Jump to content
FAS Goran
wlad

Fiat Bravo/a 1.6 - potrošnja goriva abnormalna?

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Zanima me...potrosnja kod Brava 1.6.

...vodim evidenciju o svojoj potrosnji dosao sam do zakljucka da mi fiat trosi 10 litara benzina.

 

Toliko i treba da troši po Beogradu. :thumbup:

Ali, sahranićeš ga brzo vožnjom na rezervi iz gore navedenih razloga. Nije ti samo pumpa u problemu nego i dizne. Stalno ti auto kupi đubre sa dna rezervoara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ tox 

 

Hvala za info , imam ja njegov katalog posto je ovde auto kupljen u delti i redovno servisiran...mislim ja dosta vozim tj vise vozim po autu putu do nekog dela i idem za  nbg i naravno drzim bas na 90km na autoputu jer sam isto video da je potrosnja 5,5 do 6 litara da pise a retko kad bas ali zaista retko vozim po centru jer znam da bi mi tada bas trosi dosta....a sad sto kaze nas narod finansije su nam svima takve kakve jesu nazalost,pa ono tesko bas da se ima da se napuni rezervoar :) 

 

Mislim ja sam sto se tice auto prezadovoljan ali eto kopka me zaista ta potrosnja,jer je jako promenljiva....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima. Imam problem sa velikom potrosnjom goriva. Pre par dana sam zamenio step motor, sa starim se auto gasio a sa novim radi malo lepse ali opet nista posebno medjutim mogu da primetim da mi se od tad potrosnja povecala nenormalmo. Sa 1500 dinara malo vise od 10 litara presao sam oko 70 kilometara i mislim da je to mnogo velika potrosnja. U pitanju je Fiat Bravo 1.6 16v. Ako ima neko neki savet sta da radim i odakle da krenem? 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Magic10

 

Od toga da sipas pun rezervoar, pa onda posle opet, tako ces bolje izmeriti potrosnju. Ako je stvarno veca, onda moze biti do sonde, pogresnog momenta paljenja, vise stvari. Da li ti pali check?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pali mi onu lampicu u obliku dizne ali povremeno.Danas sam mu radio diagnostiku i pokazalo je senzor vazduha. Sondu je pokazalo jednom kad je majstor obrisao nije se vise pojavljivala greska za sondu a za senzor se odmah pojavilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam zamenio senzor temperature vazduha pa cu da vidim kakva ce sad potrosnja da bude. Mislim da moram da menjam i termostat jer u voznji temperatuta nikad ne dolazi na radnu temperaturu, stoji negde na 70-75 stepeni. Da li moze i to da bude uzrok velike potrosnje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekom zatreba,cisto da se zna.. kataloski 1.6 16v 103hp trosi otvoren put 5.7(ili 5.9)l/100km kombinovana 7.6l/100km gradska 10.6l/100km(po novom manualu 1999/2001)... Sto se kod mene u praksi i pokazalo... Ako je sve ispravno na autu morate dobiti ovu potrosnju... Nasao sam stari manual(1995-1999) novi ne znam gde je :D kolona 2 je  1.6.16v :D

 

ScreenShot007.jpg

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...