Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

22 hours ago, Vlada kg said:

Meguin oils of Germany; Nemačko ulje iz iste fabrike u kojoj se proizvodi Liqui Moly, znaci ista fabrika a dva brenda. Mi smo direktni uvoznici i distributeri Meguin brenda. Pokrivamo putnicki, komercijalni i teretni program. Licno ga i ja koristim u Puntu Clasic. Necu sada mazati druga ulja i pricati negativno o njima, reci cu samo ko je jednom probao Meguin ostao je na njemu, ima i ovde ljudi sa foruma ali i mnogi drugi. Sve ostalo mozete pogledati na www.meguin.de

www.elankg.co.rs

 

 

Jes ti iz Iline vode?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/28/2016 at 4:22 PM, Kaniđa said:Jes ti iz Iline vode?
 

 

Jesmo iznad parka kada se krene ka Sanel-u...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu je firma tj veleprodaja Meguin ulja

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Low emission 5w40 je 900 din

Sintetic Premium 10w40 je 700  din

Super performance 10w40 je 600  din

Universal 15w40 500 din

 

Sintetic Premium 10w40 je sintetika a ne polusintetika kao vecina 10w40 ulja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje ulje sipati u Alfa Romeo 156, 1.9 jtd, Selenia 20k Super Performance ili polusintetiku 10w40 za turbo dizele? Ispod haube pise 20k. Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, moguce da je vezni lim od benzinca....

Za jtd ide 5w40 sto je selenia Wr ili eventualno 10w40 selenia turbo diesel, ako si bas odlucio da bude selenia.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pise na onoj nalepnici 20k performer, turbo diesel, wr racing. 

 

Verovatno cu da sipam Wr 5w40.

 

Tek sam uzeo Alfu 156, pa cu odmah da promenim ulje i filtere. Bivsi vlasnik nije bas bio azuran. Sva sreca pa je presao nekih 15-20 hiljada za 5 godina, inace bruka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/27/2016 at 6:45 PM, Vlada kg said:

Meguin oils of Germany; Nemačko ulje iz iste fabrike u kojoj se proizvodi Liqui Moly, znaci ista fabrika a dva brenda. Mi smo direktni uvoznici i distributeri Meguin brenda. Pokrivamo putnicki, komercijalni i teretni program. Licno ga i ja koristim u Puntu Clasic. Necu sada mazati druga ulja i pricati negativno o njima, reci cu samo ko je jednom probao Meguin ostao je na njemu, ima i ovde ljudi sa foruma ali i mnogi drugi. Sve ostalo mozete pogledati na www.meguin.de

www.elankg.co.rs

 

Vlado, koja je preporuka, po iskustvu, za alfine twinspark motore 1.8 16 V koji trose svako ulje koje ubacim? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petronas.jpg

 

Već 6-7 zamena sipam Syntium 3000, nikakve zamerke nemam, uzimam direktno od uvoznika "Slodes". Kantica od 4lit je 2100 rsd, dodatni litar je 550 rsd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neke razlike u ondosu na WR 5w40 , da li je tisi,bucniji...itd ? meni se cini da se WR posle 6-7000km ''razbije'' motor postane dosta bucniji a ulje kao voda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markoni Bg I kod mene je isti taj Syntium 3000AV u Multijetu i reci cu ti samo da cu uskoro na sledecem malom servisu ponovo njega sipati. Skroz OK ulje, ne mogu se setiti posle koliko je pocrnelo ali nema potrosnje ulja to znam.

Isto kao i kolega @vicent uzimam gacdirektno u Slodesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Selenia počinjala da čekića na oko 9hkm, uvek menjam na 10 hkm. Syntium ne menja zvuk do 10 hkm, tj do zamene. Potrošnje ulja nema, tj, ne dolivam ga, tako da mi 5-i litar stoji već dve godine u gepeku !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi na www.elankg.co.rs ili www.meguin.de imas tamo preporuke za svaki model, ukucas karakteristike i vidis. Ja licno sipam Synteric Premium 10w40 sintetika samo nosi oznaku 10w. Imamo i Ultru 5w40 dobro je i ono...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Meni je na Shell Helix HX7 5w40 posceo da lupa na 6000km na 1.3 multijet. 

sada sam sipao Fuchs Titan Supersyn 5w-40, pa cemo videti kako ce se pokazati. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cije je to ulje sto si sipao, koji proizvodjac?

 

On 7/20/2016 at 8:57 PM, vicent said:

Meni je Selenia počinjala da čekića na oko 9hkm, uvek menjam na 10 hkm. Syntium ne menja zvuk do 10 hkm, tj do zamene. Potrošnje ulja nema, tj, ne dolivam ga, tako da mi 5-i litar stoji već dve godine u gepeku !

 

Zar ne menjas na 10.000km ili godinu dana?

 

On 7/20/2016 at 9:20 AM, purke said:
Vlado, koja je preporuka, po iskustvu, za alfine twinspark motore 1.8 16 V koji trose svako ulje koje ubacim? :-)

 

Syntetic Premium 10w40, sintetika ai nosi oznaku 10w. Ja sipam u svoja kola. A mozes i Ultru 5w40...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/22/2016 at 0:32 PM, Vlada kg said:

Cije je to ulje sto si sipao, koji proizvodjac?

 

Zar ne menjas na 10.000km ili godinu dana?

 

 

Fuchs, nemacki proizvodjac 

http://fuchs-eu.lubricantadvisor.com/default.aspx?lang=eng

menjam na 10000 ali sam izvadio Shell sto je poceo da lupa. 

i jos jedna stvar u puntu u karteru i cevi od uloska od filtera ostaje jedno 300-400 gr starog ulja, pa  kada se izvadi na cep ulije se 3l ako se menja na sisaljku stane tacno 3,5 l, tj ostane 0,5l starog crnog ulja, pa ako se neko pita sto mu je ulje odmah crno nakon zamene eto  odgovora. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...