Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ima u knjižici za Bravo sa tim istim 1.4 TJet šta ide od ulja i ostalih maziva/tečnosti.

Ovako napamet, Selenia K P.E.
 

 

Kada god izađe novo ulje, uradi se update liste.
Tako je nekada Fiat za određene motore preporučivao Seleniu Gold. Onda je napravljena Selenia 20K i za te iste motore počela je ona biti preporučena. Onda je napravljena Selenia K i...pogađaš, za iste motore počela je ona biti preporučena.
Selenia K P.E. (Pure Energy) je najnovije ulje za Fiatove benzince i ide pre svega u turbo benzince i benzince sa DPF-om.

 
Drugari pozdrav,
 
ja sam u svog gp benzinca 1.4 16v t-jet nasuo ulje wr  5w40, da li to moze da skodi autu ili ne...pozzzz

 

 
Ubuduće:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/63786-grande-punto-14-16v-tjet-120-trepće-board-komp/?p=1055842

 
:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drug to upustvo za brava nije bas za gp, procitao sam danas na poslu, malo nesto stvari mogu da su iste,brate pa to je drugo auto,a ni motor nije bas isti..( jeste ulje,antifriz i sl..)

ostalo nidje veze...i to u radnji otac kupovao ulje i jos rekao da je turbo benzinac i oni mu da lito ulje, koje sam platio 100 maraka=50 eura..juce sam gledao ulje i dosuo oko 2dcl a presao sa njim oko 3500km...jos cu toliko preci pa cu zamjenu uraditi..Po forumima citam, nase ulje Selenia, se tako kazu najvise kopira jer se najvise i trazi ( pogotovo zbog Srbija fiat i sl..)

Sledecu zamjenu cu razmisliti koje ulje da uzmem,mozda koje se najmanje kod nas korisiti jer je najmanja mogucnost kopiranja,bar tako mislim...

sad ne znam da li moj ima dpf filter ili ne...

 

pozdravčić

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, niko nije rekao da čitaš sve iz uputstva za novi Bravo, već baš one delove oko 1.4 TJet motora koje nemaš u uputstvu za Grande Punto, tj. zanima te samo deo oko toga koje ulje, koji antifriz, koje ulje za menjač, koje svećice.

A, sve ostalo čitaš iz uputstva za Grande Punto, jer taj auto i imaš. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam presao 8000 od malog servisa danas uzmem Seleniu 20K 4l,filtere ulja,vazduha i klime u AP Sportu za 4700din i imao popust 5% na svaki artikal.Hteo sam da uzmem Syntium 1000 ali nisu imali a mrzelo me da ceka dok im stigne pa uzmem 20k

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li neko da je vec obrnuo jedan ciklus malog servisa sa sintijumom 1000 i da je raspolozen da podeli utiske?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pri zameni ulja na 16v motoru punta 2 septembra 2013 sipana selenia 20k,nakon predjenih 3800km sipano 0,45l selenie gold,znaci nepune pola litre,da li je po vama to minimalno dolivanje? komsija koji servisira fiate kaze da je normalno jer selenia isparava,delite li to misljenje?

u septembru je termin za mali servis da li nastaviti sa seleniom 20k ili da probam neko drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već sam negde napisao da je meni na 8.000 km potrošio 250-300 ml. selenie 20K. Posle toga vozio još 2.000km i uradio mali servis. Ne znam da li je kod tebe mnogo potrošio za tih 4.000 km ali će neko stručniji napisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selenia isparava? :laughing:

Nesto drugo tebe tu muci...

Nisi trebao dolivati Gold ako je sipana 20K,necu mu biti ne znam sta,ali ja to ne bi radio.

 

I ja imam taj motor i ne trosi mi ulje.Nije problem ni ako trosi,ali cini mi se da je kod tebe malo veca potrosnja.

 

Ono sto mogu da ti predlozim je da ispratis kako i koliko vremenom trosi.Mozda ti nece vise trositi posle te zamene,mozda hoce ali manje,a mozda ce trositi i vise.

na osnovu toga ces znati sta da preduzmes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na 10000 km Shell sa max pao.na sredinu pokazivača. 1.2 8v.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:up:  Sad si kupio Seleniu 20k. :) Tebi je palo sa maximuma na sredinu a meni sa sredine na minimum što mu dođe isto. Dosuo sam preostalih 250-300ml iz limene kutije i vratilo se na pola. Neko kaže da se sipa do maximuma, neko do pola ali ja oduvek sipam do polovine i ništa mu ne fali. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam kod Gorana zadnji put pa mi je sipano Shell. Sad radim u sopstvenoj režiji :) 

A to je ta potrošnja naših 1.2 8v/16v motorića. Još nama na 8v "slini" na dihtungu poklopca motora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imbus 12 za karter i onaj lanac za filter ulja i možeš lagano i ispred zgrade da ga zameniš. :) A to sam čuo za 8v motore da malo hoće da pustaju na dihtungu poklopca ali šta da se radi, svaki auto ima neke mane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako će i biti. Što bi rekao kolega Gusar (kojega odavno nisam vidio na forumu) , "masan motor, dobar motor" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pri zameni ulja na 16v motoru punta 2 septembra 2013 sipana selenia 20k,nakon predjenih 3800km sipano 0,45l selenie gold,znaci nepune pola litre,da li je po vama to minimalno dolivanje? 

 

Jeste. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipam 10w-40 Optimu i prezadovoljan sam, menjam svakih 7Kkm, motor se odlično ponaša, ne trosi ga, koliko naspu u motor toliko ga ispuste.

Reče mi lik da se u mareu moze sipati i 5w-40, pošto če još malo vreme za zamenu ulja da li da sipam 5w ili 10w? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC_0006.jpg

 

DSC_0007.jpg

 

DSC_0008.jpg Posle 8200 km zamih ulje i filtere,osetno tise radi na leru a ulje nije bilo mnogo crno a filteri vidite i sami :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tebe je filter za klimu mila majka kakav je bio kod mene, ja nisam mogao verovati koliko je bio prljav posle 5Kkm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mogu ti reci da uzivo mozda je i tamniji,dok od vazduha na slici je malo tamni.Znaci ovo bi mozda valjalo filter klime i cesce menjati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...