Jump to content
FAS Goran
jboban

Fiat Stilo 1.9 JTD / MJet / Lancia Lybra - očistite MAP i leptir usisa

Recommended Posts

Primetio sam da sa ociscenim Mapom posto je moj bio bas uprljan, i u velike obrtaje kad potopim gas do kraja dim skoro da ne vidim na ogledalo a pre ciscenja je znao da malo izbaci crnog dima, i to samo u velike obrtaje, sada ni toga nema a dokle videcemo. Druga stvar koju sam primetio je da motor mozda radi malo mirnije, tise, e sad da li sam ja to umislio da motor radi mirnije ili stvarno radi ne znam. Jedan kolega je pisao da mu auto pre povlaci iz nizih obrtaja posle ciscenja Mapa, to nisam mogao da ocenim, sve u svemu to je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako je MAP izgledao pre ciscenja

 

1688fccaee989090725f0dfa92080908.jpg

 

A posle ciscenja izgleda ovako

 

2e32eda985131912e7070366aefeeb3a.jpg

 

Od sprejeva pri ruci mi je bio kontakt sprej, i sa njim mali stapica za usi sam uspeo da ocistim kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se ponasa auto posle ciscenja? Ima li neke razlike? Ja sam hteo da ocistim kod mene na stilu mjet 103kw ali ne mogu da pridjem onom srafu d ga odvijem. Ima neka cev i tacno je uz njega :/! Pitam se kakav li je kod mene? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini Egr on se takodje drzi na 4-5 srafa ako se ne varam da ne proveravam sad, taman ocistis i njega i onda mozes prici Mapu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos vozio :) sutra cu imati voznju 100-ak km pa javim utiske, od nedelje cu i egr da cistim, a u medjuvremenu mi je poceo prijavljivati neispravan grejac :( ali o tome cu u drugoj temi

Edited by yunoise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blokiraj egr...meni se auto preporodilo od kada sam blokirao egr prije par dana...za ne prepoznati auto...kakvo ciscenje...plocicu blokiraj i vozi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ferijem :-) hahahahahahaha

Ozenjeni znaju zasto!!! :)
:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle ociscenog MAP senzora i voznje nekih 100-inak km primerio sam da bolje prima gas

Share this post


Link to post
Share on other sites

EGR ipak ociscen, bilo je samo garezi u njemu, tako da je kompresor resio problem :)

Edited by yunoise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da prenesem svoje iskustvo: danas sam skinuo leptir usisa. I - sve čisto, džaba sam skidao. Mislim, nije čisto da se sija, ali naslage gareži tek malo preko metala.

Libra iz 2004, na satu 215.000 km (bog zna koliko realno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam isto problem sa greskom  pritisak prednabijanja turbokompresor, Iz malih obrtaja kad potopim papucicu gasa obico 3,4,5 brzina, u prvoj i drugoj se ne dessava, baci ga safe mod dovoljno je samo da pritisnem kvacilo ili ubacim u neku drugu brzinu i on ide normalno. Skidao sam EGR ocistio, MAP isto ocisto bio je u katastrofalnom stanju, Protokomer  isto zaprljan uzasno, cak sam i turbinu skidao misleci da je ona otisla medjutim ona je u odlicnom stanju samo je ocistio i uradio varijabilnu geometriju u turbo servisu. greska se i dalje pojavljuje cimi mi se jos redje nego pre ovih radova. Inace na autu je radjen remap i to sam proveravao sve je ok. Sta bi mogao biti problem? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu samo da zamislim...  :no

 

Baš bih voleo da skinem usisnu granu, da vidim i to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne želim više da čistim! Blombirao sam EGR i sve je čisto nakon 15hkn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

   imam jedan problem , dalise to i drugima desilo ne znam

   od kakosam blokiro EGR ventil i ocistio MAP senzora ,  sad na bord ono u voznji sto pratis potrosnju pre bilo oko 6-6,5 l   a sada  nizbrdo  pokazuje 30-40  a uz brdo 10-20 l

  na ravno oko 20l ,  potrosnja goriva normalno kao pre , stase shebalo ebemga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...