Jump to content
FAS Goran
jboban

Fiat Stilo 1.9 JTD / MJet / Lancia Lybra - očistite MAP i leptir usisa

Recommended Posts

Danas sam ponovo probao i nema šanse!!! Dole, gore, stiskao, uvrtao i na kraju zalomim deo džeka.

Edited by Beshla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa stvarno! Skini ga kompletno sa džekom. Ispod džeka se nalazi imbus, napipaj ga i odvrni. Nakon toga izvuci MAP, ima samo jedna gumica koja ostaje na samom mapu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini ali da nije u pitanju onaj konektor što ima osigurač koji prvo moraš da izvučeš do određene tačke pa tek onda da stisneš "bradavicu" kako je ti zoveš i onda povučeš. Obično je taj osigurač druge boje u odnosu na sam konektor (žuti, sivi....)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sta ti skidas ali dzek se lako skida,stisnes i izvuces.Drzi ga jedan torex50.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto vidim da niko ne pise o WD40,zanima me sme li se s njim poprskati i ocistiti MAP senzor ? i da to uradim bez da istekavam kabal s njega,da izbjegnem moguce greske na kompu ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

neces ga nikad moci dobro oprati wd-om kao sto ces moci carb klinerom ili nekim slicnim sredstvom iste namene. jednostavno nemoj davati kontakt kad radis i mozes izdzekati dzek bez problema i bojaznosti da ce upaliti gresku

Edited by SkyBlu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oke Hvala ljudi. Pitao bih vas jel moguce da zbog MAP senzora auto slabije ide. Evo veceras dok sam isao do grada auto je bio bucniji slabije je vukao na nizim,nekako djelovao je krut motor,a evo sad se vracao iz grada i sasvim druga prica,cim sam upalio auto na parkingu prometio sam manje vibracie u kabini,motor je bio tisi skoro necujan u kabini,fleksibilniji,a vuce kao lud vec na 1500 obrtaja pocinje da lepi za sic i naravno manje se dere i do 3000 obrtaja skoro se i ne cuje,jednostavno drugo auto. Nisam vise pametan sta da radim,nekad ide ko baba a nekad tako lepo da mi se ne izlazi iz njega ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takav i ja imam osecaj.cekam malo da otopli pa ce i EGR koji sam opet otvorio radi brzeg zagrevanja motora biti ociscen i zatvoren kao i MAP I MAF senzori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo veceras dok sam isao do grada auto je bio bucniji slabije je vukao na nizim,nekako djelovao je krut motor,a evo sad se vracao iz grada i sasvim druga prica,cim sam upalio auto na parkingu prometio sam manje vibracie u kabini,motor je bio tisi skoro necujan u kabini,fleksibilniji,a vuce kao lud vec na 1500 obrtaja

Ne kazem da nemas neki problem, ali normalno da se drugacije ponasa hladan i topao motor, pogotovo sada zimi.

Apropo vibracija - evo npr. meni je stajao auto 2 dana, kad sam ga upalio osete se malo vibracije. Juce putovao, dok sam dosao do pumpe vec druga prica, posle 2 sata voznje radi tako mekano da se maltene nista ne oseti u kabini na leru. Stvrdnu se i nosaci, pogotovo ako su originalni i nisu menjani.

Takodje topao motor kopa kao blesav iz malih obrtaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

juce kad sam se vracao iz grada bio je hladan motor jer je stojao oko 4 sata na parkingu i cim sam ga upalio osetio sam da ljepse radi i bolje je vukao bolji odziv na gas i sve.. ja sam ubedjen da imam problem prljavog MAP senzora,evo bas sad isao kupiti carb cleaner u auto ide ko baba. kao da ne prepoznaje gas kad mu stisnem. na 1500 obrtaja kao da ne prepoznaje gas szaba stiskati sve dok ne dodje do 2000 onda malo povuce.. a sinoc druga proca na 1500 obrtaja pocinje da vuce kao na 2000 obrtaja nema razlike 1500 ili 2000. Sutra cistim MAP pa cu postaviti i slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedno pitanje,da limogu samo da odvojim mjesto koje sam octrao crvenom bojom na slici,da smaknem crevo i da ocistim leptir karb klinerom bez da skidam citav leptir ?

image (2).jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To crevo se skida, drze ga 3 imbusa. Ali ako to sve cistis, zatvori EGR prethodno, da se opet ne umusi usis od njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi konacno i ja ocistih MAP senzor. prvi dan nisam mogao prici sarafu pa sam drugi dan kupio alat i uspeo da ga skinem i ocistim
Bio je jako prljav ocistio sam KARB KLINEROM. Auto sada vuce kao blesavo od 1500 obrtaja bas kako treba, brze smiruje motor posle pustanja gasa,manje se dere pri vecim obrtajima,motor je skoro pa necujan. A evo i slike !

6a0d9eef-26d6-45c2-bae2-db0468d0da17.jpg039fa6f7-377e-4808-b042-e9be1af73845.jpgdb77f53d-2f13-4352-9d2f-e0f655c06570.jpg

202b9cae-87db-4b60-b99a-d702c871cb33.jpgafba0be9-0483-4538-90ee-4996823199df.jpgcc59217e-9141-4ebd-9cb4-401df0a8bab9.jpg

 

JA SRETAN :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam malo koristio i stapic za usi,ali jako njezna samo ono sto nije mogao sprej da skine jer se bas bilo zalijepilo i jako masno. Ocisticu i leptir i AGR ali dok jos malo proucim kao sta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam i map i maf ferijem i toplom vodom, njeznom cetkicom

MAF u principu ne bi trebalo cistiti bilo kakvim trljanjem, samo sprej i eventualno susenje kompresorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na mJTD MAP toliko bio prljav da ne znam kako je uopste bilo sta ocitavao,planirao sam ciscenje cele usisne grane i jos bi vozio tako da nisam imao problem sa prvim paljenjem.MAP ociscen sredstvom za air senzore u spreju,osovina solenoida EGR-a takodje(ostatak ocistio ranije) i dva grejaca zamenjena.Problem resen,pali bez greske ali..posle 50-ak km naglo gubi snagu,tj.slabo prima gas u rasponu 1200-2200 obrtaja,preko 2200 ide normalno.Ne prijavljuje gresku na tabli i tako vozim nekih 150 km da bi pred sam dolazak na dijagnostiku kvar nestao kao sto se i pojavio,sam od sebe.Dijagnostika nalazi gresku na MAP-u ali "privremenu".Narednih par stotina km sve u najboljem redu,ako se greska opet ne pojavi verujem da je ECU iz nekog razloga bio zbunjen zbog tako zapustenog MAP-a..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...