Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
LDEX

Punto mk.1 - maglenje stakala

Recommended Posts

Zasto imam problem sa odmagljivanjem stakala. Sad za vikend kad je bila ova kisa, nikako nisam mogao da odmaglim soferku a ventilator je radio na 3. pokusao sam i sa hladnim vazduhom a potom i sa toplim. Sa toplim sam uspeo do pola ali dalje neces moci. Na kraju sam uzeo jelensku kozicu i sa njom resio problem, rucni rad je rucni rad. Odmah da kazem da polenskog filtera nema.

Da li neko zna koji je problem.

Auto je punto I.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 11822

Vidi da ti neko procacka kanale za ubacivanje vazduha u kabinu! To je isto i kod mene problem jer mi auto neki put stoji ispod lipe, pa se napuni liscem i zacepi se dovod vazduha! Ja sam to sam odradio, ali je zezanje (treba da skines sve one resetkice za izduvavanje vaduha i ceo srednji deo instrument table,da bi dosao do kanalica,pa onda usisivaci gruvaj). Probaj, pre nego sto se odlucis za skidanje pola instrument table, da skines ventilator za duvanje u kabini! On se drzi na tri shrafa i nalazi se ispod instrument table,blize suvozacevom delu!

E sad ako ni to ne pomogne, ako ti se oseca antifriz u autu i stakla ti non stop magle (najvise kad ukljucis grejanje), negine ti menjanje malog hladnjaka!

To dosta komplikovanije i skuplje...

Probaj sve - znaci prvo ventilator,onda usisne kanale, pa ako i to ne pomogne (ne daj boze) onda mali hladnjak!

Pozdrav, i javi sta je na kraju bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ldex, jel' ti poluga na instrument tabli prebačena u levi položaj? dakle da ubacuje svež vazduh a ne da cirkuliše kabinski?

'Ajde to proveri pa ćemo da probamo druge fore ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

poluga je pomerena u levu stranu, da ulazi svez vazduh. prosle zime sam hteo da prvi put zamenim polenski filter kad ono ja ga u opste nisam ni imao, nema cak ti posude ili tacne gde bi ga postavio, ili sta god. tako da sam ostavio to otvoreno samo sam ocistio kanal kolko sam mogao sa spoljne strane, nije bilo strasno prljavo.

u kabini kad pustim ventilator bije ko blesav pogotovo na 3 brzini. i grejanje imam, a sto se tice antifriza on se oseti samo prvih nekoliko sekundi kad prebacim na grejanje, i posle vise ne a i ne gubimi tecnost, pa da moram da dolivam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 11822

A jel ti onaj krug sto biras gde ce da duva-gore,dole,itd,skroz desno? Mora da bude okrenut skroz desno (ima nacrtane neke vijugave linije na gore),a ukljuci toplo-hladno na toplo (isto skroz desno),pa probaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

onaj krug desno sto sluzi da odaberes gde ce da duva okrenut je skroz desno, da duva samo na soferku.

temp. sam stavio na pola ne skroz na toplo jer bo bi se skuvao u autu, nije to posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 11822

Neces se sigurno skuvati kad upalis auto!Stavi ti sve to lepo na desno,gruvaj dok se ne odmagli soferka,pa vrati posle na pola ili gde vec zelis. Probaj tako!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 1083

Pa ako oseca miris antifriza u kabini onda nema sta dalje da se prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, osetim nesto cim prebacim na grejanje, to traje par sekundi i vise ne.

vodu u sistemu ne gubim, da je mali hladnjak morao bih da dolivam antifriz ovako nista. sto se tice vode u kabini sve mi je suvo bas sam i to gledao. prosto nisam pametan.

evo bas sinoc isto bilo pasije vreme, uspeo sam da odmaglim ali tek kad sam stavio ventilator na 3, krug za temperaturu vazduha malo iznad pola i to je radilo 10-15 min. usmerio sam da duva samo na soferku i otvorio da uzima spoljni vazduh.

ono sto sam primetio, i to sam probao, kad otvorim suncobran kao da brze odmagli. mozda tripujem ali mislim da je tako.

stvarno mi nije jasno, proslu zimu je isto bilo. auto je kod mene 4 god. ali nikako ne mogu da se setim kako je bilo prve dve zime, mislim da je bolje radio ali ne smem da tvrdim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto kazes "kada otvorim suncobran,kao da brze odmagli"....Deluje glupo,ali nije...I kod mene brze odmagli na taj nacin ....Verovatno se strujanje vazduha preko soferke bolje nekako usmerava...Sad ce da se neko nasmeje,ali ne bi trebao ako nije strucnjak za aerodinamiku i fluide....

Da li si probao da ocistis soferku sa toplom vodom i krpom...Mozda ima nekih masnoca na njoj....Ono sto sam ja primetio da kombinacija "mer pumpice" I magicne krpe nije dobra jer ostavlja tragove....

Ako u auto ulazis sa kise ,mokar,znojav sve to ima uticaja na maglenje stakla....To isparavanje sa tebe mora negde da ode....na staklo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosle godine sam bio na zlatiboru i ulazim u apartman kad sve mirise na limun pitam tu neku zenu sta se to oseca na limun ne vidimm nista ukljuceno kaze kad se ociste prozori namaze se limunska kiselina(obican limun) posto je tamo velika razlika u temperaturi u sobi i napolju i nema sanse da magli,a drugar na golfu 4 je taj problem resio sa onim sprejom traje bukvalno od pranja do pranja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,limun....Pisao je i SAT pre jedno 2 godine o tome....U temi -Pripremite auto za zimu..nece da magle stakla..Postoje i neke Antimaglin krpe...Vidjao sam to u Ap sportu...Treba probati...Nesto mora pomoci....Najlakse je promeniti mali radijator i puci pare,a problem mozda nije do toga ako ne gubi tecnost...Meni je mali radijator"curkao"4 godine,ali ja nisam ni bio svestan..Samo sam se pitao ,gde nestaje antifriz i zasto je bivsi vlasnik poturio veliki sundjer tamo gde mu nije mesto :lol: ....malo "curkalo"dok nije otislo skroz i pocelo da vlazi tepih...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 11484

imam isti problem na puntu1.oseti se antifriz samo kad uključim grejanje.mali hladnjak je procureo pogledaj u kabini ispod table na sredini treba po malo da kaplje voda(antifriz) kad uključiš grejanje.maglio je do j..a dok nisam skinuo plastiku ispod brisača i očistio od lišća granja itd.posle čišćenja mnogo manje magli.ostaje mi samo mali hladnjak da promenim saznao na forum-u da ninić radi bez skidanja table.ima dva tipa hladnjaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 11484

nije mi problem da skinem tablu problem je dva tipa hladnjaka ne znam koji je dok tablu ne skinem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 11484

moj puntić je 94'.svratim do delte da proverim cenu(ubijaju)čovek koji radi kaže ima dva tipa hladnjaka tek kad skineš znaš koji je hladnjak.još par radnji zvao svi da liisti odgovor(dva tipa) VALEO i MARELI(koliko se sećam).skoro sam nabavio disk sa svim italijanskim vozilima do 2005 god isti takav imaju u delti.vidiš svaki deo šraf do detalja i tu sam video da ima dva tipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u kom smislu se oseca antifriz u kabini,konstantno dokle god je prebaceno na toplo ili samo za trenutak kada se prebaci na toplo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 11484

oseća se samo kad pustim grejanje i to neko krtko vreme.lično sam proverio curi mali hladnjak.sam skinem tablu i zamenim nije to neka nauka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...