Jump to content
FAS Goran
zverko

Fiat Stilo 1.8 16v - potrošnja ulja...

Recommended Posts

Druze. Ovaj motor je kao sto si rekao sa varijabilnim otvaranjem usisnih ventila koje fonkcionise preko pritiska ulja. Zato je veoma bitno za dugotrajnost varijatora da se koristi propisano ulje i da bude uvek preko pola meraca, pozeljno blizu maksimuma.

Ja vozim stila sa ovim motorom malo vise od 5 godina a u porodici je 8 godina, samo jednom sam sipao drugo ulje i poceo varijator malo da se cuje. Brzo sam ga zamenio sa seleniom i od tada nemam vecih problema. Menjam ulje na 10.000km i od menjanja do menjanja se dospe 0,5-0,7l. Motor fabricki trosi ulje ima na nekom od stranih foruma i koje su dozvoljene kolicine za zdrav motor i varijator.

Ako je prethodni vlasnik sipao to mineralno, znaj da je ostetio varijator... probaj da sipas seleniju 20k pa vidi na cemu si. Jeste mozda skuplja od drugih, ali ovaj sklop ne trpi eksprimentisanje sa uljima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno svaki motor mora da potrosi malo ulja,ali ovo je previse sto se meni desava. Sva sreca pa sam od kako je on sipao to mineralno presao samo 300km, varijator se cuje bas bas jako, imam osecaj kao da vozim jtd. S obzirom da mi je prethodni auto bio alfa 156 jtd i ne smeta mi nesto :D salu na stranu, sredicu i to, ali trenutno imam mnogo veci problem sa ovim uljem..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, markopiximijic said:

Hvala na predlogu, ali ja bi bas da mu sipam ovo skuplje, racunam bolje je pa kad vec menjam da mu sipam pravo... Imas li iskustva sa onim dodatkom za ulje za povecanje viskoziteta (nije modulator, med, itd vec samo povecava viskozitet) dobio sam savet od majstora da probam i to.

 

Probao sam razne dodatke, ali to nije stvar gde ti mozes bukvalno da izmeris korist. Zabrinjavajuce je to sto ti mnogo dimi nazad. Pogledaj kakve su ti svecice, ako je jedna mnogo vise masna od drugih onda je problem u tom cilindru. Vidi da li ti duva na sipki kad je upaljen i topao motor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma na sipci ne duva, dok je na cepu malo drugacije, mada je i ta bregasta bukvalno tu ispod cepa odmah mozda mi se i zbog nje cini da kao malo duva..ali opet dok ne promenim ulje i sipam kvalitetno necu znati sta je...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/19/2017 at 8:22 PM, hello_87 said:

Druze. Ovaj motor je kao sto si rekao sa varijabilnim otvaranjem usisnih ventila koje fonkcionise preko pritiska ulja. Zato je veoma bitno za dugotrajnost varijatora da se koristi propisano ulje i da bude uvek preko pola meraca, pozeljno blizu maksimuma.

Ja vozim stila sa ovim motorom malo vise od 5 godina a u porodici je 8 godina, samo jednom sam sipao drugo ulje i poceo varijator malo da se cuje. Brzo sam ga zamenio sa seleniom i od tada nemam vecih problema. Menjam ulje na 10.000km i od menjanja do menjanja se dospe 0,5-0,7l. Motor fabricki trosi ulje ima na nekom od stranih foruma i koje su dozvoljene kolicine za zdrav motor i varijator.

Ako je prethodni vlasnik sipao to mineralno, znaj da je ostetio varijator... probaj da sipas seleniju 20k pa vidi na cemu si. Jeste mozda skuplja od drugih, ali ovaj sklop ne trpi eksprimentisanje sa uljima...

sve sto si rekao potpisujem, ali mene muci sad jedna druga stvar. Koliko je to seleina 20 k danas, na nasem trzistu orginalno ulje , a ne neka budjava kopija ? koja je alternativa. nisu pare u pitanju vec kvalitet .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...