranije i mjenjati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9.12.2016 at 2:41 PM, MilanStilo said:

Ljudi Meguin vrhunsko ulje medju 5 najboljih ulja(sestra liqui moly bazno ulje svim liqui moly uljima,ne 

falsira se)godisnje uspem 200 do 300 litara meguina u tudja auta 

slave me ko mrtvog Titu kako se auto ponasa na tim uljima...od toga 

20 fiat motora....ja nista drugo ne bih ni kupovao ni sipao

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 14.12.2016 at 11:37 AM, zelsav said:

Ovaj High Condition 5w40(Meguin) odlican,zna li se koja mu je cena?

3199-megolmotorenoelhighcondition5w-40-18.0-en.jpg

u koji auto hoces da ga sipas??

pogledaj taxi teile berlin online shop meguin öl,dostavljaju svugdje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/14/2016 at 11:37 AM, zelsav said:

Ovaj High Condition 5w40(Meguin) odlican,zna li se koja mu je cena?

3199-megolmotorenoelhighcondition5w-40-18.0-en.jpg

 

Nadji na facebook-u coveka po imenu Vladimir Dobric, on radi u firmi u Kragujevcu koja radi meguin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi dosta sam citao treba mi vasa pomoc ako ste imali iskustva. Imam grande punta 2006 1.9 mj 120ks presao po kilometrazi 190k zvanicno mozda i vise...uradjen servis na leto i sipano mobil 10w40 inace ne trosi ulje od zamene do zamene jaako malo. Hteo bih da menjam ovo ulje jer mi ne sumljivo jer je bilo "besplatno" uz registraciju. KOJE STAVITI a da je KVALITETNO. Citam za shell i verovatno cu to... Molim za SAVETE I ISKUSTVA VASA! Hvala!!

 

 

Edited by neshaoct
spojeno by Markobgd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto prvo treba da pripazis je da sipas ispravnu gradaciju za taj motor. Za 1.9 MultiJet standardno ide 5-40.

 Za kasnije verzije sa DPF ide 5-30, a 10-40 je islo u prvobitne JTD verzije.

Na ovoj temi imas detaljna iskustva, pa procitaj. Dosta ljudi se u poslednje vreme prebacilo na Shell, vidim da hvale Meguin, Motul standardno... U poslednje vreme ima dosta kopija fabricki preporucene Selenie, pa i iz tog dodatnog razloga ljudi prelaze na druga ulja. Licno sam uzimao Seleniu kod zvanicnog uvoznika ('Slodes') i do sada nisam imao nikakvih primedbi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto neko ne slika tu fals Seleniju il ne rece gde je kupio :D il neko to drugo ulje da zna kako nije fals

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već je ranije bilo priče o cenama.

Nema politike jedinstvenih cena. Ne postoji nekakva univerzalna cena koja onda mora da se preslikava od tržišta do tržišta.

Pri formiranju cena uzimaju se u obzir osobenosti svakog pojedinačnog tržišta (veličina koja je onda u direktnoj vezi sa plasiranim količinama, prisutnost konkurencije, navike potrošača u smislu okrenutosti ka domaćim proizvodima ili ne, prethodna zastupljenost brenda na tom tržištu ako je ona uopšte postojala, standard (kupovna moć) tržišta, troškovi marketinga na konkretnom tržištu, itd.)

Tako možete naći gomilu primera za razne proizvode. Sećam se da sam tada kačio primer kako je Mercedes S klase u Americi jeftiniji nego ista takva (motor/oprema) S klasa u Nemačkoj, iako se pravi u Nemačkoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako. Ali verovatno ima razlike u kvalitetu ulja. 

Ne trosi mi ulje ni sa nasim uljem, ali hocu da proverim da li ima razlike u radu i ponasanju auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumaši,

 

Pre mesec dana kad sam radio mali servis na Grande Puntu 1.3 75ks, po preporuci majstora zbog kilometraže koja je bila 180.000 km sam prešao sa Selenia WR 5w40 na TD 10w40. Zanima me koja je razlika i da li to ulje odgovara motoru pošto fabričke specifikacije nalažu samo 5w40???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...