Jump to content
FAS Goran
Guest 10226

Fiat Stilo - naknadnja ugradnja Navigacije

Recommended Posts

Da bi radilo treba:

-gps / gsm antena, novo kućište, neprekidno napajanje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da kavez je obavezan jer u onaj od CD-a ne moze da se montira, sto se tice napajanja potrebno je dovesti +12V sa kljuca, stalnih +12V vec postoji na konektoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to mi se cini kao dosta posla da se uradi. :wallbash: zna li neko gde mogu da se nabave ti delovi?

Nije bas jednostavno.

Antenu mozes da porucis na ebay-u oko 30 e, za mikrofon ne znam gde moze da se nadje, kasetu mozes da porucis preko Bogunovica oko 25e. Verovatno sve ovo mozes da potrazis i na otpadima.

Edited by Branko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako na fabrickoj navigaciji u Fiat Stilu rade radio stanice,radi telefon,a zna se da karta mape puteva za njega za Srbiju ne postoji,samo ne radi kada ubacim disk sa muzikom u cemu je problem. Imam Fiat Stilo 1.9 JTD 2002.god.Moj je od pre mesec dana i tako je od kako sam ga kupio. U cemu je problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada tek videh pitanje. Da li si probao sa razlicitim tipovima CDova,audio,mp3 itd? Ako nece nista da cita ja bih prvo pokusao da ocistim laser na CD. Jos nesto, proveri da li se ista cuje kada ubacis CD. Ako se cuje da radi onda je verovatno zaprljan laser.

Poslato sa HTC Desire Z using tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje dve varijante za to. Jedna je da se na ploci napravi nekoliko lemova i ubaci nekoliko elemenata i dobija se opcija video in gde se sa spoljnog izvora dovede video signal i reprodukuje se na ekran navigacije. Ima na netu da se nadje uputstvoi u pdf-u, mislim da je na nemackom. Takodje postoji opcija, nesto jednostavnija, da se na samom flet kablu koji sa ploce ide na ekran napravi izmena tj presecanje odredjenih vodova i uz pomoc mislim dva releja i jednog prekidaca napravi takodje video in pomocu kojeg se moze gledati neki video na displeju navigacije. I ovo postoji na netu a radili su ga neki italijani. Na tom sajtu sam nasao i oznaku tog flet kabla koji se preseca i cak sam ga nasao i u BG i kupio jedan za oko 400 din. Treba mi samo vremena da otvorim navigaciju i probam ovo sa kablom.

Evo uspeo sam da nadjem neke linkove vezane za to.

http://www.fiat-lanc...showtopic=48106

http://www.fiatforum...nect-nav-2.html

http://www.stiloclub...t_video_nav.pdf

http://forum.stilocl...opic.php?t=5467

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxca10051.jpg

kada bi i uspeo da nadjem koliko bi kostala naviagica i ovaj donji deo digitalna klima posto mi je manuelna? :) i da li je moguce mesto fabrickog kasetofona/radia ubaciti navigaciju i cd i dole ubaciti ovo mesto mehanike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba ti digitalna klima i ne može da se ubaci naknadno, tj...pročitaj celu temu na kojoj smo. :thumbup:

Stilov radio koji može da čita CD i mp3 je koštao 650 eura, nov, plus lokalni porezi. Ti onda zaključi koliko je mogla da košta navigacija. Ali, ne može naknadno da se ugradi tako lako, nije plug and play, klik na:

http://www.fiat-lanc...showtopic=42500

Drugim rečima, što pre se reši ta dva sna koje imaš... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

gotovo ugasili su mi se snovi u momentu cak sam se setio da imam negde kasete tako da je to super :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nego stavi aftermarket plejer, ili neki lep LCD ili šta već...to će biti mnogo bolje od fabričke navigacije. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas na forumu neko prodaje tu navigaciju i moze da se ugradi, ali ima mnogo jos sitnica koje treba odraditi, ali lepo je samo na oko i nista vise, sto se tice klime i to moze ali to je vec preskup sport, mnogo stvari mora da se menja, da se izvadi cela tabla da bi se stavljale klapne sa motorima. Instalacija kompjuter...... to je bas ne isplativo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nego stavi aftermarket plejer, ili neki lep LCD ili šta već...to će biti mnogo bolje od fabričke navigacije. :thumbup:

Neso, zaboravljas da uz aftermarket player ide i blenda koja spada u top 10 najruznijih stvari za Stila, pogotovo ona bez fioke :) .

Zezam se malo, fabricki uredjaji iskreno najlepse cuce, ergonomski su, imaju kontrolu sa MF volana, ispis podataka na boardu... Fabricki CD/MP3 sasvim korektno odradjuje posao, dok je CN+ (navigaciju) vec malo pregazilo vreme (mada lepo izgleda). Na njoj se moze koristiti radio, MP3, telefon (ali sa posebnom SIM karticom), ispis podataka sa board-a na velikom ekranu, ali je navigacija u SRB neupotrebljiva posto nema detaljnih mapa.

Naplasiste coveka oko instalacije, ima malo posla, meni je najveca zaje*ancija izvuci GPS/GSM antenu na krov, ako hoces da bas sve bude fabricki (mada ne mora tako). Samo je bitno da se uzmu sve komponente koje idu uz CN+ (kavez, mikrofon, antene) i ostatak je uzivancija u poslu ;) .

A u svakom slucaju da je neka npr. moderna 2DIN multimedija ili nesto slicno jos bolja varijanta, ali i kosta i treba je sacuvati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto ste navalili na to da CN+ nije dobro resenje jer nema mapa za Srbiju. Koliko cesto koristite navigaciju u mestu u kojem zivite? Sve ostale funkcije rade fenomenalno a moze da se nabavi po prilicno povoljnim cenama. Uz malo truda montira se kao da je fabricki ugradjena. Mp3 radi odlicno,telefon takodje,veliki pregledan ekran,dostupnost dosta informacija, rade komande na volanu... Jedini nedostatak po meni je taj sto nema neki savremeni prikljucak kao usb ili aux, sve ostalo je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem u svemu. Nije najidealnije resenje, ali vrsi posao i super izgleda, a doplata u zameni za fabricki CD je okvirno 100-150 Eur za komplet. A sto se tice posla oko instalacije, meni je to najlepsi i najinteresantniji deo.

Branko, sta mi rece, jesi li na kraju izvukao GPS/GSM antenu na krov? I reci mi, jesi li probao kakav je kod tebe prijem GSM signala kada je CN u kavezu, a izdzekan kabl od GSM antene?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos izbacio antenu na krov vec mi je spakovana iza kaveza. Planiram to da uradim kada bude lepse vreme, mislim da nije problem provuci kablove kuda vec ide antenski kabal. Signal bez gsm antene je mozda duplo slabiji nego sa antenom. Nisam puno vremena tako vozio pa ne mogu da ti kazem pecizno. Ali i sa antenom iza kaveza je extra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, hvala za informaciju :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da ugradim ovu fabricku navigaciju, e sad ko je imao iskustva sa video-in ulazom ako moze da mi kaze da li je moguce da se na ekranu prikaze slika sa recimo iphone telefona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz.da lineko zna i moze da objasni sta mi sve treba i kako i sta da uradim da bih mogao da ugradim fabricku navigaciju za stila???hvala unapred!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...