Jump to content
FAS Goran
jboban

Fiat Stilo 1.9 JTD / MJet / Lancia Lybra - očistite MAP i leptir usisa

Recommended Posts

Da izvucem malo ovu temu iz paucine i pohvalim Mr. Mikija na uspesnoj dijagnostici i ciscenju MAP senzora cime je vratio turbinu u zivot. Naime, toliko je bio prljav (pretpostavljam da jos sto sta ima da se cisti) da je auto usao u safe mod tako da je tek povremeno ukljucivao turbinu, medjutim posle ciscenja MAP-a - odlicno funkcionise.

Pozdrav :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel moze neko da uslika aparatom ili telefonom pa da postuje gde se taj famozni map senzor nalazi tj slika za neupucene(....)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ne posalje neko danas saljem ja sutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se priključim temi.

Danas sam kod Mikija bio na kompletnom tretmanu čišćenja: dizne, MAF, zatvaranje EGR-a.

U pitanju je Lybra 1.9 JTD

PROMENA NEVEROVATNA!! :

Motor radi mnogo tiše, mekše, gas je postao ultra osetljiv, znači prima gas momentalno, mnogo bolje povlači iz nižih obrtaja... nisam ga terao preko 3000 obrtaja dok još dizne ne legnu kako treba (još nekih 100-200km).

Svaka čast Miki! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sem dizni ko je malo vicniji sa alatom moze da se zanima.svaka stvar pa i najmanja sitnica uradjena napravice samo bolje da radi motor

@lybra jtd drago mi je da si zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo i ja da se priključim temi.

Danas sam kod Mikija bio na kompletnom tretmanu čišćenja: dizne, MAF, zatvaranje EGR-a.

U pitanju je Lybra 1.9 JTD

PROMENA NEVEROVATNA!! :

Motor radi mnogo tiše, mekše, gas je postao ultra osetljiv, znači prima gas momentalno, mnogo bolje povlači iz nižih obrtaja... nisam ga terao preko 3000 obrtaja dok još dizne ne legnu kako treba (još nekih 100-200km).

Svaka čast Miki! :thumbup:

isto sam i ja odradio :thumbsup:

slazem se sa lybrom :unworthy:

motor sad bolje veze :thumbup:

sad steta sto ne smem jos da ga teram preko 3000 :wallbash: po preporuci mikija :welcome: al brzo ce i to proci

sto bi rekla moja komsinica

fala vi miki

Edited by bolenbgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da se i ja upisem...Pre neki dan sam čipovao moju mareu i malo,malo pa mi je izbacivao gresku i išao u safe mod...Skinem sve lepo (EGR ventil,senzor,leptir usisa) ocistim i zatvorim EGR ventil...AJOJ!!!!!!!!!!!!!...Auto poceo da leti...Necu da poteram preko 3500 o/min,ali je i ovo dosta...Nema vise da se auto vuce i poteze kako treba..Odusevio sam se...U drugoj brzini,sa gumama 205/45 16 proklizava...Svaki dan me sve vise odusevljava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima detaljnije vec "obradjena" tema o EGR ventilu ali evo ukratko-preko cevi koje izlaze iz izduva dolaze do EGR-a izduvni gasovi i vracaju se u usisnu granu i motor na dodatno sagorevanje.uzeci u obzir kvalitet goriva i kolicinu chadji koja nastaje u motoru nije glupo zatvoriti EGR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li na dijagnostici prijavljuje neku gresku ako treba zameniti ili ocistiti MAP

Share this post


Link to post
Share on other sites

na fiatu ne sem ako elektronski ne krepa,ili umes da tumacis parametre ocitane dijagnostikom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas sam se i ja malo igrao i ocistio MAP

Ovako je izgledao pre ciscenja

 

Photo-0144.jpgPhoto-0145.jpg

 

A ovako posle

 

Photo-0147.jpgPhoto-0148.jpg

 

Ono sto sam primetio posle ciscenje je za nijansu smireniji rad motora i pri manjem gasu dolazi do vecih obrtaja.

Za ciscenje sam koristio loctite odmascivac koji su mi preporucili momci iz kit komerca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisam ni planirao da ovo radim pa nisam imao kod sebe fotoaparat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panther said:

Za ciscenje sam koristio loctite odmascivac koji su mi preporucili momci iz kit komerca.

 

dobro se pokazao brejk kliner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očistio sam sve po uputstvu sa foruma i blokirao egr međutim nikakve pozitivne rezultate nisam primetio. Sve je bilo veoma prljavo, a pošto sam sa karb klinerom cisto leptir usisa u kupatilu žena je imala duplo više posla od mene da kuću dovede u red. Rad je i dalje relativno bucan, a ni maksimalna brzina se nije promenila (175po garminu). EGR sam zatvorio limom koji sam izrezao od limenke koka kole koja mi se našla pri ruci, a kasnije sam pročitao da kao treba deblji lim jer tanki mogu da progore (i parčići sjebu turbinu);

da li se nekom desilo nešto slično?

 

270920091045.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljubo postoji tu jos dosta stvari koje mogu da uticu na rad motora MAP,MAF,stanje dizni,zaprljanost turbine.......ali sve to treba prvo prekontrolisati dijagnostikom pa onda se baciti na posao,ni jedan majstor napamet sa sigurnoscu te stvari ne moze da provali bez testiranja.ovo na forumu su stvari koje je vecina uradila ili imala problema-nije pravilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno ovo su sitnice koje sami odradimo kad uhvatimo vremena, i zato se edukujemo po internetu, na dijagnostiku sam nekoliko puta hteo da idem ali se svuda zakazuje a vremena nema,

bilo bi lepo istestirati auto i očistiti dizne kada bi ga neko drugi odvezao u servis cekao ceo dan i posle vratio, a mi srbi smo takav narod da teramo dok ide, pa kad stane majstore pomozi.

Nego može li taj limčić od konzerve da izgori ( da menjam debljim ili da ostavim kako jeste?).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam problem: meni vuce do 3000 obrtaja i dalje nece,kao da zastane...jel moguce da ima blokadu na obrtaje??? ja bi ipak voleo da ga do 4 4,5 hiljade navuce...jel imao neko slican problem,ako je imao nek mi javi kako je to resio.....poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih stavio deblji lim( i stavljam)

istog misljenja izgorice taj od coca cole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...