Jump to content
FAS Goran
jboban

Fiat Stilo 1.9 JTD / MJet / Lancia Lybra - očistite MAP i leptir usisa

Recommended Posts

pozdrav ljudi. Otvoricu temu kako se stvarno cisti map senzor. Ni sam nisam znao da senzor unutar sebe ima silikonsku mempranu koja se krece na promenu vakuma. Kada sam cistio spricao sam samo karb klinerom ali to nije bilo dovoljno. Pravo ciscenje se vrsi kada uspemo karb kliner u otvor senzora i gumom kao na klipu ispod pravimo vakum da bi se detaljno ocistilo i razradila silikonska membrana.

Sve dok nisam ovako ocistio svoj map nije davao prave vrednosti,da napomenem ako postoji kvar map senzora racunar moze kompenzovati signal samog map senzora i time prikriti gresku,tj nece biti lampice na tabli. Nadam se da sam u pravu,ako gresim ispravite me. pozz :) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ima li ko iskustva s kupovinom novog Map senzora. Nasao sam jedan nov proizvodnja u Italiji kosta 88 KM ili 44 eura ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ???? Čišćenje nije dalo rezultate ?

Javi se u ProSporting na 011/2463-465 imaju Bosch.

On 12.5.2016. at 0:24 AM, ivan.ik said:

 

Nažalost MAP senzor nije izdržao svu tu snagu i pritisak turbine. :D

Našao sam mu dostojnog naslednika. 

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije za mene, moj radi savreno,nego mi kolaze izgleda zajebo,prskao wd40 i gurao stapic za usi :) Ne pali mu nikakvu gresku ali slabije mu ubrzava auto. U pitanju je Stilo kao kod mene.

Kolega*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pomaze vise ciscenje izgleda..je li neko kupovao nov ili polovan MAP,gde i za koje pare?Treba mi za multijet-a,mislim da nije isti kao na JTD 116KS.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/24/2016 at 11:10 PM, Mc Shok said:

Moze li mi neko u kratkim crtama opisati kako mogu provjeriti rad map senzora sa unimerom ?

Kasnim sa odgovorom, mozda ce znaciti nekom.

map.jpg

Edited by majstormica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je sve u redu sa stilo, ne znam dal da ga ocistim, majstor kaze ne pipaj ako ne ti je nista, ipak ima mala bucavost na motor i zelim da iscistim, dali moze nesto se desit ako ga iscitim?

izvinite na jazik:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo kaze cistac EGR-a u spreju,najbolje je naravno sa AIR SENSOR klinerom ali ja to nisam nasao.Motipov cistac EGR-a zavrsio posao,bez stapica za usi i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Interesuje me cim ocistiti Map? Vidio sam vise sredstava, neka nisam nasao da kupim, a za neka poput wd-a ne preporucujete svi.

Nasao sam sprej za ciscenje kočnica pa moze li on? Ili vidim neko je cistio i benzinom?

Nasao sam neki sprej za ciscenje egr ventila, al kosta 15 evra...jos malo i Map senzor mogu kupiti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim Vas da mi kazete gde se nalazi MAP senzor na Fiat Stilu 1.9jtd, 2003. godiste ili jis bolje ako imate neki klip kako se skida i cisti?

Poceo je slabo da vuce, tj.kao da se lamela istrosila,ali nije do lamele...jednostavno nema startnost koju je imao do pre dva dana,bukvalno.Na auto-putu jedva dodje na ravnom do 120 km/h. Gas do daske i nista se ne desava...iz stepena u stepen sve slabije vuce i ima manje obrtaja.U trecoj brzini je pre na 2000 obrtaja leteo...molim vas za pomoc oko dijagnostikovanja moguceg problema...na dijagnostici kod elektricara je prijavio MAP sensor, znam otprilike gde se nalazi ali nisam bas siguran kako se skida, skidao sam pre dve godin EGR ventil i cistio...

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bole1987

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom - na prethodnih 12 strana mozes da pogledas detaljno o svim postavljenim pitanjima u vezi MAP senzora.

Pre otvaranja nove teme, proveriti postojeci sadrzaj foruma pomocu Search, kako ne bi duplirali sadrzaj.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bole1987

 

Ovo na zadnjoj slici ti je map senzor. Nalazi se na usisnoj grani, pored Egr ventila, malo prema kabini. Drzi ga jedan torex, odvijes i samo izvuces. Cisti ga nekim sprejom, tipa Carb cleaner ( 500-600din) prskas samo dok se ne ispere . Dobro osusis i vratis.

90e68b083d4920c12255b19aadca54e2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem :( pre godinu i po crko mi je Map senzor zameni mi majstor (BOŠ) radi super ide ekstra, pre 15 dana crkne ponovo Map senzor zameni mi majstor (BOŠ) radi eksta, sinoć isti siptomi kao kada crkne Map senzor, neće preko 3200 obrtaja upaljena ijalica na tabli (fiat marea 1,9 81kw), da li su toliko nekvalitetni senzori ili ima neku drugu muku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[mention=20890]kvazarija[/mention]

Mislim da ti je najbolje da proveris preko VIN-a u ePer-u, u delu Fuel injection systems > Air Cleaner and Ducts, pa vidis na crtezu stavku 7 - capacity measure.

Skroz levo ti pise OEM broj tog dela pod kojim ga trazis.

Npr kod mene je ovako:Screenshot_20200219-162222.thumb.jpg.790db30e4c3569c669c8792a3fadc9ca.jpg

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah da..ja citam MAF umesto MAP...e blago meni..
Probaj preko ePera isto, samo idi na Intake Mainfold pa gledaj stavku pod 4

U principu tako i izgleda i moj, posto imamo iste motore, ali ne mogu da se zakunem da li taj odgovara. Znam da je i moj bosh-ov.Screenshot_20200219-171320.jpg

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, dace mi ovaj MAP da postavim pa cu videti da li valja. Uglavnom, ljudi pisu da su imali problem sa razlicitim pritiscima u usisu kad je problem MAP. Nadam se da ce nov senzor resiti problem.
Jedino ako nije overbust ventil i creva vakuuma. Koje su posledice kad su oni problem?

Sent from my SM-N935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo. Interesuje me da li postoji mogucnost da je isti map senzor za 63, 74, 85, kw? Ili svaki motor (kw) ima drugaciji? 

Konkretno me interesuje za punta 1.9 63kw? Kolega ima od stila 88kw map senzor ispravan, ubacio bih, ali se plasim da necu nesto zeznuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...