Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

nemoj to tako da gledas!

koliko je pumpa ako se pokvari!

sve se kvari samo je pitanje koliko srece imas i kako odrzavas i koliko cuvas auto!

sa tom tvojom konstatacijom najbolje je da kupis Bicikl i da se vozis posto su za njega delovi najjevtiniji a i ne trosi mnogo! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Drugar, ti kanda nisi dugo bio u ns-u.Radnim danom prepodne, beograd je trkacka pista za ns. Nemozes da verujes, pola ulica je zatvoreno zbog renoviranja i slicno.

Znaci zatvoreno je 5 ulica :dugokosi:

Daj ljudi nemoj se frljate, mnogi ovde vozase razna kola i nema leba te cifre da budu tacne, bilo koji auto od 1.6 pa navise trosi preko 9 litara, 1.8 preko 10 itd

moj bre 1.2 16v pa trosi oko 8-8.5 po gradu i po meni je to normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto volim ove nadobudne stanovnike velegrada.....Jeste, pola ulica je zatvoreno....Ajd` ovako - napravimo test.Nema lazi nema prevare. Ko izgubi placa troskove testa,, klope i cuge, ili ces jos nesto vise da stavimo na sto?Ali poziv vazi specijalno za oktopusa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek za :D

daj predlog kad kako sta, mada znas sta meni nije jasno, 10 godina ja vozim kola i do sad sam neke stvari uvideo i sam a to je koliko kubikova gori koliko litara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlakse:imitiracemo redovne uslove eksploatacije. Pun rezervoar se sipa, i voza se 100km grada. Sa stajanjima parkiranjima i slicnim. Kada se predje 100km, ide se na istu pumpu na isti pistolj se sipa opet pun.Razlika ce pokazati gde smo i sta smo...Eto najjednostavnije i najpreciznije.To sam od juna meseca, kada je kupljen i registrovan auto, uradio 2x.Zbog sebe, jer sam znao da kompovi umeju da lazu i do 30%.Jednom je bilo iskljucivo grad, drugi put je bilo mesano otvoreni put/grad. Posto sam to vec uradio, zato i pricam to sto pricam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj stilo ima 1910 kubika a ne prelazi u gradu po leti uz klimu 6.8 litara!

ko neveruje rado cu da se kladim na isti nacin gore opisan!

Share this post


Link to post
Share on other sites
moj stilo ima 1910 kubika a ne prelazi u gradu po leti uz klimu 6.8 litara!

ko neveruje rado cu da se kladim na isti nacin gore opisan!

Ja verujem, posto moj 1.9D po gradu sa klimom trosi max 7.2l (obicno i manje), a JTD mora da trosi manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je sad okruglo 8 prosek, poslednih 10tak dana. Jednostavno se ne može utvrditi neki recept, obično je oko 7.5. Deonica kojom idem svakodnevno jeste vrlo loša, ali ima i gorih. Benzinac sigurno mora da potroši na ovoliko stani/kreni bar 50% više, ako ne i duplo.

Nije mi žao goriva, više mi je žao lamele, a tek sam je stavio. ;) Stvarno su uslovi postali krajnje zabrinjavajući i iritirajući.

Inače, verujem Stilisti da može 6.8, ako ima iole malo vožnje po rasterećenom putu, tj. ako zuji i uveče - ja nisam ovih dana, nego samo gužva, sasvim je moguće.

Share this post


Link to post
Share on other sites
stef , ako si merio 2x na 100 km to nije precizna cifra potrošnje.

Iskreno, znam da nije ali je meni dva razlicita rezultata sa razlikom od pola litre bilo vise nego dovoljno.Cisto da ja vidim okvirno sta i kako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

meri ti njega na 500+km pa da vidimo. Naravno obrati pažnju na punjenje. Može dosta da stane goriva posle prvog izbacivanja pištolja...jer ako ga napuniš do 00 prvi put, pa se vozikaš 500+ km pa sipaš drugi put "samo" do prvog izbacivanja, eto VELIKE razlike u potrošnji, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10335

Aman zaman ljudi

Ma šta će vam klađenje. Svako vozilo troši drugačije, a i ako nečije vozilo troši manje od mog, ne znači da čovek laže !!!

Evo npr. ja vozim nekih 25 godina i naučio sam (a primeri koje ću navesti su iz prve ruke, mada mi se neveruje ni za stila, al ajd sad...) da kubikaža, pa čak ni potpuno isti motor ne troši isto. Vrlo bitno, ako ne i najbitnije, je u koju karoseriju je motor ubačen. Ovako:

fiat 1300 (tristać) 12-15 litara vs. fiat kampanjola (potpuno isti motor) nemoguče ju je voziti ispod 25 litara, dalje, fiat 2000 do 20 litara vs. pincgauer (znate onaj vojni, nisam siguran kako se piše) nemoguće ispod 30 litara, zastava 850 - 7-8 litara vs fićin kombi mora preko 10 litara itd itd ima stvarno mnogo primera.

Nešo obećo sam ti slike, pa neka komp i laže 30%, ma neka laže i 50%, ama neka laže i 100%...

Ali i da znaš, previše sam mator za neke fotomontaže, kojekakvi šopovi i sl

gx19qRgi.jpg

gx19qWfA.jpg

Jeste da nemože svaki put, ali je moguće (prazan auto, ravan put, možda vetar u leđa ili nešto četvrto)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ne moraš zbog mene postavljati slike... ;)

Znam koliko je Fiat napisao da taj auto troši po gradu, odnosno otvorenom putu, i to je merodavno kao donja granica praktične potrošnje...

Fiat, kao i ostale fabrike, sigurno ne preuveličava potrošnju koju navodi u knjižicama... Teško da su napisali veću potrošnju od onoga koliko im auto stvarno troši... :cool

Uostalom, vaši automobili, sipate za svoje pare, i sve je ok... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se sa neshom u potpunosti!

imam jos jednu pricicu oko potrosnje mog ljubimca!

isao sam na Tasos ove godine kao i prosle znaci sve otvren put tj auto put

noc bez klime prosecna brzina na bordu 103 km/h a prosecna potrosnja na bordu 4,9 i kad sam opet sipao pun rez do cepa bilo mi 4,9!

to je bilo prosle godine!

ove godine mi se potrosnja podigla na 5,5 isti reperi (beograd -tassos)

i to iste pumpe! ostadoh u mentalnom vakumu zasto razlika?

losije gorivo od proslog puta ili manjak kiseonika u atmosferi bem li ga ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja neću da se uplićem u ove rasprave da li su tačne ili nisu, svako ima svoje mišljenje i svoje iskustvo, ali samo ću da kažem da ćale sa 40-43litra plina zna da pređe i do 550km, dok ja sa istim rezervoarom jedva naguram 450km (i to se šlepam malo uz gorivo)...

Tako da mislim da je svaka rasprava suvišna, jedino sipati do čepa izvozati se, sipati na istom pištolju do čepa i videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...ćale sa 40-43litra plina zna da pređe i do 550km, dok ja sa istim rezervoarom jedva naguram 450km (i to se šlepam malo uz gorivo)...

Vaš auto na otvorenom putu troši daleko ispod 7L...po knjižici je 6,2L... :cool

Vaša vožnja uglavnom i jeste na otvorenom putu...

Takođe, izbegavajte vožnju na veoma niskim obrtajima kao na ovoj slici...

gx1aBTFr.jpg

I, što pre sredite taj problem sa temperaturom motora, jer očigledno dosta prelazite, a motor vam nikada nije na radnoj temperaturi...

Kako dani budu hladniji, grejanje u kabini bude uključeno, situacija se neće popraviti... :cool

Ovako vozite neispravan auto...pa dosta prelazite sa neispravnim autom...ti ga još teraš do maksimuma sa onim brzinama...a, otac ti muči auto vožnjom na 1.300 obrtaja, plus je auto bivši pandurski što znači da ga ni oni sigurno nisu štedeli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Stilo najmanje što napiše u trenutnoj potrošnji je 2.0l/100km, kad se ide nizbrdo sa sasvim otpuštenim gasom.

Tog benzinca svakako nije dobro voziti na tako malim obrtajima.

Verujem da je prosek od 4.5l/100km ostvaren na nekoj kraćoj relaciji, uglavnom nizbrdo. Trebalo je resetovati kilometražu kad ste krenuli, pa pogledati prosek na tački sa koje ste se vratili. Na primer, meni odlazak na Kopaonik vuče prosečnu potrošnju oko 5.3l/100km, a povratak je bio 4.2-4.5, sad ću da slažem, ne mogu da se setim. Realna potrošnja je ipak u proseku ove dve vrednosti, a ne u odabiru manje ili veće. I to je bila maksimalno štedljiva vožnja na otvorenom putu (istina autoput obično ide preko 5, ali magistralni su oko 4rke ili sitno preko). Ispod toga nikad nisam uspeo da nategnem, a stvarno ne verujem da taj benzinac ni u najluđoj teoriji ne može da potroši manje nego ovaj moj dizel.

Do mora i nazad, uz klimu, u oba smera 4.9l/100km, bez bilo kakve štednje, jednostavno vozim kako uvek vozim, preticanje i sve redom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pošto vidim da su neke poruke pobrisane, nema veze, okačiću samo ovaj video šta sam napravio. Test 300 km, Sombor - Stara Pazova, isključivo TNG. Pola voženo autoput, pola lokalno. Uostalom piše u opisu videa.

Još nešto urađeno je Sombor - Stara Pazova i NAZAD, da ne bude kao što je bilo reči ja do Divčibara trošim više, nego kada se vraćam i slično.

Uostalom, ako možete, odvojite 2 min vremena i odgledajte video...

PS. Napravio sam jednu "štamparsku grešku" rekao sam prosečna brzina je 6.0 litara, umesto prosečna potrošnja. :D

Ovaj mali test napravljen je specijalno za članove http://www.cannonballforums.se/ foruma jer je vođena polemika da li gore navedeni automobil može da troši šest i manje litara, na sto pređenih kilometara, TNG-a (tečnog naftnog gasa).

Pošto niko nije verovao, eto napravljen je test od Stare Pazove do Sombora i nazad i pređeno je okruglo 300 km od toga pola autoput pola lokalni i kroz naselja. Na autoputu prema Somboru vozilo se oko 110km/č, mada u preticanjima bilo je i po 140km/č, dok je nazad (zbog mraka) voženo oko 85km/č. Na lokalnim putevima voženo je 60-70, dok kroz naselja od 30-50 (što zbog škola i semafora, što zbog saobraćaja i ležećih policajaca).

Category: Education

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vaš auto na otvorenom putu troši daleko ispod 7L...po knjižici je 6,2L... :cool
Vaša vožnja uglavnom i jeste na otvorenom putu...


Auto ti na otvorenom troši onoliko koliko i fabrika kaže...

Bolje sredite tu temperaturu motora... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, sto se tice otvorenog puta, zbog toga sam i rekao kroz koja sam sve mesta prolazio i kako, a ako ne znas kakva su to mesta, to bas i nije otvoren put, a takodje ni u samom Somboru...

Ako si slusao, tamo sam isao oko 110, a bilo je i trenutaka po 140. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosečna brzina ti je preko 60 Km/h, i to ti je otvoren put.
Da si duže vozio ( a ne samo na trenutak 140 Km/h ), prosečna brzina bi ti bila veća, kao što bi i prosečna potrošnja bila...

I sredi više tu temparaturu motora, i nemoj se zamarati bespotrebnim stvarima... :cool

p.s. Moja prosečna brzina je 19 Km/h u zadnjih oko 250 Km..
To je gradska vožnja, i nikako se ne može porediti sa tvojih preko 60 Km/h...
Nije valjda da to hoćeš da zoveš gradskom potrošnjom, jer si eto...prešao preko 2 ležeća... :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...