Jump to content
FAS Goran
Guest 10226

Fiat Stilo - naknadnja ugradnja Navigacije

Recommended Posts

Guest 10226

Da li cu imati nekih problema ako fabricki cd plejer zamjenim sa fabrickom navigacijom,posto imam model sa ACTUAL opremom ?

A drugo pitanje jel zna neko gde ima otpad za lanciju u NS?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaces problem!

neces nigde naci kartu za srbiju za fabricku stilovu navigaciju! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10226

Ma to mi je najmanji problem posto cu navigaciju tj cd plejer dobiti od prijatelja dzabe tako da je bitno samo da je stavim :),nego me interesuje da nece na bord komjuteru praviti problem ili da li su dzeksne sa prikljucivanje iste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebalo bi da je sve izvedeno samo zamenis uredjaj!

kad si nasao orig. navigaciju ,gde i za koliko para? ako nije tajna!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10226

pa u Italiji .donece mi prijatelj (nadam se) ,sto se tice cene stvarno ne znam jer kompezujemo nesto ,ali krecu se oko 350 e .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13875

Zanima me da li mogu umesto fabrickog CD playera da stavim onu navigaciju?Svestan sam da nece raditi neke stvari (navigacija i telefon npr.) ali me zanima kako bi se to ponasalo.Da li postoji mogucnost da se stavljanjem te navigacije zapali instalacija u automobilu? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemaj brige.Moze samo da se oda picu,kocki i zenama :lool: ;) Ako imas,sto da ne,mozda u medjuvremenu Italijani urade karte Srbije da bi mogli da nadju Kragujevac.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13875

Da proradi navigacija slabije malo posto je za to cela instalacija drugacija.Samo me brine da se ova moja instalacija ne zapali :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ajde javi kako se ponasa kad se ugradi...posto i ja imam mogucnost da mi drugar donese iz Italy...pa me interesuje da li je sve kompatibilo tj. da li je moguca samo cista zamena i sve radi ok.

Ako treba svasta nesto da se budzi onda to nije resenje...bar ne meni...pogotovu ako mape ne mogu da se ubace

Pozdrav...

Uh tek sad videh da je tema godinu dana stara...

hm...mozda neko i javi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko

Izuzetno komplikovano ugraditi, zastarela tehnologija uredjaja, ne funkcionalna.

Ako već nemaš fabričku, bolje batali. :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi za koliko ga para da dobiješ, ali u Srbiji je to u principu vrlo veoma skup MP3 plejer. Ako ga dobiješ za manje od 100€, koliko košta xcarlink, napravio si dobar posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanj nasao sam za stila original navigaciju pa da li mogu ja staviti to na moj stilo posto ja imam samo onaj fabricki sa kasetom hoce li sve raditi kako treba eee samo mi je rekao taj lik da trazi neki code kada se pali auto jeli taj kod univerzalni ili svaka navigacija ima razlicit code

HVALA UNAPRED NA ODGOVORU

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka ima svoj kod.....gde je vec ugradjena to jest fabricki isporucena sa kolima dovoljno je jednom uneti kod a da posle toga bez obzira dal skidas kleme ili vadis uredjaj napolje vise ne ukucavas kod jer body komp to pamti...tamo gde se naknadno ugradjuje postoji mogucnost da pri skidanju klema ili menjaju akumulatora trazi kod...

inace u pitanju je master kod sa 4 broja i mislim da moze da se poruci u fiatu za 35 eura...e sada navigacija kao sto znas kod nas ne radi jer ne postoji mapa srbije za nju,ako mislis da ti radi bar telefon onda moras da imas i navigacionu antenu tako da nije dovoljno samo da prikacis nav.uredjaj umesto dosadasnjeg mp3 pleyera...mislim da imam negde u kompu semu i slike kako ugraditi navigaciju pa ako ti treba nesto slicno javi se na pm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može ali je skupo i komplikovano. Nova košta oko 3k eur, a na ebay budu min. oko 600 eur. Treba ti dodatna antena za GPS i GSM (~100 eur) kao i da ugradiš mikrofon za telefon. Druga prepreka je neprepoznavanje navigacije od strane body compa (nije fabrički registrovana) pa moraš napraviti vremenski prekidač koji će upaliti navigaciju desetak sekundi nakon startovanja auta. Uglavnom preskupo i komplikovano, bolje kupi neku Alpinu sa DVD i navigacijom, bolja je i manje košta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda mogu da nabavim za bas male pare navigaciju za stila, ali je u sivoj boji, a meni je sve u crnoj, sad me zanima da li moze da se promeni samo maska ta u crnu, recimo da se naruci originalna nova plastika ili naci neku pokvarenu navigaciju i razbijenu i samo to uzeti? Koliko bese otprilike kosta da se sve to ugradi i da se dokupe dolovi koji fale (uz navigaciju bih dobio i onaj nosac koji se razlikuje od onog za CD plejer). I za koliko bih mogao da prodam originalni CD plejer, i da li su oni uopste traznei. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze na mesto fabrickog cd-a da se stavi fabricka navigacija sa onim ogromnim ekranom, da li je to ko radio i da li ima nekih prepravljanja? Mislim na Fiat Stila 1.9jtd 116ks

Edited by zaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u principu moze,ali kao sto je vec Neshaoct negde napisao ne dobija se nista sem lepog velikog nefunkcionalnog ekrana :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam ne postoje karte za Srbiju i valjda par okolnih zemalja....I nisam jos cuo da je nekome uspelo da osposobi ugradjenu navigaciju u Stilu za voznju po zemlji... :no

P.S. I ja imam lep, veliki, nefunkcionalni ekran, pa ako ima neka nova informacija po ovom pitanju, pisite.... :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci moze ali ne sluzi nicemu, ne funkcionise?

Pa ne mislim samo na navigaciju nego da li ce ako se naknadno ubaci da izbacuje podatke koje ima onaj kome je to fabricki (potrosnju, muziku i svasta nesto sto ima...)?

Edited by zaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i ja da se uklljucim posto ja u stilu imam fabricku navigaciju...raspitivao sam se i mapa nema, a mene je odusevio telefon, kupio sam karticu za mobilni cisto da probam dal radi i odusevio se, telefon radi a zvuk je fenomenalan, i jos jedan prednost navigacije pored izgleda je i komijuter...mnogo je lakse preko navigacije da udjete na kompijuter i podesavate sta zelite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam upucen,ali pretpostavljam da treba jos neki dzek da ide u navigaciju,koji je povezan na ecu,a na stilu koji fabricki nema navigaciju toga nema.

Ako je neko probao da ubaci navigaciju neka objasni kako je prikljucio sve to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...