Jump to content
FAS Goran
Dragon

Blokiranje EGR ventila

Recommended Posts

Da li neko moze da mi kaze da li kod mene EGR pravi problem na osnovu sledecih simtoma ili je to nesto sasvim drugo?

U pitanju je Punto 1,3 multijet 2004. godiste.

Naime kad je hladnije vreme (ispod 7-8 stepeni) kada upalim auto prvo pocne jedno 30-tak sekundi mozda i minut da radi sasvim normalno kako bi i trebalo da radi, i onda kao da se nesto zatvori i auto kao da smanji ler gas i onda pocne da se stresa, nepravilno radi i dimi kao lud, oblak dima iza njega bude. Cim dostigne radnu temperaturu sve se vraca u normalnu, i auto sasvim normalno radi. Dijagnostika ne pokazuje nikakvu gresku. Bio sam i kod bosiste on mi zameni jednu diznu i kaze da to ne moze biti do dizni jer kad su dizne u pitanju onda auto mrsi i kad vrc i kad je hladan.

Ako neko ima neku ideju mnogo bi mi znacila.

Unapred se zahvaljujem i izvinjavam na malo duzem textu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bas lici na dizne... Neka jos neko prekontrolise. Moze sa examinerom da se vidi kolicina goriva po diznama a moze i u Tim servisu ...

Ja sam iz Priboja tako da mi je Tim servis predaleko, probacu ja sam da merim prelive na diznama, a pre toga cu skinuti komplet egr i da ga ocistim, nadam se da necu nista pokvariti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, znači da može da se isključi :)

I meni stilo bolje radi, tj bolje ide..zagrevanje je neznatno sporije, a potrošnja je ostala u uobičajenim granicama...samo dima nemaaa :)

Ne moze na MJ. po stoti put...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar si, narucis nov EGR iz Italije, opanji i on za koji mesec od nase gorivanceta, pa onda kuku opet :lol:

Mogao si ko covek da zapusis to softverski i cao - zdravo. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta fali našem gorivu? :-) Eno ga Stilo pred drugim velikim servisom, EGR i dalje fabrički. Očigledno pravilo oko crkavanja ne postoji, ili su kilometraže na automobilima malo veće nego što piše. ;-)

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar si, narucis nov EGR iz Italije, opanji i on za koji mesec od nase gorivanceta, pa onda kuku opet :lol:

Mogao si ko covek da zapusis to softverski i cao - zdravo. :smoke:

Ne slazem se sa ovim jer sam ja isto stavio nov egr i evo vec ravno dve godine radi bez problema (70000km) sa obaveznim ciscenjem jednom godisnje.Ciscenje je uradjeno preventivno ,ujedno i da bi se videlo stanje i uopste nije toliko bio prljav)

Usis nisam nijednom cistio ,nemam nikakav crni dim iz auspuha, itd

Opet da napomenem u to vreme je bilo problematicno zatvoriti ga ,danas vidim to rade bez problema.

Ono sto je kod mene bio problem i cvrsto stojim iza toga jer sam vozio duze vreme sa zatvorenim egr-om u hladnim decembarskim danima jeste to da je grejanje bilo katastrofa a potrosnja za 0,7 veca.

Zamenom egr-a grejanje mi se vratilo a potrosnja pala.

Zasto je to tako ne znam, iscitao sam ceo forum a i ostale i vidim da nije usamljeni slucaj vec da se desava i kod drugih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar si, narucis nov EGR iz Italije, opanji i on za koji mesec od nase gorivanceta, pa onda kuku opet :lol:

Mogao si ko covek da zapusis to softverski i cao - zdravo. :smoke:

Ma ti onda kupi juga pa pola stvari zatvori. Ako vozis takav auto samo zbog komsija ili da neko misli da imas malo para a unutra ti pola delova polovno ili zatvoreno. Hvala.

Dobar si, narucis nov EGR iz Italije, opanji i on za koji mesec od nase gorivanceta, pa onda kuku opet :lol:

Mogao si ko covek da zapusis to softverski i cao - zdravo. :smoke:

Ne slazem se sa ovim jer sam ja isto stavio nov egr i evo vec ravno dve godine radi bez problema (70000km) sa obaveznim ciscenjem jednom godisnje.Ciscenje je uradjeno preventivno ,ujedno i da bi se videlo stanje i uopste nije toliko bio prljav)

Usis nisam nijednom cistio ,nemam nikakav crni dim iz auspuha, itd

Opet da napomenem u to vreme je bilo problematicno zatvoriti ga ,danas vidim to rade bez problema.

Ono sto je kod mene bio problem i cvrsto stojim iza toga jer sam vozio duze vreme sa zatvorenim egr-om u hladnim decembarskim danima jeste to da je grejanje bilo katastrofa a potrosnja za 0,7 veca.

Zamenom egr-a grejanje mi se vratilo a potrosnja pala.

Zasto je to tako ne znam,iscitao sam ceo forum a i ostale i vidim da nije usamljeni slucaj vec da se desava i kod drugih.

Ma opet kazem, hoce da voze automobile od 5 000 a nemaju ni ulje da menjaju i ako moze sve da se nadomesti sa parcetom zice i malo kabla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako.

@zucca, u to kako ti odzravas auto ne zalazim i ne znam, ali skoro pa sam siguran da svoj auto odrzavam duplo bolje, ulje shell 10w-40 menjam na 5000, set kvacila mogu da ti uslikam koji sam skinuo sa svog auta, da bi stavio drugi i verujem da izgleda bolje nego tvoj koji ti je na autu, i tako da ti ne nabrajam sada dalje, sve mogu da dokumentujem, a opet vozim sa zatvorenim EGR ventilom, to jednostavno nema veze sa parama i to sta ja zelim da drugi misle o meni, nego samo razmisljam logicno kako sta utice na motor. Jedno pitanje za tebe koliko bi dugo mogao da dises da ti neko neprestano prdi pod nos? E isti ti je efekat i na motoru.

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako.

@zucca, u to kako ti odzravas auto ne zalazim i ne znam, ali skoro pa sam siguran da svoj auto odrzavam duplo bolje, ulje shell 10w-40 menjam na 5000, set kvacila mogu da ti uslikam koji sam skinuo sa svog auta, da bi stavio drugi i verujem da izgleda bolje nego tvoj koji ti je na autu, i tako da ti ne nabrajam sada dalje, sve mogu da dokumentujem, a opet vozim sa zatvorenim EGR ventilom, to jednostavno nema veze sa parama i to sta ja zelim da drugi misle o meni, nego samo razmisljam logicno kako sta utice na motor. Jedno pitanje za tebe koliko bi dugo mogao da dises da ti neko neprestano prdi pod nos? E isti ti je efekat i na motoru.

Moje misljenje sam izneo... Svako ima na svoje, zbog toga, samo uzivajte...i opet da kazem, nek mi neko kaze gde je ugasio lampicu na MJ u beogradu i tacka. Ovde ima 10 postova na tu temu a niko nije rekao GDE je ugasio i koja je cena. Hvala.

+1

Poslato sa marsa koristeci teleport!

+2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egr ima svoju ulogu i mnogo bi znacio meni koji svako jutro odem na posao 2km i popodne se vratim, brze bi dizao temp. I time produzio vek motora i komponenti.

Medjutim meni ova prica dodje kao da pricamo o iberlaufu. Da jako je koristan dok je auto (i egr) u takvom stanju da je koristan. Posle odredjenog broja godina eksploatacije auta i egr gubi se kolicina te korisnosti. Na kraju prelazi u stetu i treba ga ukloniti tj zatvoriti. Koji je pravi trenutak za to? To morate sami odluciti.

podrzavam coveka (koji je ocistio egr i vratio ga i posle 2 nedelje video da je sve zapeklo) sto se odlicio da ga zatvori jer je to izgleda na tom autu pravo resenje, ali isto tako podrzavam resenje clana koji je kypio nov egr i cepa vec 70.000 bez problema! Da, za taj auto je to bilo ispravno resenje.

Ali mi smetaju govorancije tipa

-egr mora da bude tu i ispravan jer je to tako i ne sme se nista budziti

-ili ono, ti si budala sto nisi zatvorio egr, pa svi smo zatvorili (e pa neka ste)

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i opet da kazem, nek mi neko kaze gde je ugasio lampicu na MJ u beogradu i tacka. Ovde ima 10 postova na tu temu a niko nije rekao GDE je ugasio i koja je cena. Hvala.

Rečeno ti je gde može. Dat ti je na temi link ka njihovom sajtu.

Onda ti je dat na PP i korisnički nalog čoveka kojeg treba da kontaktiraš ako već nećeš njih da zoveš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egr ima svoju ulogu i mnogo bi znacio meni koji svako jutro odem na posao 2km i popodne se vratim, brze bi dizao temp. I time produzio vek motora i komponenti.

Medjutim meni ova prica dodje kao da pricamo o iberlaufu. Da jako je koristan dok je auto (i egr) u takvom stanju da je koristan. Posle odredjenog broja godina eksploatacije auta i egr gubi se kolicina te korisnosti. Na kraju prelazi u stetu i treba ga ukloniti tj zatvoriti. Koji je pravi trenutak za to? To morate sami odluciti.

podrzavam coveka (koji je ocistio egr i vratio ga i posle 2 nedelje video da je sve zapeklo) sto se odlicio da ga zatvori jer je to izgleda na tom autu pravo resenje, ali isto tako podrzavam resenje clana koji je kypio nov egr i cepa vec 70.000 bez problema! Da, za taj auto je to bilo ispravno resenje.

Ali mi smetaju govorancije tipa

-egr mora da bude tu i ispravan jer je to tako i ne sme se nista budziti

-ili ono, ti si budala sto nisi zatvorio egr, pa svi smo zatvorili (e pa neka ste)

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Svaka ti je zlatna, kao u Njegosa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zucco, ja bih ti ugasio tu lampicu za 2 minuta dzabe, ali posto si jako pametan i posedujes veliku dozu kulture i ponasanja na Forumu, ipak bih ti preporucio kupovinu nove lampice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd' sad lepo priznajte da pod brisanjem greske podrazumevate lepljenje crne izolirke preko table :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd' sad lepo priznajte da pod brisanjem greske podrazumevate lepljenje crne izolirke preko table :fun:

I to mi je palo na pamet.

Zucco, ja bih ti ugasio tu lampicu za 2 minuta dzabe, ali posto si jako pametan i posedujes veliku dozu kulture i ponasanja na Forumu, ipak bih ti preporucio kupovinu nove lampice!

Koja je cena i kad da dodjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa prelepis preko lampice da se ne vidi da sija :unworthy:

"Pa kako" kazu kod mene u kraju, umesto "nego sta" recimo :lol:

Zucco, check engine lampica obicno nije samo do EGR (stavise - isti je retko kad prikazuje). Ako si radio chip kod nekoga, ovo ti je posledica istog (99%). Posto tudje greske ne ispravljamo (mislim na prepravke mapa i kojecega u softveru), mozes kao clan zajednice + nisi iz Beograda dobiti komplet dijagnostiku i chip za 120 eura. Isti kosta 60ak vise za taj motor (180e) i to je ono sto mozes da dobijes. Zadovoljstvo ti je zagarantovano. ;)

Mogu ti garantovati da tvoj check engine nema veze sa EGR-om, to je ili do chip-a ili ti je nesto drugo (mehanika) u problemu.

Pozdrav :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greska je do EGR, jer cim sam ga zatvorio auto je poceo da vuce i radi normalno, pre toga je isao do 2-3500 obrtaja ni makac vise. A hvala ti na dijagnostici, vidim da si vrhunski majstor.

Na MJ motorima svima prikazuje.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...