Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Tako nekako dinja. :)

Nego beli kud bas ovo stavi, jedan clan foruma je skoro sipao Castrol i nece se obradovati ovim sto si okacio. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim ovo ulje,posto ga uvozi firma kojoj znam vlasnika i uvoze ga direktno iz farbike u Njemackoj.Steva (motorno ulje blogspot) ga preporucuje za JTD,a dobijem ga po super cijeni i znam da je original,zar moze bolje :D
5W-40_XENON_ALPHA_SYNTH-500x500.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

tada je za mobil original bio neki uvoznik na P, ali ne mogu da se setim celog imena

Plattner

Ja sam od njih uzimao dok sam vozio Golfa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim ovo ulje,posto ga uvozi firma kojoj znam vlasnika i uvoze ga direktno iz farbike u Njemackoj.Steva (motorno ulje blogspot) ga preporucuje za JTD,a dobijem ga po super cijeni i znam da je original,zar moze bolje :D

5W-40_XENON_ALPHA_SYNTH-500x500.JPG

Koliko je litar ovog ulja? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim ovo ulje,posto ga uvozi firma kojoj znam vlasnika i uvoze ga direktno iz farbike u Njemackoj.Steva (motorno ulje blogspot) ga preporucuje za JTD,a dobijem ga po super cijeni i znam da je original,zar moze bolje :D

5W-40_XENON_ALPHA_SYNTH-500x500.JPG

Koliko je litar ovog ulja? :)
Aj neka grupna kupovina da se napravi pa da bude i tvom prijatelju dobro i vozacima tj. nama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma njemu je to svejedno,covjek je ovlasteni za bosch ubrizgavanje,i bavi se vecininskim dijelom teretnim programom,uglv velika firma :D .A posto sam ja iz BiH ne znam koliko se  to vama isplati,sto se mene tice mozete kupiti i bure od 200l :D

Edited by Mahoney

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, par stranica unatrag postavio sam upit za ulje, konkretno fiat croma 1,9 jtd 110kw 180000km 2006, ima dpf, Marko mi je napisao za seleniu  Selenia WR PE 5w30, ali ja bi ako moze netko napisati tocno naziv i za shell i castrol jer vidim da ih hvalite, znaci tocan naziv ulja za dpf motore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shell Helix Ultra Professional AP-L 5W-30

Castrol Magnatec 5W-30 C2

 

U svakom slučaju, sva ulja sa ACEA C2 standardom.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

robin, pitam zato jer su mi u ducanu koji je uvoznik za ta ulja rekao da idu acea c3 specifikacije, lik mi je dosta neuvjerljivo zvucao a na guglu nista nije konkretno receno, evo ti kazes c2, a ako zovem ovlasteni reci ce selenia koju ipak ne bi htio. Htio bi staviti najbolje moguce ulje da sa miran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod svih ozbiljnijih proizvođača na sajtu imaš imaš "oil selector" preko kojeg možeš da odrediš najbolje ulje za svoj auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neces pogresiti ni sa INA uljima,cak stavise specifikacije su jos i bolje od Castrola i Shell-a,doduse ne znam kakva su sa cenama.


Sto se MABANOL-a,u tom cenovnom rangu(4 eur),u Srbiji se moze kupiti Wolf i Rowe sa istim karakteristikama,mozda i Mannol.Prvo belgijsko,ostala nemacka,ozbiljne firme i dobar odnos cena/kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo isao sam na oil selector za shell kaze Premium Helix Ultra 5W-40 ili Standard Helix HX8 Synthetic 5W-40 Engine (DT) (939A2000 (With & without DPF)) znaci i za dpf motore

 

za castrol kaze Castrol Magnatec 5W-40 C3 ili Castrol Magnatec 5W-30 C3, ne pise da je za dpf ali mislim da c3 ide za dpf.

 

sto se tice ina ulja i ostalih marki radije ne bih, ne zato jer nisu dobra nego radje ovo sta je provjereno. 

ovaj oil selector je dobra stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neces pogresiti ni sa INA uljima,cak stavise specifikacije su jos i bolje od Castrola i Shell-a,doduse ne znam kakva su sa cenama.

Sto se MABANOL-a,u tom cenovnom rangu(4 eur),u Srbiji se moze kupiti Wolf i Rowe sa istim karakteristikama,mozda i Mannol.Prvo belgijsko,ostala nemacka,ozbiljne firme i dobar odnos cena/kvalitet.

WOLF je dobro ulje,mannol se proizvodi u litvaniji koliko ja znam,iako je Njemacka marka.Mabanol je isto iz Njemacke.Uostalom bolje je sve navedeno nego vjerovatno fals poznato ulje,kod nas je to lako popiti fals.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok ali ko je proverio? :)  Svakako, navedena ulja ispunjavaju Fiat 9.55535-S2 sto je sasvim dovoljno tj.vrh.Ali samo Helix Ultra 5w40 ispunjava MB 229.5 standard,dok nista od navedenih nije vise od VW 505.00 i MB 229.3.Ovo su standardi koje potvrdjuje Mercedes i VW a INA od istih firmi ima odobrenje za MB 229.51 i VW 505.01(cak i 507.00) za low SAPS ulje Star 5w 40.

Naravno,sve u okviru pomenutih ulja,sa EDGE je druga prica.Nisam sipao nista od navedenog a rado bih,bez razlike(ako bi bilo originalno),a i da jesam ne znaci da je provereno posto svaki motor ima svoje stadijume,ovako 'provere' treba prepustiti profesionalcima koji za to imaju adekvatne uslove a MB I VW svakako imaju(i ostale fabrike svakako). :)


 

Neces pogresiti ni sa INA uljima,cak stavise specifikacije su jos i bolje od Castrola i Shell-a,doduse ne znam kakva su sa cenama.


Sto se MABANOL-a,u tom cenovnom rangu(4 eur),u Srbiji se moze kupiti Wolf i Rowe sa istim karakteristikama,mozda i Mannol.Prvo belgijsko,ostala nemacka,ozbiljne firme i dobar odnos cena/kvalitet.

WOLF je dobro ulje,mannol se proizvodi u litvaniji koliko ja znam,iako je Njemacka marka.Mabanol je isto iz Njemacke.Uostalom bolje je sve navedeno nego vjerovatno fals poznato ulje,kod nas je to lako popiti fals.

 

Toliko je dobro da sam se dvoumio izmedju Motul x-cess i Vitaltech PI C3 na prosloj zameni,na zalost jos uvek se ne uvozi sve od proizvoda pa sam ostao na Motulu ali samo zbog veceg TBN-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi kog, x-cess je 1150rsd otprilike, x-max 1700rsd, 300V 2200rsd. Mass company je kod nas distributer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da pitam Ticmu kad vec pomenu,koliko je presla honda i koji je motor kad sipa x-cess u nju? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas me zanima koliko nas sada koristi Seleniu, a koliko ostala ulja, posto se tema i pretvorila Selenia VS sva ostala ulja.  :laughing:

Mozda neko glaanje da se uradi. Tu su admini, pa neka razmisle. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...