Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

10w-40 je sipano do sada I od max do min spustio bi do 2mm na meracu za 10.000km. Ovaj put nesto vise od 11000km je presao I ulje je takodje mozda bilo 2mm od maximuma. Danas sam sipao 5w-40 pa cemo videti sta se desava.

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.9 JTD 2005god.  255000 hiljada  presao. Sipano u njega uvek do sad Selenia 5Wr40 sad bih nesto drugo da probamo jer ovi deru sa Seleniom. Interesuje me koja sve ulja zadovoljavaju ove standarde koje ispunjava Selenia? Ako mozete da navedete nesto sto je provereno dobro. Procitah temu i nacitah se svega i svacega i sludih se citajuci. :DAko moze kratko i jasno.:rolleyes:

Hvala

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shell hx7 5w40 ti ispunjava sve fiatove standarde i isto ti je kao selenia wr radjen na sintetickoj bazi, a jos bolje je Shell ultra 5w40 full sintetika i takodje ispunjava sve standarde za taj motor. Ranije sam koristio hx7 ali sam presao na ultra posto je jos kvalitetnije i zadovoljan sam i sa jednim i sa drugim, i oba su jeftinija od selenie. Sad sam opet kupio ultra i treba za par dana da zamenim, inace i na puntu i lanci y benzincima sam presao na shell hx7 ali 10w40 i dosta lepse rade.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mene je stilo dizel jtd.  Kako da znam dal je original shell

Edited by steel

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako da znas da je bilo sta original :)
Ja uzimam u auto miki, oni od uvoznika uzimaju....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni auto ne trosi ulje od menjanja do menjanja 10.000 hiljada.

Jel bese mika u prvomajskoj na cosku? Koja je cena za 5 lit

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.9 JTD 115/126 (85/93kW), -Multi Wagon (STILO) (DT) (2001-)

Application Recommendation Capacity (ltr) Data Sheets
Engine (DT) Premium Helix HX7 5W-40 (a) 4.7    
Alternative Helix HX7 10W-40    
Manual Transmission Spirax S5 ATE 75W-90 1.7    
Differential From Gearbox      
Coolant (50%) Refer to Local Shell Distributor 8.2    
Brake Fluid Refer to Local Shell Distributor      
Constant Velocity Joints Gadus S2 V220AD 2      
Power Steering Spirax S2 ATF AX      

Wheel Bearing Grease

ovo peporucuje fabrika

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 17.11.2016. at 1:00 AM, Kuvalja said:

Shell hx7 5w40 ti ispunjava sve fiatove standarde i isto ti je kao selenia wr radjen na sintetickoj bazi, a jos bolje je Shell ultra 5w40 full sintetika i takodje ispunjava sve standarde za taj motor. Ranije sam koristio hx7 ali sam presao na ultra posto je jos kvalitetnije i zadovoljan sam i sa jednim i sa drugim, i oba su jeftinija od selenie. Sad sam opet kupio ultra i treba za par dana da zamenim, inace i na puntu i lanci y benzincima sam presao na shell hx7 ali 10w40 i dosta lepse rade.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

+1 za HX7 10w40

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o Bardhal uljima, jel koristio neko za Punta, konkretno me interesuje za 1.2 8 V

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni auto ne trosi ulje od menjanja do menjanja 10.000 hiljada.
Jel bese mika u prvomajskoj na cosku? Koja je cena za 5 lit
 

Jeste ta. Ultra 4l je bese 30xx din, a hx je jos jeftiniji, imas na sajtu broj pa ih okreni i pitaj rade 00-24, 365 dana u godini.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, rage_man said:

Sta mislite o Bardhal uljima, jel koristio neko za Punta, konkretno me interesuje za 1.2 8 V

Vidim da si pitao u temi prodaja/kupovina za to ulje gradacije 10-60. Za Punta 1.2 8v ide 10W-40 i drzi se toga.

 

Da se slozim sa kolegom @gile smederevo za HX7 10W40 i dodam jos jedan + za Shell. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno 10w-40, bas sad citam o hx7 i pominje se da koriscenjem tog ulja ujedno i manja potrosnja goriva.

Da li se neko uverio u to?

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, rage_man said:

Naravno 10w-40, bas sad citam o hx7 i pominje se da koriscenjem tog ulja ujedno i manja potrosnja goriva.

Da li se neko uverio u to?

Jedino ako oduzmes nogu s gasa ili ređe vozis auto onda smanjujes potrosnju garantovano. :D

Salim se naravno, nisam pratio jer ne verujem da je to moguce a mozda gresim,ko ce znati

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ljudi, samo pitah, nisam toliko lakoveran da poverujem zdravo za gotovo.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 17.11.2016. at 1:00 AM, Kuvalja said:

Shell hx7 5w40 ti ispunjava sve fiatove standarde i isto ti je kao selenia wr radjen na sintetickoj bazi, a jos bolje je Shell ultra 5w40 full sintetika i takodje ispunjava sve standarde za taj motor. Ranije sam koristio hx7 ali sam presao na ultra posto je jos kvalitetnije i zadovoljan sam i sa jednim i sa drugim, i oba su jeftinija od selenie. Sad sam opet kupio ultra i treba za par dana da zamenim, inace i na puntu i lanci y benzincima sam presao na shell hx7 ali 10w40 i dosta lepse rade.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

 Znaci ova Ultra 5w40 moze da se sipa u Stilo JTD 115ks, odnosno zadovoljava kriterijume

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da budemo realni, svako normalno 5w 40 ulje moze u JTD. Motor ne zahteva neke specijalne odobrenja ili ne znam sta. Moze da nadzete na netu cele teme vezane za ovo.

 

Ja konkretno koristim Mobil 3000 5W 40 i presao vec 40.000km na ovo ulje bez nijedan problem oko potrosnja. Po kvalitet ulje spada iznad Selenia WR ali nema fiatove odobrenja posto oni su rezervisani samo za Fiatove partnere Selenia i Shell.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motul koji sam sipao prethodna tri puta ima ta fiat odobrenja. Konkretno - https://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/52/original/8100_X-cess_5W-40_(GB).pdf?1458898826 

Ima H2, N2, M2 i Z2. 

Kako je taj motul skup poprilicno - oko 5300 je kanta od 5L razmisljam da sunem kao i mnogi drugi Syntium 3000. Doduse, cini mi se da je ovaj bez AV u nazivu odgovarajuci za mog stila, ali nigde nisam mogao da procitam to kao neku vrstu potvrde.

 

Ako neko zna koji je za nas sa prvom generacijom MJT masina neka javne.

 

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...