Jump to content
FAS Goran
Detritus

Fiat Stilo - el. podizač prozora

Recommended Posts

Pre neki dan je prestao da mi radi motor prozora vozacevog stakla, tek onako, odjednom, radio je normalno, nije se mucio sa dizanjem, niti je ranije prestajao da radi.

Sad, cini mi se da je bas motor u pitanju, jer se pritiskom na prekidac cuje "klik" u vratima, odn cuje se da struja dolazi do motora ali nema nikakve reakcije

Interesuje me, da li se nekom javljao ovaj problem, ako jeste da li je jedina opcija zameniti motor ili postoji alternativa. I ako neko mozda zna cenu novog motora?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se cuje klik,onda nije motorce u pitanju,znaci dolazi mu struja i on reaguje,klik!

Skini tapacir,proveri dzek koji dovodi struju za svaki slucaj i pogledaj da nema nekih mehanickih kvarova.Da se nije nesto pomerilo,da neka vodjica nije pomerena ili da se nije odsrafio ceo mehanizam pa zaglavio!

Ako ti sve ovo izgleda OK onda pokusaj da otvoris prozor i prati fabulu radnje :lol: Kazem,po meni nije motorce,ali mozes i da mu dovedes struju direktno da proveris i tu mogucnost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod stila prekidac za prozor nije klasican da okrece plus-minus nego salje signal racunaru u vratima(CAN linija).u racunaru postoje relei koji salju struju motoru podizaca sto znaci najverovatnije da ti je neki kontakt ili relej trenutno zakazao.na stilu je inace moguce testirati i svaka vrata ponaosob (sa svim parametrima) sa nekom boljom dijagnostikom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od nedavno kupio sam polovan SILO 1.6 16v 2002g. Ne radi mi dobro desni prednji to jest suvozačev podiač stakla na komandu da se spusti kao iz katapulta spusti staklo. Kada treba da se podigne staklo čuje se samo iz suvozačevih vrata da nesto klikće. Iz više pokušaja pritiskanjem tastera za gore (to jest podizanje stakla suvozača)reši se da krene ali ide pa stane ,pa pustim taster pa pritisnem i tako iz 4-5puta zatvorim staklo.

Pomagajte ljudi,

PS: drugar koji je elektroničar pokusao je da popravi, motor nije probalo smo drugi kaze da je oko tog modula u vratima nesto . Ima li pomoći kakve??

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj da stisnes za spustanje zadrzis dugme jos jedno 3 sekunde pa onda jos jednom pritisnes na dole a zatim ponovi sve isto samo na gore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dole ide bez problema ,ako prilikom spustanja stanem na pola recimo ,pa hocu da podignem prozor gore,on jednostavno nastavi i spusti se dole do kraaja. Onda kada želim da podignem staklo nece samo klikce i tako klikcem jedno desetak puta i onda krene pa stane pa ponovo kliknem i on krene pa stane i tako par puta i zatvori se prozor :unsure:

,ne znam sta bi moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti se cuje zvuk krljanja uz sve to onda ti se ojeo plasticni zupcanik i nema mu spasa, motor ti je dobar ali zupcanik na koji motor prenosi snagu je ostecen pa spusta bez problema jer tada nema otpora ali ne moze da podigne jer je prozor tezak. Ako se ne cuje onda je na putu jer je meni tako seckao u pocetku i na kraju krljao. Meni se desilo na Cromi sam sam zamenio nazalost mehanicki deo se ne prodaje odvojeno vec motor u kompletu, za Stila su mi tad rekli 50eur za ceo motor. Lako se menja skines tapacirung sa vrata i motor odsrafih stavis drugi ima 6-7 srafova i par dzekova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

motor je otkačen sa podizača nije u vezi sa sajlom i dalje pokusava da ide na dole bez obzira koji je taster pritisnut.Motor drzim u ruci i tako se ponaša kada dovedem napajanje na motor lepo radi i gore i dole zajedno sa staklom i činimise da otpor nije veliki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da kada je zatvoren prozor, pritisneš 3 puta za podizanje, pa stisneš spuštanje i držiš dok se prozor ne spusti skroz...

To je isto jedan od reset-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostao mi otvoren zadnji levi prozor i preko noci padala i padala kisa . Osusilo se nekako ali mi sad ne radi prekidac prozora. Ponekad radi podizanje na gore ali na dole nikako. Sa vozacevih komoandi radi sve ok.

Vidim da se sve to lako skida ali da li se isplati ocistiti kontakte pa probati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kako sam pre dva dana zamenio akumulator prozori nece da mi se sami podizu, onako kad malo zadrzim prekidac pa pustim. Naime, dok drzim prekidac prozor se podize, a cim pustim prst, on stane. Sa spustanjem prozora sve ide OK - zadrzim sekundu i oni se spuste do kraja, ali da se podizu nece. Neka ideja???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm?!

Ja od prvog dana moram da drzim dugme da bi se podizali i spustali. Cim prestanem da drzim oni stanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je stvar nekog setovanja koje se ponisti zamenom akumulatora?

Doduse, potpuno isto tako radi na svim kolima koja imaju slicnu opciju, tj spusta se ili podize prozor dok se drzi dugme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se . Kod mene(mog Stildzana) recimo zadnji prozore moram podizati rucno dok se sami spustaju posle duzeg stiska. Prednji rade samostalno u oba smera. Ne znam opet da li je ovo "ispravno"?! :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duže od 2s zatvara do kraja, duže od 2s otvara do kraja. Ovo jedino ne funkcioniše ako se daljinskim ili ključem podizu ili spuštaju prozori onda dok se dugme drži dotle se i prozori mrdaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 2s se meni prozor otvori ili zatvori skoro sasvim, tako da ce biti tesko proveriti. Mozda je baterija u daljinskom stara, pa nikad i ne moze da pusti dovoljno dugo kontinualan signal. Naime, nikad nije menjana, a daljinski se koristi samo za deadlock i otvaranje prozora leti ,jer ima alarm koji vodi racuna o svemu, pa i prozorima - steta sto nije podesen i na deadlock svaki put, ne znam da li moze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zatvori ga skroz, pritisni 3 puta zatvaranje, onda pritisni i drži otvaranje dok se skroz ne otvori...

Trebalo bi da upali.

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Stila 1.6 16v i imam od skora problem sa prozorom na suvozacevim vratima. Radi se o tome da kad hocu da zatvorim prozor nekako ne ide ravnomerno i kad dodje do gore skroz malo izadje iz one gume oko prozora i viri staklo, kao da ispadne iz lezista dok se zatvara... a ako npr. rukama fiksiram staklo dok se zatvara ono normalno legne i zatvori se kako treba.

Sta moze da bude u pitanju? i da li to moze da se sredi nekako resetovanjem ili nekom dijagnostikom?

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...