Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Šta mislite o total ulju? Jedan majstor mi je rekao da je to najbolje ulje što se tiče cene/kvaliteta kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Mislim da nema potreba da menjas 2 puta tj na 6 meseci i 7500 Km.

 

Sa nekim kvalitetnim uljem,bilo kojim od ovih sto sam ti predlozio mozes opusteno jednom godisnje da menjas.Ja bih isao na Motul ili

Fuchs.

 

Sto se Shell-a tice kod nas se u ovlascenim Fiat servisima sad masovno sipa,a i u novim Fiat vozilima iz fabrike u poljskoj se nalazi Shell ulje.

 

ja imam tesku nogu

ganjam ga redovito i na nekih 8000km mi se ulje izgleda skroz razbije

varijator se krene javljat skoro kod svakog paljenja,

i tad znam da je vrijeme za novo ulje

 

danas sam malo istrazivo o uljima i ipak nekako mi se cini da cu probat stavit seleniu racing

dosta vlasnika alfi je hvale i kazu da nikad vise ni jedno ulje osim racinga

cijena je malo veca od ostalih,probat cu negdje nekakav popust uzicat pa da me barem malo manje ispadne

a pred zimu se planiram vratit na seleniu k

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sta cemo sada? :)

Cekamo Ik.da izbaci neku tabelu, rezultate nekog testa. U pice da nije, i da je Selenia bolja od njega? I Motul, i Castrol.

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjala bi neka tabela od nekog testa da se stavi. Cisto onako informacijski da se pogleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shell je kod nas uvek i vazio za najgore ulje :) tj. proteklu deceniju barem.

Mislim na ovo iz prodavnica, znam da je kao marka extra

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne citam "samo" 98 stranica :)

 

koje ulje u 1.3 mjet, neka srednja klasa, moze i preporuka za filter, koliko je potrebno?

 

hvala lepo  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide 3 litara 5/40, ja u moj sipam Meguin. Od filtera stavi Man, letos je bio negde oko 800 dinara, jer se menja samo ulozak filtera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja promjenio ulje

Odlučio se na SELENIU RACING 10w60,filter ulja BOSCH

Za sad prvi dojmovi su da  motor malo mirnije radi i nekako finije.. varijator se hoce tu i tamo cut kod paljenja,ali jos je dosta hladno vani pa mislim da kad bude toplije da nece..

Na zimu se definitivno vracam na SELENIU 20K,nekako mi GOLD nije vise opcija,mada je po cijeni odlican :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se vratio na Selenia TD 10w40. Pre koristio Total 5w40 ali majstor kaze da to je bas tanko ulje za motor koj je 12godina mator i presao "realni" 180k km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zimi da, leti sumnjam da je 5w40bolje za motor sa vecu kilometrazu.... Ja na GP 1.2 65ks dok bio pod garancija sipao Selenia KPE 5w40 pa nisam mogao da doguram do 10.000km a da ne dosipam. Sad moj cale fura Selenia Gold i motor radi ko buba. Auto presao skoro 100k km od koi pola na plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam presao na Wr mada ne primecujem neku razliku u odnosu na Td, sem da je pocela turbina da vlazi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel mogu u 1.2 punta 2 da sipam 5w40? nadjoh da ide 10w40 al mi to malo cudno jer 10w40 sipam u korsu od 30 god i ne trosi nista, tj sipacu mu 5w40 total konkretno i menjati na 10k, ne volem polusintetiku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da sipas 5-40 samo ce ti trositi malo vise ulja. I ja planiram da predjem na 5-40 pogotovu sto u zadnje vreme mi je samo gradska voznja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što bi trošio 5w40,kad je 5w40 moderan pandan 10w40,ja u JTD-a sipam 5w40 i nikakve razlike u potrošnji nema,tj ima onu mikronsku potrošnju koja ode na rad motora za tih 10k do zamene,totalno beznačajno.

 

Nego jel sipao neko Castrol Edeg u JTD-a,drug kupio za A3 da odradi servis u međuveremnu čuknuo auto,pa mu stoji,a kad je džabe i sirće je slatko  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam.u burazerovog klasika vec drugi put sipao shell hx7, i sve je ok, potrosnja ista kao i sa 20k, a za nijansu lepsi rad motora tj tisi. Tako da sto se tice punta necemo se vracati na seleniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...