Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

Boki, moj prvi komsija i dobar prijatelj, prodaje Stilo 1.9 JTD, troja vrata, crne boje, vlasnik, 12.2002. god. presao 140k, odrzavan, mazen i pazen, digitalna klima, stvarno dobar, BG table (sin mu zivi u BG-u, on ga je vozio i na njega se vodi), regularan, cena 6000e. Ako te bude zanimao ovaj primerak, javni pa da to uslikam i okacim ovde. :thumbsup: Pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam slučajno svratio na plac kod nekog Radivojevića, Zrenjaninski put, Borča.

Ima 6-7 Stila. Od 4 mjeta 3 bila karavani.

Svi du bili u prilično lošem stanju. Jedini koji sam probao bio je od 150ks 2005 ali bez poklopca akumulatora i verovatno dva nova krila znači verovatno udaran. Nije mogao da upali aku crko, diskovi korodirali, stoji dugo. Upalio sa novim acu i prijavio dosta grešaka, motor nemiran, kilometraža 156kkm nebitno.

Svog jtd-a ne bi menjao za ovaj ni uz doplatu.

Ok možda nije reprezent, ali ja sam pre za dobrog domaćeg vlasnika ili provereni iz uvoza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plac je definitivno najlosiji izbor, ali je takodje tesko pronaci auto od vlasnika (ali pravog, koji je i vozio auto), uvoz je mozda i najbolja varijanta, ali toliko je peripetija oko uvoza da ja licno ne znam da li bih se usudio na tu varijantu... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili obiđi neki plac, ja sam auto kupio sa placa, ali na autić mi je skrenuo pažnju jedan mnogo dobar majstor. Obiđi auto plac na Vidikovcu, onaj pored Fordovog servisa. E, sad, pojma nemam adresu, niti tačno da ti objasnim, ali rekao bih da je ona ulica što ide od magistrale pravo pored meka ka Banovom Brdu, velika ulica. Elem, sa njene leve strane ako ideš sa magistrale, na samoj raskrsnici je plac u visini krovova kuća pored. Prosto ne može da se promaši.

Svi autići koji su bili tamo su izgledali okej, mada se ovaj moj Stilo zabeleo sa kilometar - prvi beli Stilo koji sam video kod njih, a verovatno ga je tako i taj majstor spazio pa me zvao da odem da vidim. Skoro sam prolazio tuda i video lepe autiće parkirane gore.

Ja sam gledao i iz uvoza autiće (i probao), kao i par drugih, da bih na placu zapravo naleteo na ubedljivo najbolji auto od svih.

Prema tome, nema pravila, ja bih se jedino čuvao baš velikih placeva i ljudi koji su ovde uvezli auto pre par godina, pa ga možda i nisu održavali kako treba. Ako je od napolju auto skinut skoro sa lizinga, poprilično je situacija čista oko održavanja, tako da možeš da budeš miran. Ja bih najviše gledao eksterijer, da nije udaran i enterijer da je očuvan, sve ostalo se lako popravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj da malo probudim temu iz naftalina, tema je : SAVETI PRI KUPOVINI STILA !!! a ne potrošnja ed, plina, benz ...

predpostavljam da je najoptimalniji motor 1.6 16v, eventualno 1.8 (jesu svi pandurski?) - jel postoji 2.0 ili samo 2.4 abarth?

verovatno bi trebalo izbegavati motore 1.2 & 1.4 kao preslabe za toliki auto ???

koje su cene za 1.6 & 1.8 preventivnih zamena posle kupovine, odnosno veliki + mali servis ???

koje su cene za 1.9 JTD & 1.9 Multi jet ; preventivnih zamena posle kupovine, odnosno veliki + mali servis ???

i naravno za benz kolko je ugradnja gasa u nekom "krštenom" servisu sa garancijom+ atest ??? :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko znam problematiku, 1.2 i JTD su tu najkvalitetniji motori. 1.8 sigurno nisu svi pandurski, ali ako je beli sa 5v u dobroj opremi, postoji šansa.

Oko 300e ti je veliki servis za JTD.

Moja topla preporuka je da ideš na dizelku, koji god da ti se zalomi, samo da je dobar auto. I najslabija ima sasvim dovoljno snage.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala nidzo, mada sam očekivao da više ljudi napiše nešto više u skladu sa temom, ali nema veze ...

inače ja sam još uvek u mom vančetu i kakva je situacija na tržištu izgleda da ćemo nas dvojca da se družimo još dugo...

:welcome::welcome::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

trziste ce jos vise da bude povoljno kako vreme bude odmicalo

mislim na kupovinu kola a na prodaju ce da bude veliki problem.

niko nista ne moze da proda za lele pare.polako idemo ka svetskim cenma automobila,sto je i normalno.

Dosta bre vise tih G2 po 2 somica i jace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa takav sam ti ja baksuz uzmem VAN- a da sam preradim, i da mi ostane (1000-1500 eur lufta - odnosno dz voznje)

a onda krajem prošle godine grune Seka + pale carine + crnogorci i jbg ... ceraćemo se mi još...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo lako se prepozna beli sa 5-oro vrata da li je bio pandurski ili nije. Sto se tice benzinaca, iz dosadasnjeg iskustva, ako moze nekako, izbeci 1.8 a dobar je 1.6. Koliko sam cuo i vidim po forumima a i zvanicni serviseri preporucuju JTD-a....Tako da izbor ne bi trebalo da bude tezak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim razlog zasto treba izbegavati 1.8??? :veryangry: ja ga imam i odlicno me sluzi vec trecu godinu :thumbup: ,jedino registracija je velika :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo samo da krenemo od varijatora faze, registracije i potrosnje ako iole imas tezu nogu na gasu....Eto zato. I ja ga imam i pricam iz licnog iskustva i mene nikad nije izdao ali mora brate mnogo da se mazi i pazi a to se definitivno neocekuje od modernog motora....Doduse trosi ulje kao nova S i E klasa ali mi to opet dodje kao minus....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelj je dobio ponudu za Stilo 1.4 benzinac, ja jedino što sam imao da mu kažem je da su to motori koji su se ugradjivali od 2005. :whistle: Dalje ne znam više nikakve prednosti i mane tih motora.

Imali neko informacije ili iskustva sa ovim motorima u Stilu :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

slabashno za stila.... bar po nekim mojim ukusima... isto kao i 1.2 8v u puntu, dakle savrseno zavrsava posao ali ne ide.. jos kad se upali klima ..trt!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam taj 1.4 ima 6 brzina+ R i 95ks. Video sam jedan 2005. god crveni, 5300 eur.

Inace, imam nekako vise poverenja u velike placeve nego prodavce koji prodaju iz svog dvorista po par automobila mesecno. Oni uvoze vise komada pa je i cena niza a i moze da se probere. Ista bi situacija bila kad bi neko dovezao dva, tri slepera istih VW Golf 5ica ali to izgleda odvoze ovi iz istocne Evrope.

Imao sam vise puta priliku da vidim automobile dok su jos na kamionu ili tek sto su stigli. Pa tu svasta moze da se vidi. Jednom sam video slamu ili tako nesto ispod haube :). Kad se uveze veci broj autmobila onda oni to zele sto pre da prodaju i mislim da se ne bakcu mnogo oko sredjivanja kola osim naravno pranja. Moj Stilo sam kupio sa solidno izgrebanim prednjim branikom a za male pare su mogli da ga ofarbaju.

Uz kola koja se voze u firmi uvek stignu i dodatni papiri. Npr svaki auto ima izvestaj o kontroli izduvnih gasova i u izvestaju je upisan na kojoj je kilometrazi kontrola radjena. Isto tako postoji i nalepnica na soferki koja predstavlja potvrdu da je ta kontrola radjena kako bi saobracajna policija mogla to jednostavno proveriti. Na jednom placu sam primetio da se sve te nalepnice skidaju a papiri bacaju u smece.

Kod Stila koji imaju "normalan" rezervni tocak, nije lose proveriti da li su gume na tockovima istog proizvodjaca, modela i datuma proizvodnje kao i rezervna. To moze potvrditi neku manju kilometrazu ali i ovo ne mora uvek biti merodavno posto na placu cesto skidaju gume. Pri pomoci musterijama, oko ugradnje Xcarlinka u Stilo , sam se nagledao HU koji nije originalan tj zamenjena je navigacija ili CD kasetofonom. Desi se da covek ima komande na volanu a ima kasetofon ciji je datum proizvodnje godinu ili dve iza datuma proizvodnje autmobila. Onda njegov CD MP3 ili nav prodaju za 200 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Nameravam da predjem sa ovog mog Stila 1.8 3v, na 1.9 mjet ili jtd sa 5v ( razlog je u sustini sto je u planu neko razmnozavanje dogodine :whistle: , )

Elem, da ne duzim. Znam otprilike vrline i mane ovog mog benzinca, i tako nekih delova stila koje treba pogledati, tako da tu nije problem. Ono sto ne znam je, da li ima nesto kod ovih dizela sto je specificno za gledati prilikom kupovine, odn sta se razlikuje u odnosu na benzinca?

Razlike u kilometrazama su velike krecu se od 50k do 150k km. Manje vise Stanja u kojima se nalaze vozila do 100k su skoro, pa da kazem, ista. Znaci ili safrsen enterijer i neki pregled da nije udaran nesto ozbiljnije.

Jos jedna stvar. Na koliko je predvidjen da se radi prvi fabricki veliki servis na dizel modelima, ako neko zna? Eto, ako bi neko jos dodao nesto, bilo bi lepo.

A za par dana, ocekujte u sekciji "prodaja" i moj autic ( bio vec jednom ranije 2009e ali se odustalo )...

thx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad kupujes polovnog, veliki servis uradi odmah, osim ako ti ga nije prodao rodjeni brat ili ako neki servis bas garantuje, odnosno, ima evidenciju da je uradjen.

Sa ovim nasim delovima ja bih ga radio na 60.000 km.

Moj ti je savet da dobrano proveris JTD jer mozes da imas malo vecu i skuplju igranku. Dijagnostika obavezna, stanje EGR, MAP i protokomera...videti kakva je turbina, nosaci motora.

Stanje plivajuceg zamajaca ne mozes bas da 100 posto ocenis, ali ne sme auto da trese prilikom polaska, da ima velike vibracije na leru.

Inace, ako ubodes dobar JTD, bices zadovoljan sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa dobrim jtdom ćeš biti zadovoljan. Do njega možeš doći na dva načina.

Da ga kupiš takvog ili da uložiš neku paru da ga u to stanje dovedeš.

Ne mora pod obavezno da bude rođeni brat da bi verovao šta je sve urađeno i šta treba.

Ja od 2006 čuvam svaki račun iz servisa gde tačno piše šta je i kad rađeno, ista evidencija postoji i u oba sevisa što može da se proveri.

Koji su problemi mene mučili i koliko je to sve koštalo.

Odmah urađen veliki servis 450E.

Zatim sam počeo da se borim sa vibracijama koje mi iz prve nisu smetale, mislio da tako treba, ali sam video bolji (mirniji) pa sam odlučio da imoj bude takav.

Zamenjen levi nosač motora 100E, čišćene dizne 60E.

Nažalost uzrok vibracija može da bude i plivajući zamajac kod velike kilometraže a to može da zaboli, 600E.

Zbog lošeg kvaliteta goriva loš rad EGR ventila, zaprljanost usisa, poruke "engine fault". Očistio ceo usis od filtra zaključno sa usisnom granom 100E, EGR blokiran.

Ostalo se ne tiče motora i isto je ko i kod tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima sada i znatno povoljnijih zamajaca, npr. Valeo za 250 evra, samo je pitanje da li treba da se menja i set kvacila, a cesto mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vise za varijantu plac. Ipak su ti automobili do sada vozeni preko, sto znaci bolje gorivo a i bolji putevi.

Pogotovu ako se uzima JTD, garez na kompletnom usisu je sigurno manja nego kod auta koji je vozen kod nas.

Moje misljenje je takvo, a mozda i gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak su ti automobili do sada vozeni preko, sto znaci bolje gorivo a i bolji putevi.

Pogotovu ako se uzima JTD...

I mnooooogo više prelazili...

Na tim inostranim placevima, na veliko prvo kupuju Rumuni, Bugari, Ukrajinci...i od onoga što preostane kupuju naši preprodavci.

Ako vidiš na placu Stilo dizel, 2004. ili 2005. godište...sa primamljivom cenom...evo i zašto:

- Fiat 1.9 JTD, dinamic

Price Gross: 1.000 EUR

Mileage: 300.000 km

First Registration: 04/2004

16018 Mignanego, Italy

detalji na mobile.de

- Fiat Stilo 1.9 JTD 85KW

Price Gross: 2.200 EUR

Mileage: 250.000 km

Construction Year: 2005

detalji na mobile.de

- Fiat Stilo Multi Wagon 1.9 JTD (damaged vehicle)

Price Gross: 2.400 EUR

Mileage: 267.000 km

First Registration: 10/2004

detalji na mobile.de

Moj favorit:

- Fiat Stilo MW 1.9JTD

Price Gross: 2.999 EUR

First Registration: 11/2004

72n90.jpg 72kES.jpg 72pE9.jpg

Felne, lepa boja, vidi kako je čist unutra...rekao bi čovek skoro idealna kupovina....ali:

Mileage: 350.000 km

detalji na mobile.de

Share this post


Link to post
Share on other sites

To stoji, ali kako biti siguran da taj auto od vlasnika, koji se kupuje ovde, nije taj isti vlasnik kupio pre npr. godinu, ili dve. . . A da je pritom opet kupio sa nekog placa koji je smanjio kilometrazu, pa opet kupujes isto sa dosta predjenih kkm i na nasim putevima naknadno. Ko zna kako izgleda unutrasnjost usisa nekog motora koji je dosta vozen kod nas. Kupovina polovnog automobila je kocka, pa kako god da okrenes. Ali dok god zivimo u nasoj zemljici Srbiji tako mora da bude. Moramo da vozimo nesto u cemu su masni nemci ili zabari prelazili pre nas mnogo hiljada kilometara, a mi moramo da budemo srecni i zadovoljni time, kao da je novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je neki dizel npr. 2004. godište...i uvežen je u Srbiju npr. 2006. godine...vozio ga neki naš lik par godina i sada ga prodaje...je mnogo bolja varijanta nego kupiti neki koji sada dolazi prvi put u Srbiju.

Bolja je varijanta jer o tom Stilu znaš kako je održavan od 2006. do trenutka prodaje. Postoji neki servis gde je taj auto išao, taj servis vodi evidenciju. Ostaju ti crne njegove prve dve godine.

U drugoj varijanti, celokupan period od 2004. do 2010. ti je crn, tj. ne možemo znati bilo šta pouzdano o tom automobilu... ;)

A, kada je došao u Srbiju sa 2 godine starosti, teško da je mogao preći u inostranstvu više od 100.000 do 120.000 Km. za to vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A opet sa druge strane Nešo i nije ti neki favorit ovaj tvoj :thumbup:

SkeOi.jpg

a opet kad pogledaš stanje, kilometražu, cene tamo, cene ovde naježim se i iskreno zamislim šta ja to u stvari vozim. za koliko para sa koliko kilometara :wallbash:

bolje da ne mislim o tome od ranog jutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije me bilo par dana , i u medjuvremenu sam resio problem , kupovine automobila. Naime , od one sporene lybre sa NBG-a sam odustao , posto sam pazljivo sve proverio , i sve stoji sto ste rekli , plus , je auto udaran sa leve strane , ...krilo , far , maska , stub........kaparu vratili , ispali su fer u svakom slucaju. . posto mi je auto bio neophodan , a dobre lybre nigde na vidiku , uzeo sam stila....... , i to 1.2 , 16v....2002 , petoro vrata , odlicno stanje , za 3900 e. hvala svima na pomoci oko kupovine....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...