Jump to content
FAS Goran
Guest 10448

Stilo - Akumulator

Recommended Posts

Nema. Nema ni za 1.6 :question:

Kada sam menjao akumulator, znam da je u njemu bio fabrički Magneti Marelli od 60 Ah, takav nije bio u prodavnici već je prvi sledeći bio 62 Ah i zato sam uzeo njega. Za stila 1.9 JTD ide onaj od 70 Ah.

Ti ne moraš slabiji od tih 60 (62Ah), ali ti sigurno ne treba jači od 70 Ah. :thumbup:

Ako hoćeš, mogu da cimnem Baneta iz AK Voždovac da pogleda u ePER-u šta je Fiat ugrađivao, ali mi pošalji broj šasije tvog Stila na PP. :thumbup: To tek u ponedeljak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i ovdje da malo svrljam :thumbsup:

da li je to do akuLumatora iako je skoro pa nov

desava mi se kada npr pojacam muziku koja je fabricka cd-player pocne da blinka displej od plejera kako radi bas :thumbup:

tako isto ako upalim svjetlo u kabini i spustam prozor smanji se napon???

ne znam sta da gledam smijesno je da je opet akuLumator kad je star ne vise od 6 mjeseci :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ti je ok sa akumulatorom. Za muziku je potpuno normalno jer svetlo ide preko njenog napajanja, a prozorski motorčić uopšte nije naivan potrošač da se baš ne oseti na leru, pogotovo ako malo teže ide prozor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nidza

meni se to sve desava u voznji znaci kad je auto u pokretu i stvarno nervira :sleeping:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hoce da ima te simptome kada masa ima malo veci otpor tj losiji kontakt nije uvek povezano sa + vodom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari sta mislite, da li je moj akumulator za zamenu, u pitanju je Varta Blue Dynamic 60Ah, stara 4 godine, evo sta sam izmerio unimerom:


1. pre paljenja, stajao 2-3 dana, 12V


2. kontakt pre verglanja, 10.8V


3. pri verglanju 9.3V, teze vergla, barem 3-4 sekunde


4. upaljen, bez farova, muzike... 14.2V


5. sa svetlima, muzikom, ... 13.9V

Share this post


Link to post
Share on other sites

crko definitivno,otisla ti celija

isto kao i kod mene prepisani parametri

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, hvala na odgovorima, jos samo da resim sta da uzmem, suzio sam izbor na par opcija, saveti su dobrodosli.

 

1. Exide Premium 77Ah, 760A, 11600din

2. Varta Silver Dynamic 74Ah, 750A, 11700din

3. Fiamm Titanium+ 75Ah, 730A, 8600din

4. Banner Powerbull 72Ah, 680A, 9800din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je greska u kucanju, tj. 40 meseci garancije u stvari.  ;)

I meni to zvuci ok, pogotovo sto mogu da odlozim na 5 rata bez kamate sa Masterom u APsportu. 

Treba nesto ustedeti i za voznju Stilom do Tasosa uskoro.  B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije greska u kucanju 70 meseci iako je na njihovom garantnom listu 40.

Ako hoces poslacu ti broj gde sam pazario.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam zvao coveka i rece mi da je 40 meseci garancija, tako da je ipak u pitanju nesporazum, ili greska u kucanju.

Mislim da cu ipak da svratim do Temerina po Exide, sada je 10950din-600din za stari akumulator, znaci 10350, plus moze na 3 rate bez kamate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mudro zboriš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varta 12V 60Ah Blue Dynamic D59, juče umro, a garancija od 24 meseca mu istekla u januaru ove godine :thumbdown:. Isto bilo sa prethodnim Black Horse-om. Ne znam kako, ali uspeva im da otkažu čim istekne garantni rok.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...