Jump to content
FAS Goran
Detritus

Fiat Stilo - el. podizač prozora

Recommended Posts

Desava mi se da uvece zakljucam auto preko daljinca, ujutro da krenem  zateknem malo otvoren zadnji levii prozor. To mi se desavalo par puta.

 

Jel ima neko slican problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava mi se cudna stvar, kada pritisnem taster da zatvori on otvori prozor. U pitanju je zadnji prozor. I nisam nigde video kako se skida taster sa rukohvata na bezbedan nacin a da se ne polomi pri tom. Hvala unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ugradjivao neko zadnje el. podizace u Stila? Trebao bih da kupim nove tapacire za Stila i planiram da uzmem sa el. podizacima, samo me zanima koliko je komplikovana ugradnja i da li uopste moze da se ugradi, da li moraju da se provlace zice ili ih vec ima u vratima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, fiat stilo 2002 jtd, jos pri kupovini vozacev prozor je zezao, znaci lagano se spusti ali se previse muci pri podizanju, pre zime i tokom zime morao sam rukama da mu ''pomognem'', sad kad je otoplilo nekako se i popne sam. Primetio sam da se vozacev i oba prozora pozadi ne spustaju tj podizu ravnomerno(i zato ne mogu da ih spustim do kraja), vec se pri krajnjem podizanju iskrive. Sta bi mogo biti problem i kako da ga resim, takodje, kad je suvozacev prozor spusten do kraja, prilikom zatvaranja vrata sa otvorenim prozorom cuje se udarac unutar vrata, provalio sam da je to staklo koje je unutra sto mi je vrlo cudno da se cuje, citao sam po forumima da moze doci do njegovog pucanja? Pomozite, ide leto, ovo je haos sa prozorima. Hvala unapred

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali smo problem sa podizanjem vozačevog prozora na Fiat Stilo 1.9 JTD karavan, kočio je, ponekad radi, ponekad ne. Prilikom jednog podizanja, staklo se samo sručilo, puklo u delove. Znate i kom majsoru se obratiti za ugradnju stakla? Nemam pojma ko to radi. Ukoliko neko ima nekog u KG-u, dajte predlog.

 

I, da, imate li ideju zašto je kočio prozor? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Buzzz

 

Mislim da isti servisi koji rade zamenu šoferki rade i prozore. Ali, na tvom Stilu neće biti dovoljno samo da se zameni staklo, jer:

 

Quote

Ako ti se cuje zvuk krljanja uz sve to onda ti se ojeo plasticni zupcanik i nema mu spasa, motor ti je dobar ali zupcanik na koji motor prenosi snagu je ostecen pa spusta bez problema jer tada nema otpora ali ne moze da podigne jer je prozor tezak. 

 

Quote

Elem, juce poce da mi krklja podizac kad podizem i spustam stakla na vozacevim vratima. Ne budem lenj pa rasturim cela vrata (misleci da je samo prljavstina pa da ocistim) i vidim da se jedna nit na sajli otkinula pa pravi haos.

 

Quote

...sajle nema nigde kupiti, samo ceo podizač. ti odluči da li ćes nov ili polovan. a i kada bi slučajno nasao nekoga ko ce ti usluzno napraviti zeljenu sajlu, na montazi bi napravio vise stete nego koristi. veruj mi! neke stvari koliko god da su skupe, u stvari su najjeftinije

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/32636-fiat-stilo-el-podizač-prozora/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/42225-stilo-sajla-podizaca-stakla/

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Buzzz

Pitanje je spojeno sa postojecom temom o elektricnim podizacima prozora.

Ako je od koristi, mozes i da pogledas jedno od postojecih uputstava, proces demontaze je lepo i slikovito opisan:

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa zadnjim podizacima (Stilo 1.9JTD '05)
Vozio sam nesto na krovu i hteo sam da pritegnem spanerom ali sam se zeznuo pa umesto da otvorim vrata i provucem spaner - spustio sam zadnje prozore i zatego kroz njih. Odvezao to sto je trebalo, skinuo spaner, ali od tada prozori ne rade kako treba, kad hocu da spustim spuste se bez problema, medjutim kad treba da se podignu mora 10ak puta da pritiskam na gore da bi prozor krenuo i onda se podize po 5-10cm pa stane i tako dok se ne podigne. Prilikom pritiskanja se cuje da 'klikce' ali nece da ga pogura. Bio sam kod majstora zbog neke druge stvari i pitao da li slucajno nema neki senzor u gornjem delu pa da ga nisam prekinuo medjutim on kaze da nema. Kacili smo auto na dijagnostiku i prijavljuje neispravne tastere podizaca i na levim i na desnim zadnjim vratima. 
Od pre neki dan desni prozor je poceo da blokira, spusti se lepo ali nece da se podigne, 10 minuta sam pritiskao bez prestanka i na kraju se jedva podigo.
Danas sam probao da skinem sa prednjih suvozacevih vrata da vidim da li je do tastera ako jeste da ih zamenim, zakacio sam sa prednjih na zadnja i isto se desava, ali sam i probao sa zadnjih da stavim na prednja i tu je ista situacija - klikce ali nece da krene, kad vratim napred normalan onda radi prozor.
Jel zna neko sta bi moglo da bude u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

I meni to prvo pade na pamet kada je pominjano da je zatezano spanerom, sa spustenim prozorima i da je od tada problem. Ipak Stilo ima malo vise tehnologije i elektronike u sebi, za takav odnos prema njemu :D .

Anti-pinch senzor je u samom kederu, lako ga je zameniti. Na otpadima su bagatela, jedino sto cini mi se treba skinuti tapacir da bi se udzekao, to je jedina kvaka.

@JankelA

Ako su nase pretpostavke tacne, dodatne informacije i tema o anti-pinch senzoru je ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/51287-stilo-antipinch-sensor-failure

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam na pomoci, imam druga koji radi sa delovima u komsiluku pa cu sutra da odem do njega da uzmem.
Zeznuo sam se za zatezanje, nisam do tad nista nosio a i pakovao sam na brzinu pa nisam ni razmisljao.
I ja sam mislio da mozda ima nesto u gornjem delu zato sam i pitao majstora al on kaze nema, to je samo do tastera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam da skinem motor podizaca sa zadnjih desnih vrata, ali kada odvrnem srafove motor ne moze da se skine. Da li ga drzi jos nesto, da li mora da se skine ceo metal na kome stoje podizaci ili nesto zapinje i mora da se povuce jace?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pohabao se zupcanik  podizaca stakla na zadnjim desnim vratima, fiat stilo. Da li neko prodaje samo zupcanik ili ako neko ima neispravan desni zadnji motor? Treba mi crni plasticni deo.

20220805_235951.jpg

20220805_215457.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. 

Neće to kad je lepo vreme meni da se desi... 

Juče spustim suvozačev prozor i trt, neće gore. 

Klikće i ništa, otvorim tapacirung raskačim motor i utičnice sa "razvodne kutije" nađem živu struju, prespojim i probam motor, radi podigao. 

E sad pitanje, može li ta kutija, sumnjam u nju, da se stavi od nekog drugog fiat stila bez nekih "uvođenja" u centralni računar. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...