Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

Sto se tice temperature, nemoj se brines, kada vozim na benzin bude normalna temperatura, to ce sredim na sledecem servisu gasa. wink.gif
140 - otvorena voznja. =<60 je gradska, tek toliko, jer kako u naseljenom, tako i u gradskoj voznji ogranicenje je 60 (citaj po difoultu, bez ogranicenja dodatnim znakom), a meni je inace tih 140 i izvuklo prosecnu brzinu.

Trenutna potrosnja je bila samo pokazatelj da trosi i ispod 6 litara na preko od 80 kilometara na cas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

marea 2.0 20v gradska voznja sa pomozi boze nemoze ispod 11 litara,isti auto do crne(i)gore potrosnja 7 litara normalne voznje i trecina puta sa klimom.ali poenta price je da je uvek trosila sve sto naspem goriva.prosek je najbolje znao moj dzep

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle sta mi je najbolje da uradim:

kupovina preko oglasa?

da uzmem sa nekog placa?

ili da uvezem auto(stim sto imam dozvolu za oslobadjanje poreza na invalida)

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta reći - već u pitanju se vidi da znaš glavne probleme- mane :

1. preko oglasa lutrija ali jedino što postoji mogućnost da naiđeš na auto od vlasnika i da ga teraš na procenu u neki servis pa da daju konačnu presudu ...

2. plac - isto lutrija osim što ćeš biti prvi vlasnik u Srbiji i verovatno nećeš moći da ga teraš u servis (zbog carinskog prekršaja) (ja sam moj uzeo na placu koji je prva ruka u srbiji - što mi se čini da je najbolji izbor....)

3. lična nabavka -najbolja ali i najskuplja,

pa se opet sve svodi na koliko vremena/ keša si spreman da odvojiš za proces selekcije odrđenog primerka... pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje da napijesh marka josh koji put, sad je sve zivo promenjeno, nema vise sta da crkne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima- crcice marko.vidi koju kombinaciju mozes "najbezbolnije" da odradis a za pregled ima da ti preporucim majstora da pretrese auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

...od vlasnika. Evo npr. kada bih ja prodavao svog Stila... :thumbup:

Imaš podatke o servisima još od 2005. godine, znaš te servise i možeš da odeš da proveriš u njihovim evidencijama o izvršenim radovima...

Nije moguće da sam jedini sa tim podacima, tako da vidi da pronađeš nekog takvog Stila. Jedina stvar je što to obično ne ide tako brzo...treba pratiti Oglase iz nedelje u nedelju...Kada sma kupovao Stila, placevi su mi bili na redu tek ako u prvih 2, 3 meseca ne bi pronašao ništa...ali, nisam morao toliko da čekam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto se tice servisa imam i ja za bravo jos od kada sam ga uzeo ali nisu svi u tom fazonu ali da najbolje bi bilo da natrcim na tako nesto....

manfred ne :horse::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ne znam kako se tu uklapa ono umanjenje za invalida,moze li to nekako u toj varijanti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne to samo ako je auto iz uvoza tj.ako ja odem po njega ili mi neko doveze ili mogu da narucim na nekom placu

i pitanje je da li je u opste vredno cimanja,jer ne znam koja je kataloska vrednost stila ako je usteda 300-400e ne isplati se za te para da se zarobis i 5g da ne mogu da ga otudjim ili mogu ali da platim carinu a gubim dozvolu

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego šta su neke cake prilikom izbora Stila sa JTD, M-JET, ili benzinjarama ??? ( osim uobičajenih kao kod svih kola )

uzgred ovi u NS dobili isporuku Stila - uglavnom su karavani, ali ima ih i sa 5v JTD 2004 za 5500 eur ...

gledao oglase i jel moguće da se ugrađivao 1.2 16v u Stila ?? ( jel to ide uopšte ???)

@nesa - jesi ti uzeo svog od prvog vl, i koliko je takav Stilo bio skuplji od sličnih po placevima ??? :welcome::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.2 16v se pakovao u stila.ide?zavisi sta zelis od auta.musterija koja ga vozi je zadovoljna jedino kad upali klimu-trt,ali to je generalno problem sa svim malo litraznim autima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskljucivo sa troja vrata i iskljucivo JTD sad ako naleti neki m-jet moze ali gledajuci oglase i kod nas i preko uglavnom su jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

mikisxy- hvala , verovatno je pravo zadovoljstvo raditi taj motoru u Stilu - kolko mestttaaa !!! :thumbup::cool:

boki - M-JET ima preko ja gledao na mobile i dosta su povoljni ako imaš nekoga ili si spreman sam da ideš to je najbolja komb, možda ti se i ja pridružim uskoro ako prodam autić ... :unworthy::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Boki imam ja jedan predlog za čoveka koji je meni uvezao auto i taj predlog generalno može biti malo komplikovan, ali iznad svega pouzdan. Detalji na PP. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
@nesa - jesi ti uzeo svog od prvog vl, i koliko je takav Stilo bio skuplji od sličnih po placevima ??? :welcome::thumbsup:

Tada su njihove cene bile 6.800-7.000...i tek po neki sa cenom od 6.500...a moj Stilo je plaćen 7.300

Da, od prvog vlasnika u Srbiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
jel neko garantuje da je taj auto ispravan kad se kupuje u inostranstvu, preko nekog tamo lika?

Ja :)

Poznajem ga mnogo godina (a pre mene moj tetak), meni dovukao 4 auta i ja sam još možda 10-ak ljudi poslao kod njega. Svaki je bio 100% regularan i ispravan i dan danas se voze i niko mi se nije žalio ni na šta. Bravu sam uzeo kod njega tako što mi je rekao - ovo je prava stvar za tebe, ja obišao dva puta oko nje i uzeo je. BUKVALNO nisam podigao haubu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ nesa-da pa to je ta razlika do 500 eur koju vredi platiti ako je od stvarno proverenog i "pravog" prvog vlasnika, :thumbsup:

a ne od nekog ko je prvi u Srbiji (gledano po papirima i ja sam "prvi "vlasnik !!!) , a pre je bilo njih ....

@ dovla- to je extra stvar - da sam imao nekoga od poverenja i ja bi verovatno izabrao tu kombinaciju, a ne plac ...

nego kako taj lik to radi ?? izabereš auto (ili par komada) preko neta onda on ide i izabere najbolji ili ??? :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juce nesto slucajno bio na jednom placu koji se nalazi malo pre Surcina onako bezveze da vidim sta ima, tako gledam nema nijedan Stilo ja pitam gazdu sto nema neki Stilo kaze sutra(danas) stize jedan 1.9 jtd sa troje vrata sivi bice oko 4900-5100 EUR, inace covek uvozi samo automobile sa severa ITA a sam privatno vozi 147 1.9 jtd koju prodaje ovako izgleda mi u OK stanju nedimi uopste skoro da se ne cuje motor, a naslusao sam se svakakvih jtd-ova i ovaj mi najmanje buci i nema crnog dima inace ga prodaje za 6400 mislim da mi je rekao da je 2002 godina sa full opremom, koza, dig. klima, 10 begova.....

Mozda ti ovo Boki neznaci nista ali eto mozda je neko zainteresovan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, bre...

Sto ne videh da trazis Stila. Prodao sam juce svog u perfektnom stabnju sa xenonima, registrovan godinu dana, mali servis uradjen pre nekoliko dana. Bas mi je zao sto nije ostao u klubu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@ dovla- to je extra stvar - da sam imao nekoga od poverenja i ja bi verovatno izabrao tu kombinaciju, a ne plac ...

nego kako taj lik to radi ?? izabereš auto (ili par komada) preko neta onda on ide i izabere najbolji ili ??? :welcome:

U suštini on ima dva auto-placa i prvo pogledaš da li tu ima nešto zanimljivo, a ako nema onda mu kažeš hteo bih to-i-to da ima taj-i-taj motor, tu-i-tu opremu blablabla i onda ti on sam nađe nešto da valja pa te pozove iz Italije i kaže šta je našao i ako je u mogućnosti pošalje ti i slike i onda se dogovarate dalje... e sad koji su rokovi isporuke i pod kojim uslovima može da se naruči auto (kaparisanje i slične stvari) to se dogovara s njim ja to nisam nikad radio nego sam uvek odlazi na plac i uzimao šta ima na licu mesta pošto generalno nisam imao prilike puno da biram zbog finansijskog ograničenja, a i nisam puno obraćao pažnju na to o kojim automobilima se radi već samo da mi on kaže da valja da se uzme ;) I da, još jedna stvar, on se ne bavi pomeranjem kilometraže takve stvari ga uopšte ne interesuju jer prodaje mnogo automobila mesečno i nije mu do ciganisanja za 100 ili 200eur ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, hvala , na info, ako me bude nešto zanimalo ili njegov kontakt potražiću te preko pm ... :welcome::thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mareu uvezao na brata koji je invalid i sledeci uvoz je ogranicena na tri a ne pet godina,a za te tri godine ti mozes da prodas auto uvezen na invalida ali pri tome onaj ko kupuje mora da plati carinu i porez za trenutnu vrednost tog automobila.Ako je invalid 100%,kategorizacija se radi u nemanjinoj-ako covek vec nema njihovo resenje o procentu invaliditeta,ne placa se ni porez ni carina a ako je manje od 100% palca se samo carina na uvezen automobil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

boki znam jednog pouzdanog lika koji drzi plac, 1.9jtd karavan ima ih 4 cini mi se, svi oko 5ooo, ako te zanima vici ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...