Jump to content
FAS Goran
zverko

Fiat Stilo 1.8 16v - potrošnja ulja...

Recommended Posts

Zdravo svima.Ja sam cuo za stila od mehanicara da stilu nije nista cudno ako potrosi do 1l na 1000km (selenia 20k).A i meni trosi od 0,5-1l na 1000km zavisi od nacina voznje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja preporucujem da se sipa Mobile 3000 red, i da se ne puni do maksimuma, nego nesto preko pola, jer kada se napuni do maksimuma onda mnogo brzo potrosi do tih nekih pola... Evo meni potrosi oko litar ulja na 10 000km, tj od zamene do zamene.. E i treba obracati paznju na ulje, jer ako ostane bez ulja hoce da crkne varijator faze na bregastoj.

Ako 1,8 ostane bez ulja pravi se tako lep šalter na bloku da komotno moze trafika da se otvori :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim ne mislim nego znam da 1.8 oma varijator faze i treba uvek da ima ulja u motoru,ne moras(te) sipati do mas,ali malo ,malo ispod(vise od pola)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam jako sličan problem. Da li neko zna kolika treba da bude kompresija? Kod mene je oko 9. Moj motor radi odlično ali imam plavkast dim pri turiranju i troši mi otprilike 1l/1000km. Seleniu Gold troši i više, sad sam sipao Mobil 2000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi imam jedno pitanje ovako sipao sam ulje seleniju koje ide u stila 1,8 16v majstor mi je sipao 4 l ulja na meracu mi je pokazivalo mi je izmedju pola i min mislim da mi on nije ni sipao svo ulje,prosao sam 2500 km sada imam tacno na min stoji na onoj tackici cak i malo prelazi imam pitanje jel taj motor mora da trosi ulje jer je visoko turazna masina i jel puno potrosio ili je to ok ? Sipano je ulje selenia gold 10w40.

Edited by aleksandar88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Visoko turazna masina... :D jel ti to neki majstor rekao?

Svaki 1.8 16V trosi ulje, samo je pitanje koliko, knjizica kaze da je normalno da trosi od 0.3 do 0.8 litara na 1000km, e sad moje pitanje upuceno fabrici, ako trosi 0.8 litara, pu pu, da li ja kada sam isao na put do Grcke i presao 2300 kilometara, da li sam trebao da nosim dve kantice selenie i svakih 500 - 600 km da dosipam po ne - male kolicine ulja i da se pravim da je sve ok?

Prva stvar koju si trebao da uradis, i ovo govorim iz mog licnog iskustva je da na malom servisu sipas vise od 4 litre ulja, meni po specifikaciji pise da staje 4.1 litra sa filterom, sipao sam 4 litre ulja, provozao kola do kuce, pustio da prenoci i sledece jutro merac je pokazivao ispod minimuma, tako da sam taj dan sipao jos jedno 6 deci i tek tada je bilo ok. Za 2500 ako je potrosio na meracu tih nekih 3 - 4 milimetra ne bi trebalo da bude puno, bar mene na puntu to ne bi zabrinulo, ne znam za stila i njegov merac, ali trebalo bi da je ok, ali svakako prati koliko trosi i sipaj seleniu k20 sledeci put na servisu

Moje sokocalo trosi oko 1 litru na 10000, da ga ne ureknem :)

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz.Moj Stilo trosi 0,3dl na 1000 km sta mislite jel to ok u njega sipam seleniu gold presao sam 5500km a dosuo sam 1,5 ullja ali motor u njemu je 1,8 16v naravno 133hp?

Pitao sam mog druga kaze da ti automobili moraju da trose ulje i da cu na jedno 8000km dosuti od 2-2,5 l ulja jer mora da podmazuje ventile teflone kao i kod alfinih motora?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje je tu da se troši, nije cilj da se od zamene do zamene ne potroši. Skini vlasničko uputstvo za tvoj auto, mislim da u njemu piše do 0.4l na 1.000 Km je normalna potrošnja.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38944

Usput, skini malo nogu sa gasa, trošiće manje ulja. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskacem iz teme jer vozim 1.6 sa 140 hiljada menjam ulje na 6000 hiljada selenija 20 k i nedospem vise od dvesta grama ulja . Ukoliko neko ima problema sa potrosnjom neka proba sa liqvi moli uljima njih koristim u FIAT Tipu i potrosnje nema uopste .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam probao više različitih ulja i ništa, HPX nešto manje troši ali ono je gusto naopako. Je planiram da skidam glavu pa ću se javiti sa rezultatima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, uzeo sam stila 1.8 16v u decembru,sa 119000 hiljada,prelep i ekstra ocuvan skroz. zamenim ulje na 122000 jer je jedva dohvatalo merac,misleci ko zna koliko je to ulje preslo i kada je menjano,ne cepam ga puno jer ide kao lud,potrosnja preko zime do 10l sada 8 ne prelazi,sem tog ulja problema nemam. pre neki dan pogledam ulje i jedva 1cm na meracu meri a presao sam 124200,zgranuo sam se, jedva dve hiljade presao a ulja nema nigde,nema ni plavog dima niti bilo kog curenja,ulje sam sipao selenia gold. ima li neko nekakvo resenje,savet, ili  je to normalno za ovaj motor,za mene je to nenormalno,vozio sam dosta auta,slusao svasta od drugih,ali ovo nisam cuo,pomagajte ljudi ili ja i moj stilisa se rastajemo :),hvala u napred

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo ti druze ulje ne odgovara,a drugo,verovatno su i gumice ventila otisle,ja sam imao taj motor u dva auta Marea i Punto i na oba sam imao isti problem,oba su trosila po 2L ulja od zamene do zamene,na Marei zamenjene gumice i posle toga nije trosila ulje uopste,a na Puntu motor i ubacen 2.0 16v Turbo,a pravo ulje za tvoj auto je 20K ili Racing.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala druze na savetu a imas li mozda precizniju informaciju koliko kosta zamena gumica,jer nemam predstavu,a i ovde majstori deru kozu? U gradu potrosnja,tokom zime me hvatala jeza,koliko sipam opet lampica se upali,a sada lako dodjem do pola rezervoara,i naravno odustao sam od plina bar do zime.



Ma ne pazim bas,jos radim na dva kilometra od kuce pa se cesto i ne zagreje posteno,ali kada ga cepam onda ga cepam i potrosi vise,to stoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa gumice nisu skupe,nego sto moras da skidas glavu,a tu ti posle trebaju novi dihtunzi:glave,poklopca ventila,usisne grane i izduvne grane i silikon.I sve to ne bi trebalo da ti bude skuplje od 7-8000din,mislio sam na ruke,ali prvo kao sto rekoh jos jednom kolegi forumasu ovde,idi da ti neko proveri kompresiju u motoru,a ako je dobra,onda tek pocni sa ovim radovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kazem ja tebi,ne muci mene potrosnja,vec ulje....i te gumice



hvala puno,tako cu i uraditi,a ako bude slaba kompresija onda oprostajna voznja verovatno ce biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nznm sta da ti kazem,delovi uglavnom nisu skupi,meni ja na Marei radjena polu generalna i sad je ko puska,al umeju majstori da omaste ruke,a i da ne odrade kako treba,tako da ti je to mozda i najpametnije,ne boli te glava!E a ispravka za gornji post,prebacio sam se,onih 7-8000 din ti je sav materijal,a ruke koliko se pogodi! :crazy:

Edited by neo abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je to lepo ali me je zao,dusa me boli,bas je lep,unutra kao da niko nije ulazio,sve tip top...imas li ti druze predstavu koliko to moze kostati pa da te ne davim vise?



hvala jos jednom puno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa karike nisu skupe,rece mi majka da su bile 25e paket,klipovi u prvoj specijali su oko 350e,leteci i lezeci lezajevi oko 100e,ali ne verujem da je tebi bilo sta ozbiljno,gumice bi trebalo da budu,jer brze se stvrdnu kod jakih automobila,jer su izlozene vecem stresu,a u krajnjem slucaju mogu biti karike,koje nisu skupe,ali se mora sve rasklapa! :crazy:

 

Nama na cemu druze,pozz. ;)

Edited by neo abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

molim boga da su gumice onda,sacekacu jos malo,sipacu to drugo ulje pa da vidim,ako nastavi isto onda cu resavati redom,ali me i cudi sto ne pali lampicu kada ulje sidje ispod minimuma,ma haos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni meni nikad nije palio lampicu,ni jedan,a ni drugi auto,kao da je nema,he,he,prati ti nivo ulja i to je to! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me da li lose ulje hoce da izazove vecu potrosnju ulja i povecan dim na sipci za ulje i auspuhu? Koliko mi se cini zadnji put je sipano neko nisovo ulje 15w40, nasao sam racun u kolima kad sam cistio. kad dam gas hoce da ostane neki garez na putu i ovako dimi na sipci i poklopcu za auspuh da ne pricam. Razmisljao sam da sipam Seleniu HPX ne znam koliko je to pametan potez ili da uzmem Lukoil-ovo ulje 10w40 i dodam onaj Ruski Regenerat da smanji malo taj dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...