Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Meni rekoše u VDV auto da dosta uzimaju Total 5w-40. Pitao majstora, on mi kaže da je to ulje sasvim korektno. Oko 3000 je 5lit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To oko ulja je citava polemika nastala, odnosno, sam proizvodjac je propisao ulje koje ide, u slucaju Libre naravno pomenuta Selenija, mozda gresim, ali mislim bas ta 5w - 40. Medjutim, ima onih koji su se drznuli da  promene marku, itd, i neki od njih, ne tako mali broj kaze kako imaju utisak da im auto bolje radi, dok neki cak tvrde da auto vise ne trosi uopste ulje. Tako da, kao i svemu, probas, vidis, raspitas se, a ako sad menjas prvi put savet, barem moj, je da ipak uzmes pomenutu Seleniu, pa tokom vremena probaj i nesto drugo, na preporuku naravno, jer je pretpostavka da je prethodni vlasnik upravo to ulje i koristio, sem ako ne pise negde u servisnom listu da je trosio neko drugo ulje, i proizvodjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih ovu drugu, ali ne znaci da sam u pravu, pitaj majstora koji ce ti, ili kod koga ces odzavati auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzecu seleniu samo se dvoumim koju...turbo dizel ili sw 5-40...

ja vec 3 godine u libri koristim Mannol molibden 10w40. Nemacko ulje,u prodavnici Jurko Sabac kosta 5 litara 1800 dinara. za svaku pohvalu je ulje,a i majstori ga preporucuju. od kada vozim libru seleniju nisam sipao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristio Total 9000, pa selenia TD a sledeco bice Mobil super 3000 5w40. Za 730rsd litar mislam da je i bolje nego preforsirana Selenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeo Syntium 3000 za Multijeta (530 dinara je litar) pa cemo ovih dana zameniti i videti kako se auto ponasa sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se blizi menjaje ulja i filtera i razmisljam da uzmem Syntium 3000, e jedino ne znam koje marke filtere uzeti.Zadnji put su mi u Apsportu da lineke Pionir jer druge nisu imali. A ovde sam procitao da su losi pa zbog toga ih vise uzet necu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro, kada sam posetio servis hteo sam da kupim ulje za eventualno dolivanje. Servis nije znao koje ulje da mi proda. U tehnickoj specifikaciji stoji sledece:

500L 0,9 Turbo - SAE 0W-30 (Selenia Digitek P.E.)

500L 1,4 benzinac - SAE 5W-40 (Selenia K P.E.)

u posebnoj knjizici koju sam dobio za turbo 500L pise samo Selenia K P.E.

 

Ono sto cudi njih i mene je to da li postoji neko drugo ulje koje se stavlja za turbo motore sa plinom. Kazu, prvi im auto koji su prodali sa plinom pa nisu sigurni da li ide Selenia K P.E. (mada, meni logicnije da ide Selenia Digitek - SAE 0-30 zbog turbo motora). Posebnu knjizicu za plin nisam dobio.

Edited by Urkelele

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedino ne znam koje marke filtere uzeti

Ja cepam UFI i ne razmisljam dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su zadnje da liPionir nisu imali nista drugo  a pre toga ne znam koji su bili a znam da su bili skuplji a mislim da su bili Mann.Tako da sad sigurno ne stavljam Pionir sigurno.Evo sad gledam Apsport i od filtera samo ima Clean i neki Meat i Doria,moracu da zovnem i narucim Mann ili Ufi,neverujem da su nesto mnogo skuplji od ovih

Edited by Gagy.GM

Share this post


Link to post
Share on other sites

UFI filter ulja za JTD je oko 850 kinti, npr.

Nije mi jasno, koliko god mi pisali ovde pozitivna i negativna iskustva, ljudi opet pitaju isto i opet pazare sr*nje. Mislim generalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pre ovih Pionir mi je bio Champion a ne Mann. Sad sam i pitao ovde da znam jer je bas mala razlika da kupim kvalitetnije filter. Ulje 100% uzimam Syntium samo ne znam da li 3000 ili 3000av.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne pricam ja ni za koga konkretno, nego generalno. Kolega je skoro pisao kako mu je zakovao filter goriva, da nije mogao da upali auto dok ga nije zamenio. I ljudi opet pitaju da li da uzmu taj isti.

Sad sam i pitao ovde da znam jer je bas mala razlika da kupim kvalitetnije filter.

Upravo u tome i jeste poenta, stedi se par stotina kinti na takvom delu koji treba da posluzi na celom intervalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još da se filteri sve sa uljem uklope u 5000 din. Gde bi nam bio kraj ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malopre sam gledao Apsport filter ulja jefiniji 350din pa taj da je duplo skuplji meni je cena ok,filter vazduha od 700 pa na vise,klime od 500 pa na vise. Generalno za 1000 din vise sto platim bolje filtere necu da propadnem.A procitao sam da su se oni raspali i zato ga ja vise ne stavljam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...