Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

Slobodno idi kod Ice, reci ce ti realno kako stoje stvari, cak sta vise, ima obicaj da stane uz stranu kupca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj prvi sa 128k na satu je verovatno toliko presao samo u rikverc.

 

Idi, vidi, pogledaj ih uzivo, sa slika se slabo sta vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto kaze kolega, sa slika se ne vidi puno..

Meni deluje da je ovaj prvi u boljem vizuelnom stanju, ali to naravno ne mora nista da znaci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi mozda deluje da je u boljem stanju, ali je realna kilometraza bar 100.000 veca :D

Kilometraza ne treba ni da ti bude presudna. Sto rekose vec, idi i pogledaj, provozaj, znaces vise nego sto znas sada, to sigurno :)

Jer ja recimo mogu da ti garantujem za kilometrazu jedino ako sam ja jedini vlasnik tog auta. A ovako, kako ja mogu da znam koliko je ovaj pre mene prešao, pa mozda i onaj pre njega, itd? :)

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za trimer se i ja pitam :D Iskreno mi nije bitna kilometraza tj koliko pise na satu.Vazno mi je da auto nije cukan/lupan, da nije truo i da spolja nije greban.Vrtim oglase i koji god mi deluje ok on greban, rdjav i slicno.

 

Ovaj u Indjiji cu sigurno videti dok ovaj u Bavanistu mi je daleko i nekako me mrzi za dzabe da idem.

Edited by SerAlex

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sad vidi, za 2000 plus neki evro gore, auto star 14-15-16 godina a da nije cuknut, zagreban i zafarban tesko da ces da nadjes, ne nemoguce ali tesko. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeftinije ce ti biti da sredis ogrebano krilo, ili vrata, nego da sredjujes motor, turbinu... :) prvo ti gledaj da je on mehanicki ispravan, a sto se tice sminke to polako jedno po jedno ;) Zavisi gde zivis, al u gradskoj guzvi ti cukanje ne gine. Svakakvih ima za volanom, em ne paze kad voze, em ne paze kad otvaraju vrata na parkingu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram ja da auto star 15 godina ne moze da izgleda kao da je juce izasao iz fabrike.Moze on malo da bude grebnut ili da ima udarce od kamencica nije problem.

Benzinca 2002 sto sam vozio je imao sitnice od kamencica po haubi ali nije greban celom duzinom ili tako nesto.Ali zato su mu pragovi skroz propali da mi je bilo jeftinije da ga prodam nego da ih radim.

 

Pa do sada nisam imao problema sa cukanjem/grbanjem a vozim se po Zemunu, Beogradu i svaki dan najmanje 80 kilometara predjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poredeci ovo sto ljudi kace, pa nase masinice su avioni...

Kad vidim oljustene papucice kvacila bez navlake, sve mi je jasno kako su odrzavani.

Citavih 2-3 EUR troska, kako li je tek onda ulagano za skuplje stvari.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, ja kod sebe zamenio papucicu kvacila, stara je pocela da se guli, bila malo i pocepana pa me nervirala, medjutim i ova nova evo vec pocinje, a nije izdrzala ni 10.000km :D Na jendom emstu se one horizontalne linije skroz pojele.

Inace u Kit Komercu sam uzeo, bas za Stilo, 300 dinara :D

 

'ebo sam ih u kvalitet :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam 3 meseca vozio bez gume na papucici i kad sam je na kraju kupio spadala.Na kraju je i prodat auto tako.takodje 2 godine voznje auta i nikad nisam zamenio retrovizore a sve sam hteo i ako mi nije bio trosak dok npr svaki servis i sta god da se radi je radjeno na vreme i u boljim servisima (Goran,Sale Klima i kod ljudi preporucenih ovde).Tako da to sto nije zamenio gumu na papucici ne mora da znaci da nije redovno i kvalitetno radio ostale servise.

 

Gledao sam svasta nesto od automobila da kupim ali opet Stilo najvise nudi od ostalih i udobnost i jeftinije servise a treba mi auto da ga vozikam dok sam jos u Srbiji jer gledam da bezim preko pa Stilo do 2200 bi mi odgovarao najvise.

Edited by SerAlex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem da je pravilo, ali moze dosta da govori, a u ovim slucajevima mi deluje da ne gresim. Nije stvar samo sto nema gumu, vec sto su kvacila sljustena.

Majkicu, uzeo sam identicnu navlaku nedugo posto sam pazario auto, a stara je bila relativno OK, toliko o tome.

I evo drzi se odlicno 7-8 godina, u stanju kao na predstavljanju :) :

 

040720152808.jpg

 

Kad se skine ispod je lepo crna farba i fabricki zig u metalu.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad odrzavas auto.Par mojih drugara koji su uzeli skoro nov auto posle godinu dana to je izgledalo grozno.Em olupan, em prljav i spolja i iznutra proto muka te uhvati.

 

Ljudi koji posecuju forume ovog tipa nece dopustiti da im automobili propadnu.Redovno ce biti cisceni, usisavani i odrzavani.Ja sam mog Stila 2 puta mesecno u perionicu terao i kad to zavrsim odmah iza zgrade na usisavanje i lickanje.Sve je bilo kao novo u kolima (dimnamic oprema) osim koznog volana i rucice menjaca jer to nisam mogo da popravim, nisam imao zamenski volan i rucicu.

 

Kad sam ga prodavao ljudi kad vide kako auto unutra izgleda oduseve se.Ali dzaba kad zbog snega, leda i soli u Sloveniji su mu pragovi otisli i to sto je bio 1.6 benzinac nisam mogao da dobijem vise od 1600 eura.

 

Ajde ako ti nije problem preporuci mi neki sa oglasa koji ti deluje onako solidno da je u okolini BG (50 km max) i da je oko 2300 (registovan).Ja sam otupeo vise od gledanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su ti kriterijumu? Jtd, 3 vrata? Oprema? Klima (digitalna, manuelna)?

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskljucivo dizel (JTD posto je Mjtd 700 eura suplji :D), da je kupe tj. 3 vrata , da ima naslon za ruku, a ostale stvari nisu bitne jer se lako zamene, sto se tice klime mogu obe.

Edited by SerAlex

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovih 50 km oko BG mi je problem jer radnim danima nam sanse da stignem radim od pola 9 do pola 5.Mrak je vec u 5, a necu da gledam auto po mraku.A kad dodje vikend onda mogu samo te do 50 km oko BG da vidim i to u slucaju da ne radim.

Edited by SerAlex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda povecaj budzet i moci ces i po mraku da ga kupis :D Za ove od 2100,300e moras cetvoro oci da otvoris, minimum. Mislim, nemoj pogresno da me razumes, mozes sigurno solidan da nadjes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem nastaje sto ovog Yuga kog vozim trenutno ne da mu brojim sate nego minute, a njega sam krenuo da vozim kao zamenski da prebacim mesec dva dok ne uzmem nesto drugo i evo sad ce biti 7 meseci kako ga vozim.A auto mi je potreban jer iz Zemuna do aerodoma gde radim stici GSP-om jer ubistvo, a tek doci kuci oko 5 popodne je jos gore.Tako da ukoliko Yugo zakaze naebao sam.I zato sam resio da ga preduhitrim, a dok bi sakupio tih malo vise para za nesto kvalitetno ce proci meseci.

Edited by SerAlex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...