Jump to content
FAS Goran
Guest 10226

Fiat Stilo - naknadnja ugradnja Navigacije

Recommended Posts

Ne treba meni fa MF posto ga ni nemam, nasao sam neki kabal koji noze da posluzi, da li moze da se skine mali deo gume sa njega i spoji izolirkom? I ako imas slike gde treba da ide za bravu, a meni vec ima stavljen kabal za bravu da ugasi muziku kad se ugase kola i upali kad se upale, ne znam dal je to to pa samo da spojim sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cao , da u startu skratim pricu ,gledao sam po forumi ali mi I dalje nisu sve kockice na broju,naime imam navigaciju orginalnu u stilu na njoj je broj 9.9 imam I neke set-up diskove orginal I disk sa mapom ,sve radi normalno dok ne upalim auto I onda mi trazi master cod,plus sto mi je sve na svapskom pa se ubi nece ni jezik da promeni ,

 

treba mi savet od iskusnijeg kolege sta da napravim

 

hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad das kontakt, tada se povezuje na CAN mrezu i trazi identifikaciju sa Body Compom, tj. Master Code. Ili je iz nekog razloga izgubio kod ili je uredjaj menjan sa nekim drugim fabrickim za koji je unosen drugi kod ili je navigacija naknadno ubacena.

Resenje je ili da uneses originalni kod ili da jednostavno odradis update firmware (u tvom slucaju downgrade, mada su verzije vrlo slicne) sa verzijom 9.8 koja ne trazi kod. Ako imas Setup za tu 9.9 mozes i da pokusas sa njom, nista ne gubis, za 9.8 znam sigurno da ne trazi kod posto je svima stavljam.

Sto se tice promene jezika, dzaba pokusavas. Navigacija prvo treba da se poveze sa Body Compom (tj. da se registruje na CAN mrezu), pa ti onda treba Setup disk, pa tek onda promena jezika interfejsa i Voice Recognition modula. Ako se motas po BG, javi se da to konfigurisemo za par minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da podelim sa vama malo radosti :fun:

naime danas sam se upoznao sa Ivanom koji je imao razumevanje za moj problem sa master codom

nasli se u bg-u I za svega par minuta uradili update  firmware I to sa 9.9 na 9.8

ne trazi mi vise kod ,sve proslo kao po loju

jos jednom da se zahvalim coveku sto mi se nasao u muci

Hvala Ivane ! :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, Miki. Drago mi je da sam pomagao i da smo se i licno upoznali.

U ovom slucaju auto je imao full fabricku instalaciju, ali je po mom misljenju vadjen uredjaj, unet Code drugog i iz tog razloga nije mogao da se veze na CAN jer je CN+ trazila svoj kod.

Pretpostavka od par postova iznad se ispostavila kao tacna.

Uradjen, u ovom slucaju, downgrade firmware sa verzije 9.9 na verziju 9.8 koju sam imao kod sebe. Sve proslo bez ikakvih problema kao sto Miki rece, odradjen Setup Voice Recognition modula i kompletan test navigacije, uz kraca uputstva. Fercera kao satic :) . Miki, saljem ti dogovoreno na PM, ako jos nesto zatreba oko navi, slobodno cimaj.

Ovde imas detaljno uputstvo za CN+ : https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Stilo/100009213.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jednu ideju pa mi treba savet :)

mnogo mi se svidja izgled od fabricke navigacije sa stila, ali je sistem kao windows 98  :laughing: pa sam dosao na ideju da iskombinujem ovo:
multimedia i preko nje maska od fabricke navigacije da li je izvodljivo? 

dugmici nece imati funkciju, bice tu samo zbog izgleda.. A sto se tice blende, ruzno mi je nju da stavljam. 
 

20080528_195941.jpg
 
20070926120125_26092007.jpg

na prvoj slici je neki plejer, al velicina je ista kao od multimedije..

kod fabricke navigacije ekran je nesto nizi u odnosu na multimediju pa me zanima da li moze nekako kavez da se prepravi da bude nize?

nadam se da ce mi neko pomoci  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno nisam ubeđen da ovo može dobro da ispadne.

Pre bih uzeo onu mulimediu sa Aliexpress-a koja izgleda kao fabrička, ali ima Android 2.3-4.0.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta aftermarket je prelepa ali je i skupa.. inace ovo sve treba da me ispadne 30-40e zato i razmatram tu opciju da ugradim ako je to uopste moguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za fabričku navigaciju.

Uređaj postoji u dve boje,

svetlo siva i crna.

Da li se prednja maska može skidati?

Ovo pitam za slučaj da naletim na svetlo sivu.

Onda bih farbao tu prednju masku ako se može skinuti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joshi, ceo postupak rasturanja navigacije sam objasnio u svojoj temi:

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/66836-stilo-rastavljanje-i-servis-fabricke-cn-navigacije-zamena-gsm-modema-ciscenje-cd-citaca/page-3#entry1235264

 

Ovo je rasturanje prednjeg panela (ekran, SIM slot, stampana ploca prednjeg panela, tastatura i okvir), prethodno imas isto to za kuciste navigacije (CD, GSM, GPS, tuner, maticna ploca...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li negde na net-u postoji link za upgrade za firmavere 9.8 i za setup cd?

kad ubacim sim u slot trazi mi pin za koriscenje telefona...kod karticu nemam za stila pa bi da probam upgrade sa 9.7 na ver.9.8

mozda ce to da mi resi problem...!?

Edited by Zolideki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kacio sam vec link za proveren Firmware 9.8: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/65115-fiat-stilo-naknadna-ugradnja-connectnav-uredjaja-navigacije/page-5#entry1193160

Flesovanje navigacije vraca ceo uredjaj na default podesavanja.

Nema potrebe da na 2 teme ponavljas isto pitanje. Pokusali smo da ti pomognemo, ali nisi nam ni odgovorio sta si dobio kao rezultat predlozenog resenja: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/66836-stilo-rastavljanje-i-servis-fabricke-cn-navigacije-zamena-gsm-modema-ciscenje-cd-citaca/page-3#entry1285424

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...