Jump to content
FAS Goran
Dragon

Blokiranje EGR ventila

Recommended Posts

Ma ugasi govno, realno koji će ti K. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sipo gorivo i na nis pumpi i na lukoil i na knez petrol uvek isto! ja sam ga blokiro  prijavljuje lampicu da proverim motor ali auto radi dobro sad videcu dokle ce ici tako :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da sipas na Mol pumpama ali samo obican ED, ja sipam samo njega i evo za 3 god. koliko je auto kod mene nikakav problem nisam imao.....

Ko Crome ne mozes samo da zatvoris EGR fizicki vec moras da ga ugasis i softverski da ti ne bi prijavljivao greske.

Ljudi koji to rade uglavnom izbace i DPF filter u istom trosku.

Neko je za tu " operaciju " a neko nije, moje licno misljenje je da sve sto je ugradjeno na auto tu i treba da bude......

Edited by mihajlovic11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to što si pomenuo postoji na autu samo da bi ispunjavao neki ekološki standard, pa makar i na neki način škodilo motoru. E sad, dok se G2 i slično registruju i voze, a dime i zagađuju kao mlaznjak ili lokomotiva - ja ću ta gov*a vaditi i gasiti iz mojih vozila čim prvi put naprava neki problem. 
Naravno, to je moj stav, a drugi kako hoće. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti stav kao Mihajlovic11.

A onda sam čitao ovu temu i druge teme i forume i probleme koje su druge kolege imale zbog EGR-a.

Činjenica je da je EGR na Fiatu slabijeg kvaliteta i da nikako ne trpi naše loše gorivo.

Pitanje je samo kada će crknuti.

Nisam ekspert ali odokativno bih rekao da auto sa neispravnim i stalno otvorenim EGR-om više zagađuje nego auto sa blokriranim.

Problem, sa druge strane je što kada EGR počne probleme da pravi onda je kasno za blokiranje.

Tj. nije kasno nego je i grana verovatno u očajnom stanju i sva zapušena. Čišćenje grane nije ni jednostavno ni jeftino.

Zbog toga sam ja odlučio da blokiram EGR iako me nije zezao.

Evo teram već 15k tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. Pre neki dan sam ocistio svoj MAP senzor i auto je vukao nenormalno i bio tako flekisbilan motor da je bilo uzivanje voziti ga,nisam se dvoumio ni sekundu kad je trebalo preteci drugo auto,sve dok nisam stao na pumpu i natankao ga punog,jer trebam ici za Beograd.Cim sam krenuo s pumpe primetio sam da auto slabije ubrzava,kontam tezak je jer je pun goriva ali nema mi logike to. sledeci dan sam POKUSAO skinuti EGR ventil ali sam se plasio da necu moci vratiti ovo crevo sa slike jer nisam imao odgovarajuci alat za to

WP_20160220_10_15_24_Pro.jpg

Pa ga nisam ni skidao skroz,jedino sto sam ocistio bilo je ovo 

8ada46fa_55f4_4d3b_ae3b_c4f2d0d7ad6f.jpg
WP_20160220_09_58_40_Pro.jpg

E sad uslikao sam i EGR da vam pokazem,imam osjecaj kao da se zatvorio i ne otvara se jer je tako JEDNAKO pocadio kao da ne radi


b1dd4844_cb31_4109_8219_ffcbea03da3f.jpg

Leptir nisam slikao ali sam primetio da je sav crn od ulja.

Zanima me zato mi opet auto nekad vuce bolje a nekad losije,primetio sam da kad je hladan obrtaji se brze spustaju,stisnem gas do 1500 dok auto stoji i cim pustim gas motor se smiri,a cim ga malo vozim i motor se ugije obrtaji se polagano spustajo i motor se polagano smiruje ? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim Cromu evo tacno godinu dana. Uz stalni trip da imam problem sa DPFom ili EGRom, vise ni ne znam da li auto ide dobro ili ne. Ono sto je definitivno, to je da je malo lenj na niskim obrtajima ali povuce dobro kada ga ostrije stisnem po gasu. Takodje, prilikom saltanja ako prritisnem kvacilo ispod 2000 rpm, dok ga ponovo pustim meni su obrtaji ispod hiljadu...Da li neko ima slicna zapazanja? U pitanju je Croma 88kw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj EGR zna ponekad da se jako čudno manifestuje. Eto, npr, na Meganu 1.9 dci je zbog svoje zaprljanosti podizao obrtaje i zaglavljivao gas na 3000 o/min prilikom šaltanja brzina

Da sam juče umro, ne bih ovo nikad povezao sa njim

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Siciliano said:

Ja vozim Cromu evo tacno godinu dana. Uz stalni trip da imam problem sa DPFom ili EGRom, vise ni ne znam da li auto ide dobro ili ne. Ono sto je definitivno, to je da je malo lenj na niskim obrtajima ali povuce dobro kada ga ostrije stisnem po gasu. Takodje, prilikom saltanja ako prritisnem kvacilo ispod 2000 rpm, dok ga ponovo pustim meni su obrtaji ispod hiljadu...Da li neko ima slicna zapazanja? U pitanju je Croma 88kw.

Svako auto treba da vuce vec na 1500 obrtaja, ja znam da imam neki problem jer znam kad auto vuce a kad ne.. kad je sve u redu auto povlaci nenormanlno na 1500 obrtaja u drugoj brzini i tako je tih da se i ne cuje,miran, fleksibilan. a znam i kad nesto ne valja,auto je lenj do 2000 obrtaja,bucan motor, cim prelazim 2000 brtaja auto se sve vise dere bucan je,krut,nekako trzanje pri pustanju kvacila i slicno,dodje mi da izadjem iz njega i nastavim pjeske. Prema tome vjerovatno na Vasem autu nesto nije kako treba. Probaj te ocistiti MAP senzor meni je malo pomogao pri nizim obrtajima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me ako zatvorim EGR da lice to smanjiti vek turbini jer sam citao da se stalno vrti i na niskim obrtajima i da lise moze fizicki zatvroriti bez da se zatvara softwerski EGR ventil i ima li kakvih posljedica ako se zatvori ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakve veze sa turbinom.

Ako ima ikakvog uticaja na turbo zatvoren EGR onda taj uticaj može biti samo pozitivan.

Svaka turbina se stalno vrti.

Jedina mana zatvorenog EGR-a je nešto sporije dostizanje radne temp na minusima.

Svakako beznačajno jer će ti sa druge strane motor lepo disati i imati bolje sagorevanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, Mc Shok said:

Zanima me ako zatvorim EGR da lice to smanjiti vek turbini jer sam citao da se stalno vrti i na niskim obrtajima i da lise moze fizicki zatvroriti bez da se zatvara softwerski EGR ventil i ima li kakvih posljedica ako se zatvori ?

 

druze, zavraraj EGR slobodno, nece ti napraviti nikakav mehanicki problem ili kvar, eventualno sto kaze kolega "joshibeast" ce za nijansu sporije dolaziti do radne temperature. ako vozis obican JTD 80 ili 115 ks ne moras nista softverski raditi, samo mehanicki uz pomoc plocice zatvoris i to je cela mudrost. ako vozis neki M-Jet onda treba i softverski pored plocice jer ce ti sijati lampica greske motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je vec do detalja objasnjeno, da samo treba iscitati temu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super ljudi. Sutra cu ga zatvoriti. A vozim 1.9 JTD 59KW 80KS sto znaci da ne trebam softwerski zatvarati i da nece prijavljivati gresku ?
I jos nesto,da lise ovako i na ovom mjesu zatvara EGR samo umjesto ove rupicaste plocice u sredini stavim punu plocicu ? I koliko bi trebala biti debljine?

egr.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nee mora biti debela nesto posebno, samo da je dobar lim. Lupm 0,8-1mm mozes i deblju ako oces. Tu na tom mestu gde je ta rupicasta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece ti prijavljivati gresku,slobodno zatvori i uzivaj.Na toj slici imas tri dihtunga,ti kad budes skinuo verovatno ces imati samo jedan,tu plocicu sto napravis samo dodaj na taj vec postojeci jedan dihtung i lepo stegni.2-3 mm debljine i stavi ako imas prohromski lim.Malo procitaj temu unazad sve pise kako i sta treba sve da se radi ne moj da te mrzi jarane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec jesam,ali neko kaze ovako,neko onako pa mi se pomjesaju utisci :) ne znam sta je dobro a sta lose :D Probacu sutra zatvoriti nadam se da necu imati nikakvih problem. Hvala vam svima !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto sam sebi komplikujes zivot :) ? Zatarabi go*no i uzivaj, tako vozim od 2007. bez ijednog problema. Usis cist kao suza, potrosnja ista, ide odlicnoi, jedino se trunku sporije greje zimi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...