Jump to content
FAS Goran
Guest 10226

Fiat Stilo - naknadnja ugradnja Navigacije

Recommended Posts

Ima posla, ukoliko je potrebna puna funkcionalnost uredjaja. Evo detaljnog uputstva za instalaciju Connect Nav+ na www.fiatforum.com:

Connect Nav+ Installation

Ukoliko niste do sada vec posetili, izuzetno koristan sajt, pod "Stilo Guides" ima dosta stvarcica koje mozete i sami uraditi... Naravno, i za ostale Fiat modele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima ! Treba za koji dan da kupim stila 1.9jtd 2002 god. Nasao sam neki sa fabrickom navigaciom, pa me zanima jel moze to da se sredi da radi kako treba, s obzirom da ne postoje detaljnije mape Srbije ? I jos da pitam da li ta navigacija kojim slucajem ima fabricki cd sarzer ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navigacija i cd sarzer nisu povezani uredjaji. Ako stilo ima navigaciju ne znaci da ima i sarzer i obrnuto. A posto preko navigacije mozes da slusas mp3, sarzer ti ni ne treba :)

Sve to i radi kako treba ali mape Srbije ne postoje niti ce ih biti po svemu sudeci... tako da kod nas od navigacije imas lep ekran i mp3 plejer :)

Edited by Steelo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može das enabudži ali je veoma skupo. Tačnije od te originalne navigacije se iskoristi samo display.

CD sharzer ide nezavisno od navigacije. Tako dasu ti šanse da imaš 50%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala momci... nisam znao da navigacioni CD plejer cita i mp3 format :thumbup: . Kole da li znas cenu tog budzenja i da li mi ostaje cd plejer pri tome? Sto se tiche sharzera definitivno ga nema, nego sam ja istripovao zbog toga sto su u cd plejeru bila nabijena 4 cd-a pa smo morali fizicki da ih izvadimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce da ugradim Navigacioni uredjaj u Stila 1.9 jtd 03 god. tj ugradio sam ga ali neke funkcije na njemu ne rade,kao npr ne meri spoljnu temperaturu,trenutnu potrosnju goriva,ne mogu da podesim sat datum i te gluposti neki iskusni majstori kazu da mi za taj uredjaj fali CAN mreza kako bi glavni kompjuter video navigaciju,da li je moguce da se CAN mreza uradi i da uredjaj radi u poptpunosti.....unapred hvala.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz!posto ja na stilu imam fabricki ugradjen telefon sa antenom,

da li mogu navigaciju da povezem na istu i da mi radi telefon?Ako moze neko da mi objasni sta treba da uradim da bi

mi komp prepoznao navigaciju......HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabrička navigacija skoro ne može uopšte da se nađe.

Zadnji put kad sam tražio bila je jedna iz Hrvatske za 150EUR.

Navigaciona odnosno telefonska GPS i GSM antena su dve odvojene stvari. Da bi radio tel potrebna je ova druga i naravno kartica.

Osim toga treba naravno kod i izvod stalnog napajanja koje se vadi iz upaljača.

Detaljno sve na:

http://www.fiatforum.com/stilo-guides/70692-connect-nav-installation.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ima ugradjenu navigaciju sa telefonom.Potrebna ti je samo kartica za mobilni ali cela.Kad se slusa muzika i kad zazvoni telefon prekida se muzika ti se javis na taster i sve ide preko zvucnika.To vazi i kad je ukljucena navigacija.Inace sam ja zvao Sabac na otpadu je bila jedna za 200 Evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo ima Navteq fabricku navigaciju i postoje mape za bivse Jugoslovenske republike , izmedju ostalog i za Srbiju , oznaka mape je Connect (NIT G1) - Eastern Europe South - 2010/2011 , jedini problem je sto kosta 157 funti , a krekovanu verziju nisam nasla . :crybaby:

ovo je opis mape:

One CD covering Albania, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Fmr Yugoslav Rep of Macedonia, Greece, Romania and Serbia and Montenegro including 24,946 kms of road coverage and 3,312 Points of Interest. Please check the compatibility tab before purchase.

Mozete pogledati ovde

http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-FiatEurope-Site/en_GB/-/EUR/ViewProductDetail-Start?ProductUUID=j.8KCghBnDkAAAEoIQZXSv0a&CatalogCategoryID=OrwKCghB.CIAAAEk90Al3pVI&JumpTo=OfferList&PersistNavigationMenu=YES

U mom stilu pored fabricke navigacije imam i sarzer , sad da li je tako na svakom sa navigacijom ne znam, pretpostavljam da jeste jer ako je navigacioni CD u plejeru, tj navigaciji onda od muzike nema nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene nema sarzera pored navigacije.Ja sam skinuo neke mape ali to su mape samo sa glavnim putevima u Srbiji i to radi.Muzika i navigacija nemogu zajedno da rade ako nema sarzera kako nam kaze Irokanji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo ima Navteq fabricku navigaciju i postoje mape za bivse Jugoslovenske republike , izmedju ostalog i za Srbiju , oznaka mape je Connect (NIT G1) - Eastern Europe South - 2010/2011 , jedini problem je sto kosta 157 funti , a krekovanu verziju nisam nasla . :crybaby:

Nemoj bas mnogo da places za tom mapom. Vec sam govorio o toj mapi na forumu: to sto pise Srbija znaci da na mapi imas ucrtan auto put i ibarsku i to je sve od Srbije.

A ako bi bas htela tu mapu...

...

i ima da skine sa neta verzija za 2009... pogledaj gde na OVOM LINKU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, znaci ako bi kupio tu navigaciju za npr 150e, samo je bucnem unutra povezem sa GSM antenom i imam veliki displej i telefon umesto da se izmotavam sa kablovima za bluetooth kad me neko zove. Jel toliko prosto? Da li svaka navigacija za stilo ima tu opciju za telefon?

Edited by Detritus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti baš ne želiš da čitaš link koji sam postavio.

Osim te velike navigacije koja ima opciju telefoniranja treba ti:

gsm antena (nećeš je dobiti sa navigacijom) montira se ispod antene radija skida se nebo,

mikrofon, montira se na plafonu gde su svetla,

kućiste za navigaciju koje je drugačije od ovoga za običan radio,

kablovi, konstantno napajanje jer ti neće raditi meni računara,

ako nemaš kod navigacije neko ko će je dekodirati ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao je joca vrag, poruka #30 u ovoj temi. Ne sa linka koji je dat ovde ali su mape sa istim naslovom. Ucrtani su samo glavni putevi.

Nikakve koristi od tih mapa za vožnju po Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pah, probala i ja , nista nema , samo kad se vozis autoputem pokazuje gde si , odnosno, pokazuje svuda gde si al puta nemaaaaa.... a kukala sam samo da vidim kako to radi , sad cu da skidam sve ostale pa preko grane da testiram heh ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ima ugradjenu navigaciju sa telefonom.Potrebna ti je samo kartica za mobilni ali cela.Kad se slusa muzika i kad zazvoni telefon prekida se muzika ti se javis na taster i sve ide preko zvucnika.To vazi i kad je ukljucena navigacija.Inace sam ja zvao Sabac na otpadu je bila jedna za 200 Evra.

Gde se stavlja ta kartica u navigacij? Ne vidim nigde mesto u connect navigatoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest danielv

jel moze navigacija da pusta spotove tj. video ili filmove. Probao sam kod mene i ne moze ispise cd-erorr, a video sam na youtube da neki lik pusta spotove na navigacije, pa se zato pitam jel ovaj moj ne valja ili je taj budzen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...