Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

To sam i ja primetio kada sam presao na Syntium, da je duze ostao cist u poredjenju sa WRom. Ja sam sipao preko maksimuma pa nisam mogao da vidim novi na sipkici, morao sam da skidam filter i da istacem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po cemu je ovo ulje za preporuku, specijalno?

Nisam ni rekao da je specijalno,vise je univerzalno,za dizel,benzin i TNG motore,osim onih sa filterima cestica.

Po fabrickoj specifikaciji je full HC ulje,gustina na 15 stepeni  0,855(isto kao sintetike selenia WR i syntium 3000AV),viskoznost na 40 i 100 stepeni skoro ista kao sint ulja,

jedino 10w40 ulje koje sam koristio,osim Motula 6100+ da ispunjava MB 229.3 standard i jedno od retkih sa ovim karakteristikama koje odlicno podnosi i D2 gorivo(iako ga zvanicno nema).

TBN odlican - 10,5 sto je dosta vise od,recimo 7,4 kod syntium 3000 AV i ostalih sint ulja.

Sa ovakvim TBN i aditivima za viseventilske motore ovo je prava cistilica motora,u to sam se i sam uverio.Osim toga,u odlicnom je stanju na 10kkm na koliko sam ga menjao iako brzo tamni,posebno kada ga sipam posle zimskog perioda kada koristim cistu sintetiku.

Mislim da je zasluzena preporuka :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam pre 3 zamene prešao na Syntium 3000av često sam gledao šipku i koliko se sećam, krenulo je da tamni tek na oko 3 hkm, doduše otvorenog puta.

To sam i ja primetio kada sam presao na Syntium, da je duze ostao cist u poredjenju sa WRom.

E a da li je bolje što je duže ostalo čisto ili nije? Da li je to znak lošijeg "pranja" motora usled lošijih "deterdženata" u sebi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jeste komplikovani sa uljem :D

 

Ja sam uzeo opet WR pošto ga Stilo ni gram ne troši.

 

A i već 3. put mi je ostalo više od pola litre viška pa je šteta da se baci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je svima jasno da kod nas nije problem naci dobro ulje,nego naci dobro gorivo :question: ,tri puta je kraci interval zamene od predvidjenog a oni nam pricaju price o markiranom gorivu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno, ali interval od 30 000km je za automobile koji su prešli do 120 000km.

Moj je prešao više od toga, a tvoj? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

x 3 :D ,ali ostajem pri tome da sipamo i lose i skupo u rezervoare,opet ulja nisu sva ista ali su posredno,najjeftinija stavka u odrzavanju.


Evo jos jedan mix zima/leto za preporuku :) :

 

 

cxcv10157.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bem li ga ja sipam isključivo na Molu. Nema dima, ubrzanje, rad motora, paljenje zimi, potrošnja, sve je OK. Ne mogu da poredim sa drugim pumpama, jer jednostavno, nemam iskustva sa ostalim proizvođačima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zelsav, dobar odgovor :)

  :geek: Steta samo sto ga izgleda nema vise na zalihama,ovo 50501 TDI je bilo 619 din/lit.Ako nekoga zanima moze da proveri: Valtec doo 015 360 594

Bem li ga ja sipam isključivo na Molu. Nema dima, ubrzanje, rad motora, paljenje zimi, potrošnja, sve je OK. Ne mogu da poredim sa drugim pumpama, jer jednostavno, nemam iskustva sa ostalim proizvođačima.

Slazem se u potpunosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ivan

ulje i filtere sam menjao pre godinu dana mozda malo pmanje, odnos gradse otvoreno je 70-30%

Fotografija1105.jpg

Danas zamenio ulje i filter, Bravo se preporodio :laughing:

Ajde isprati koliko ti troši sintium ulja, i koliko ti je trošio 20k, ako je trošio.

 

Ispraticu pa cu javiti> Kasno se javljam crkao mi je hard na kompu malo pre vikenda i tek sam danas osposobio komp. Sto se tice 20k i potrosnje dva puta na 8000km je trosio izmedju 700-800dr a sad treci put je na 7000km potrosio nesto malo manje od 900gr a bili su poceli ventili lepo da se cuju.Mozda gresim ali mislim da auto tise radi na Syntium a dosad sam presao nesto malo manje od 1000km oko bratovljeve svadbe i merac ne na maksimumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto u radnji gde uzimam na potvrdu nema Sintyium ulja nego samo Total,Motul,Castrol,Selenija koje od ta 4 sipati u Stila 1,9JTD 116ks2002g presao 300.000 Posto imam jos delova da kupujem mimo filtera ulja,vazduha,klime gledam nesto jeftinije da prodjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od svih ulja koje si naveo mislim da je total najjeftiniji i da je za tu cenu sasvim ok, ostala ulja su oko 1000/l din i preko.

Edited by Markoni Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulja za motorna vozila

DIJAGNOSTIKA STANJA I PERIOD UPOTREBE MOTORNIH ULJA

........

........

.........

vratio si me na fakultet ;)

Nego, ja sad sipao Selenia 20K u Fiat Brava 1.6 16V... Skupo ulje, skoro skuplje od Castrola Edge sto sipam u VW..

Prošli mali servis mi sipali Selenia Gold, potrosio ga solidno a sad cu videti za 20k

Edited by voodoons

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam presao nesto preko 1000km sa Syntium 3000av,ulje je kao novo,nije zaprljano uopste i stoji jos uvek na maksimumu.Auto dosta tise za razlku kada je bila 20k

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam oko 1000 prešao od malog servisa.

Ulje je Selenia WR i već je prilično potamelo. Nije zift crno ali je tamno.

Potrošnje nema kako mi se čini ali ne mogu 100% da tvrdim jer sam preterao sa sipanjem pa sam morao da vadim napolje jedno 3-4dl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

voodoons stilo 16v je poznat po potrosnji ulja kao i sve 16v masine
Generalno govoreci sasvim je sve jedno koje marke je ulje bitnije je da zadovoljava propisane standarde od strane proizvodjaca auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3000 AV sam ja u Multijeta sipao kao zamenu za Seleniu WR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...