Jump to content
FAS Goran
jboban

Fiat Stilo JTD 115 / Doblo JTD - slabo vuče na nižim obrtajima

Recommended Posts

hvala vam na trudu.pogledacu za vikend opet i to sve,vec sam odokativno gledao ali nista se ovako ne vidi,,jedino da skidam jedno po jedno crevo pa da vidim.. javljam vam sta sam uradeo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav drugari,evo ja da vam javim sta sam uradio,donekle sam resio problem,auto bolje vuce,ocistio sam racvu kod vakum pumpe bila je skoro zacepljena,ali samo ona tanka cev od racve.. nisam stigo da pogledam i onaj vakum i creva ispod egr ventila,to cu verovatno sledeceg vikenda.. pogledao sam onu malu vakum pumpu sto salje impuls turbini,nisam je cistio,skinuo sreva i pregledao ih,ona su ok,i nisu zacepljena,,samo ne znam kako se ona proverava da li je ispravna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav drugari,bio sam zauzet nekim poslom..evo kako stoje stvari sve sto ste rekli sam uradeo i nisam dobio boljih rezultata,pogledao sam na par stilica 85kw onu pumpicu ispod turbine iz koje viri mala osovinica i primetio da kod njih prilikom davanja gasa jedva das se i pomera,tj.malo se samo izvlaci,a idu inace ko blesavi,a kod mog ta osovinica izlazi barem pola santima i jace.. da li neko zna koliko treba da izlazi pod jakim gasom,ja vise ne znam za sta da se uhvatim da uradim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav drugari,nije me bilo neko vreme ..svakakve obaveze.. pa sam se i udaljio od kompa skroz.. evo ovako bio sam na dijagnostiku u Jagodini,kad eto iznenadjenja tri greske,vezano za EGR i regulaciju pritiska goriva,ja naravno odusevljen jer je to jedini covek koji mi je otkrio uzrok zbog cega auto lose vuce.. trenutno nemam para za opravku,ali cu vec s proleca to zavrsiti... covek je maximalno korektan,usluzan i od poverenja!!! preporucio bih ga za saradnju!!! doktor je za automobile.. Sentic Jovica 062202525 eto mozda nekome zatreba!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pratio sam na forumu navedenu problematiku (slabo vuče na nižim obrtajima)...

Samo da napišem moj slučaj i kako sam ga riješio, možda će nekome biti od pomoći.

Ovako, imam Fiata Dobla, 2003.g. 1.9JTD, 74KW.

Skoro je kupljen, sve živo promjenjeno, svi filteri, odrađen veliki servis. Prvo sam primjetio da uzbrdo slabije vuče, jednostavno neće nikako da ubrza na nižim obrtajima. Kada pređe 2000obr leti, prima gas super i ubrzava extra... Nekada sam imao situacija da ga sve moram vraćati u manju brzinu, i na kraju dođem do prve i onda žestoki gas...

Otišao sam kod majstora, priključio ga na komp, greška "Povrat ispušnih plinova". On je poništio grešku, kaže mi da me možda zeza EGR ili nešto drugo. Pošalje me uzbrdo na probnu vožnj :) i kaže idi vidi kako je sada... Odem uzbrdo, nekih 10km, brdo sve uspon od 9-11%, vozilo isto ide, sporo (nikako) ubrzava na nižim obrtajima, neke djelove puta jedva u trećoj brzini pređem a trebalo bi brže. Vratim se kod majstora, kažem situaciju, on ga priključi na komp- greške nema. Kaže da najvjerovatnije nije EGR, sad će da pregleda sva vakum crijeva, protokomjer i ostalo... Sva crijeva i sve je OK, sve uredu. Onda majstor otkopča auspuh prije katalizatora i zajedno smo otišli uzbrdo, ista dionica. Vozilo leti, ide uzbrdo ko avion, prima gas samo tako. Gdje sam prije išao 3-om, sada ide 4-tom i prima gas i ispod 2000obr i super ubrzava. Bukvalno vozilo leti...

ISHOD-- začepljen katalizator ili zadnji lonac.

Dođemo u servis, vrati spoj kako je i bio. Sve završim sa njim, i pravac auspuh servis...

Tamo mi je majstor skinuo katalizator, kaže da je začepljen min 60-70%, kaže ovaj auto nije vidio brda... :)

Uglavnom, umjesto katalizatora sam stavio drugi lonac od fiata, sve povario i sl. i ja opet uzbrdo da probam.

Auto leti, ide stvarno super, bukvalno je prodisao...

Ja sam rješio problem, a evo ako ko bude imao kakvih problema sličnih da zna šta mu je činiti...

PozZ za sve sa foruma i sorry na velikom tekstu...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molio bih za pomoć.

 

U pitanju je Stilo 1.9 116ks koji slabo vuče do 2000 o/min a poslije ubrzava odlično.

Bukvalno, ako je neka strana u gradu i ako je manje od 2000 o/min moram prebaciti u 1. brzinu da ubrzam.

 

Na dijagnostici ne prijavljuje ništa, očišćen i zatvoren EGR (navodno), promjenjeni svi filteri, provjeren protokomjer s drugog stila i ništa od navedenog nije pomoglo.

Možda može koristiti informacija da sam prije 4 mjeseca, kada sam ga tek kupio, imao grešku "Engine fault (ili engine failure-ne sjećam se najbolje). Greška se javljala poslije par minuta forsiranja sa punim gasom - ubrzanje od 1. do 4. brzine (što je bila vožnja radi probe). Kasnije nisam imao tih problema jer tako više ne vozim.

 

Na videu se vidi ubrzanje u 2. brzini sa potpuno stisnutom papučicom gasa; ubrzanje je očajno do 2000 o/min što se vidi iz priloga.

 

Pročitao sam zadnji post da se provjeri katalizator ali me još interesuje imate li neki savjet šta da mi majstor pogleda?

 

http://youtu.be/hna0hAlH0_U

Edited by gordan84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi nismo majstori, ako je on "majstor" ne treba da mu mi pricamo sta da proveri a tebi da uzme pare :D

Prelistaj malo teme o stilu, bravo, marea jtd, pise bukvalno sve o tom problemu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je čipovan, kako da provjerim? Meni se čini da vuče od 2000 o/min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta je to  overboost... Hvala unaprijed.Moj jtd ne ide kao što je išao.Na dijagnostici prijavljuje samo grijače,al to nema veze.Tako je od prvog dana.Vozio sam u međuvremenu benzinca 2012 pa mi kažu da umišljam.Negdje je neko spominjao neka crijeva tanka koja puknu pa vuče zrak.Zna li neko koja su to crijeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam kod majstora i sada mnogo bolje i ravnomjernije ubrzava.

 

Kaže da je sve čistio što se moglo čistiti (turbina, map, egr) tako da tačno ne zna do čega je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krene da vuče tek na nekih 1800 obrtaja do tad slabo, zamenio protokomer pre 2 nedelje i do pre par dana je baš lepo vukao, kad je bio otkačen auto je išao kao zmaj a majstor mi kaže sa novim mora da ide još bolje, išao je da kažem kao sa otkačenim sad ga povuče tek posle 1800 obrtaja, šta bi moglo da bude, da blokiram egr veltil ili zamenim (očistim) map?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavno sam prodao stila ali da se ipak nadovežem na moj prethodni odgovor.

 

Razlog slabe vuče na nižim obrtajima je ipak bio protokomjer. Prvo sam prebacivao sa drugog stila koji navodno ima ispravan protokomjer a probao sam i neki novi koji nije original Bosh i nisu da lirezultate.

Teka kada sam stavio originalni Bosh protokomjer auto je normalno ubrzavalo.

Uglavnom, taj novi protokomjer trajao je oko 7-8 mjeseci pa crkao a ja sam onda prodao auto. :unworthy:

Edited by gordan84

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 26.9.2008. at 9:32 PM, jboban said:

Uporedjujući sa drugim Stilom, video sam da moj primetno slabije vuče na nižim brojevima obrtaja. EGR očišćen, filteri redovno menjani, protokomer nedavno zamenjen novim, nema falširanja vazduha, turbina ne provlači ulje...

Kada broj obrtaja dodje do 3000 i preko onda naglo počinje da vuče, dok na ovom drugom Stilu, ubrzanje je primetno već od 1500 obrtaja.

Inače, moj Stilo ima uradjen chip tuning (RedDot Racing), ali se isto ponaša i kada vratim originalni flash. Sve je do nedavno radilo normalno.

Merenjem na dijagnostici u vožnji, sledeći parametri su isti kao na drugom Stilu:

- Overboost pressure measured

- Target overboost

- Target air mass

- Pressure adj. openning

- Diesel pressure measured

Šta može biti razlog? Nije valjda opet protokomer (MAF)?

Mozete mi reci kako se skida to vakum crevo sa vakum rezervoara,ako se tu nalazi ? da li se samo povuce i skine ili postoji neka procedura ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo povuci, uhvati što bliže kraju creva / da ne iskidaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ivan.ik said:

Samo povuci, uhvati što bliže kraju creva / da ne iskidaš.

Oke. hvala :) Siguran sam da mi e neko vakum crevo zacepljeno jer imam manjak vazduha u usisnoj grani. Sto uzrokuje da Map senzor ne ocitava dobro.
 

Provera MAP senzora

Višak vazduha
Prvo treba proveriti vakuum u usisnoj grani – priključke vakuumskog creva, senzora, prigušnog leptira, usisne cevi, filtera za vazduh… Ako je vakuum neuobičajeno mali to je siguran znak da postoji loše zaptivanje. Začepljenost katalizatora stvara povećan povratni pritisak što smanjuje vrednost vakuuma, kao i otvoren EGR ventil. Ovi uzroci posredno utiču na povećanje potrošnje goriva, jer nizak nivo vakuuma računaru znači da je povećano opterećenje motora.
Jedan od najsigurnijih načina da se provere dihtunzi je ubrizgavanje propana u usisnu cev dok motor radi. To će odmah pokazati gde postoji rupa.

Manjak vazduha
Loš filter za vazduh, začepljeno vakuum crevo ili neke druge prepreke vazduhu dovešće do osiromašenja smeše što ce se odraziti na vozljivost i usled uticaja na pomeranje vremena paljenja unazad dovešće u opasnost od javljanja detonantnog paljenja što može da ošteti motor.

Samo me zanima sa kog mjesta se skidaju creva sa vakum rezervoara...sa koje zute strelie broj 1 ili 2 ?anti_pollution2.jpg

 

Edited by Mc Shok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugaru na dobla 1.9jtd 74kw samo teretni, vuče do 2800 extra posle toga osetno slabije ubrzavanje, mozes da popijes kafu dok dodje od 3000 do 4000 obrtaja. Da li je neko imao sličan problem? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni kombi tako samo od 2500rpm. Do 4000 sto kazes mozes kafu da skuvas :D A drugi isti takav kida kako ide. Ako se ne javi neko, napisacu ja nekad kad pogledam sta je. Uvoz je iz Nemacke pa moram prvo osnovne stvari da uradim tipa kat. napolje, egr da ubijem pa da vidim dalje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu je blokiran egr, kat izbačen odmah na carini, probali smo da isključimo dzek od protokomera ali i dalje isto, mozda cak za nijansu i lošije na nižim obrtajima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probano juce sa iskljucenim prot. i ide bolje,ali ponovo nije to to,i kada iskljucim protokomer izbacuje neke velike vrednosti za intake.Sa ukljucenim protokomerom vrednost na leru bude oko 49 a potrebno je 280.jel to znaci da je crkao protokomer ?evo slike dijagrama,uglavnom je auto proban  u cetvrtoj brzini od cca 1500 obrtaja pa dokle moze.(sa potopljenim gasom)sa iskljucenim Maf senzorom lakse ulazi u obrtaje.

boost.jpg

intake.jpg

otkacen prot.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...