Jump to content
FAS Goran
nidza

Stilo JTD, MJet - filter za gorivo

Recommended Posts

Po uputstvu uložak filtera se menja na svakih 60.000 km ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci da bi mogao da se menja bez problema na svakom drugom servisu?

Da li bi bilo dobro ako se ne menja na svakom servisu barem skinuti ga odvrnuti senzor i istociti sadrzaj?

U AP sportu mi je prodavac pokazao neke nove filtere (ne secam se naziva)cena je bila cini mi se ispod 2000din. sto je duplo jeftinije,ali za kvalitet nemam pojma te nisam hteo da uzimam. :question:

Koje filtere preporucujete a da ima da se nadju u nasim prodavnicama? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko pushi, bukvalno ce popushiti jedan mjtd ulozak za mesec dana (120 din paklica x 30 dana)

JTD ulozak je jos jeftiniji. Kako je nas kvalitet dizela i dalje diskutabilan, licno mislim da je bolje zameniti filter goriva na 10.000, tj na svakom malom servisu.

Ali, mozda iskustva iz prakse govore drugacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma batalite uputstvo, po njemu se i ulje menja na 20000-30000 km :) a po preporuci ga menjamo na 10000 (barem ja tako)

Filter goriva menjao pre godinu dana ili nesto jace od 10000km, pa kontam da cu ga menjati sledece godine kad budem opet radio mali servis (tih 10000 mi je i neka godisnja kilometraza :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po uputstvu uložak filtera se menja na svakih 60.000 km ;)

Zato sam i napisao preporuka. Uzimajuci u obzir kvalitet goriva a i kvalitet filtera taman je 20000. Pre 3-4 dana u 8 ujutro ispred radionice me je cekao auto koji je na pumpi natocio 40 litara goriva i ugasio se. Od svega toga sam mu izvadio 10 lit. vode :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio u Fiatinu u NS filter nafte za MJet-a i platio ga 3.470din ... ucinilo mi se malo skuplje ali mi covek kaze da je to sa separatorom vode i da nije isti za MJet i za JTD (i prosli put su mi to rekli) .

Pri tom me je pitao sto uzimam i ovaj put filter kad zna da sam ga zamenuo prosli put na serrvisu i da nema potrebe da ga menjam na svakom nego na svakom drugom servisu :question:

Ovaj put sam ga uzeo ali cu da vidim za sledeci put... nemam pojma....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušavam da skapiram kakve veze ima filter sa time da li je mjet ili jtd motor. Je'l ni fizički ne može da se našrafi ili ima neka druga razlika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam onako laicki, napominjem, probao da uocim razliku ddrzeci u ruci i jedan i drugi i nisam skapirao nikakvu fizicki spolja razliku ulaz izlaz dimenzije isl. .. e sad da kosta vise nego duplo .. nemam pojma.. to ce morati neko strucniji da odgovori da li i u cemu je razlika ja sam primetio samo ovu u ceni :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušavam da skapiram kakve veze ima filter sa time da li je mjet ili jtd motor. Je'l ni fizički ne može da se našrafi ili ima neka druga razlika?

pravo da ti kazem ne znam ni ja sem da sto se tice filtera ima varijanta sa uzim i sirim navojem tamo gde dolazi taj senzor(sa donje strane)

ja ga menjam na svakih 10hiljada(vec 7 put) jer je cena smesna a nikad nisam imao nikakvih problema, a prvi put i vidim da postoje varijante h2o i cene koje su drasticno vece od ove koju ja kupujem! znaci vozim vec preko 70 hiljada sa tim filterom.

evo varijante iz ap sporta

filter multijet

Dok za jtd nude ovaj gde je druga cena,verovatno je i razlicit:

Filter JTD

Edited by vladac81

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni samo zvuchi suludo da zbog razlike u programu rada dizni izmedju dva tipa motora ti morash da kupujesh razlichite filtre. Protok goriva nije dramatichno razlichit, pogotovo izmedju 115 i 120ks motora. Ajd da kazem da onaj od 150 mozda treba da ima malo izdashniji dotok goriva, ali i to chisto sumnjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mi je receno u moj auto ide filter za multijet sa dva izvoda, postoji sa tri- pojma nemam za koji motor... Evo ga clean koji je trenutno kod mene:

Picture.jpg

Kakvi su ti Meat-Doria filteri? Vidim da su jeftiniji. :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rece gore dobar majstor da su se Meat and Doria pokazali dobro u praksi, a rece takodje i jednom clanu koji je hteo nesto ultra giga mega kvaliteta, cak bolje od fabrickog, da kupi Knecht-Mahle i to je to.

Znaci, praksa je pokazala da je Meat/Doria sasvim dobar filter, a ko hoce bolje i da plati vise, takodje ima izbora

Edited by Lyon

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja koristim tj u Bosni nema puno izbora u Tuzli gdje ja zivim

ima unico filteri oni su bas jeftini,ali ne moze dole da se zavrne onaj senzor,a pise u katalogu za FIAT STILO 1.9 jtd bla bla:-)

i onda sam morao da predjem pola BASNE(bosne) da nadjem nesto bolje i nadjem MANN-filter

bar tako kaze majstor da je bolje,a i cijena nije mala 30€ :whistle:

evo link koji je filter u pitanju ako se smije ovako postaviti???

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/index.html?ktlg_page=6&prdsl=6327&ktlg_lang=1&ktlg_01_mrksl=14&ktlg_01_mdrsl=54&ktlg_01_modsl=6&ktlg_01_fzkat=&ktlg_01_fzart=1&ktlg_subpage=0&gobackToPage=1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi su ti Meat-Doria filteri? Vidim da su jeftiniji. :question:

Ocigledno dobri ,jer vec 7-8 puta ga koristim...ja i nisam znao za drugo jer auto oteram na servis i oni to zamene,mozda sam mogao da stavljam kvalitetniji al eto pokazalo se da i ovaj vrsi posao!nenamerno eksperimentisanje koje je eto dalo rezultate i navelo na razmisljanje sta znaci kvalitetan filter,i odnos cene-kvalitet od 600din do xxxxxx,bar ovde kod nas?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vladac81@

Onaj Meat and doria sto si dao na linku...Za koji je Multijet? Ocito ne pase kod mene (vidi sliku), pa gde su mu izvodi? Isto vidim na ovom Manovom linku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Za 1.9 16v 103kw(140ks)....pazi mozda slika ne odgovara ,to sam naveo da se vidi da postoji razlika izmedju JTD I MultiJet motora jer ne nude isti filter a i razlicita je cena...

Ja cu danas slikati svoj direktno sa kola pa postaviti...

Za multijet 120ks ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vladac81@

Onaj Meat and doria sto si dao na linku...Za koji je Multijet? Ocito ne pase kod mene (vidi sliku), pa gde su mu izvodi? Isto vidim na ovom Manovom linku...

nije taj filter,greska je na sajtu ap,imas taj filter za mjtd u kit komercu za 1300 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, vidi se da su razliciti za 120 i 140hp. Onaj kod mene kao na mojoj slici je sa dva izvoda....

Prosle godine sam radio servis pred more i nije u NS nigde bilo filtera za Mjtd jedino u Fiatinu za 3800din :veryangry: Ovaj clean je izgleda dobar pusticu ga da trci jos 10Kkm samo cu ga isprazniti... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

na jtd-u se srafi u nosac grejaca nafte i konektora na mjetu sam filter ima konektore to je razlika ...sto se tice ostaloga svaki filter je i separator vode jer se molekuli vode lepe jedni za druge i prave kapljice koje tezinom padaju na dno i tu bleje cekajuci da se nakupe i da senzor detektuje vodu...sto se ne desava cesto jer je euro dizel uvozni...da je domaci palio bi water in fuel jednom mesecno...a sto se tice kvaliteta mikrofiltracije to retko ko moze da potvrdi bez lab testiranja i merenja kolko su velike cestice koje zaustavlja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi koliko se vama cesto pali "Water In Fuel" necu da pretjerujem ali sigurno makar jednom u toku dana, da li je to normalno, da li je nesto pokvareno na autu ili sta je.... Posto sam u Rep. Srp. najcesce sipam na Nestro benzinskim pumpama !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tu poruku u zivotu nisam video na svom autu za ove 4.5 godine. Nije do senzora jer je pre jedno dve godine zamenjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako nije normalno da prijavljuje vodu. Uh, ne bih da lupim, ali to bi trebalo da ti prijavljuje vodu u filteru za gorivo. Raspitaj se ili ce neko vec potvrditi ovde da li je tako pa prvo zameni taj filter i isprati sta se dalje desava.

Koji je auto u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...