Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

18 hours ago, Miroslavjtd said:

takođe sam zahvalan i ako mi skrenete pažnju na neku stvarčicu oko koje treba biti oprezan,

 

Ako nije kasno, pogledaj sada nakon spajanja tema ranije napisano oko Stila u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,

Razmišljam o kupovini Fiat Stila 1,6benz 16v 2004. godište sa 139.000km. Auto je na placu ali ne u mom gradu. Uvezen iz Italije, ima dosta opreme (digitalna klima, komande na volanu, naslon za ruke, alu felne...). Na slikama izgleda jako lepo i očuvano ali svakako bih poveo majstora da pogleda ispod haube kakvo je stanje. Bar ono što se može videti.

Koji je poslednji ePER link aktivan na kome mogu da pogledam broj šasije? Pokušavao sam sa postavljenim linkovima u Temi: "Za proveru pre kupovine..." ali nije uspelo.

 

Ono što sam primetio na slikama je mali zazor na haubi kod farova (ili mi se možda čini). Da li to treba tako da bude? I takođe razlika u poleđini kod vozačevog i suvozačevog sedišta (kod suvozačkog ima onaj džep za ostavljanje sitnica).

 

Svaka pomoć ili savet bi bila dobrodošla.

Pozdrav

 

1.jpg2.jpg3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pažljivo pogledaš srednju sliku videćeš da je desni bok malo ''talasast''. Verovatno je tu nešto ispravljano. Hauba može biti znak da je bio udaren, ali i ne mora, jer to malo može da se podešava. Moraš se pomiriti s tim da su skoro svi automobili iz uvoza imali neku havariju. Bitno je da nije strukturno oštećen, a to sa slika ne može da se vidi. Pogledaj oznake na staklima, ona koja nemaju zadnji broj 4 su menjana. Toliko za sada od mene. Srećno! :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru i savetu. Svakako ću detaljno pogledati auto uživo.

Nadam se da je to na boku odbljesak prilikom fotografisanja :)

A hauba i ta ivica kod spajanja haube i farova? Jel to uobičajeno pošto sam to već negde video, a možda je i taj auto bio rađen... Inače, prodavac mi je poslao slike auta iz Italije pre utovara gde se vidi da je u istom stanju kao i ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, nesa 169 said:

Pogledaj oznake na staklima, ona koja nemaju zadnji broj 4 su menjana.

Ne mora da znaci, fabricki moze da bude ugradjeno i starije (godinu, redje dve) proizvedeno staklo.

100% je menjano ako je novije (5, 6) ili aftermarket.

Sto se tice zazora, naravno da bi hauba trebala da bude u liniji. Ali zavisi i od ugla pod kojim se gleda, najbolje je proveriti uzivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/13/2017 at 1:01 PM, Ivan said:

Ne mora da znaci, fabricki moze da bude ugradjeno i starije (godinu, redje dve) proizvedeno staklo.

100% je menjano ako je novije (5, 6) ili aftermarket.

 

Možda se nisam precizno izrazio - naravno da može, ali sva moraju da budu isto godište ako nije nijedno menjano.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/13/2017 at 2:51 PM, nesa 169 said:

Možda se nisam precizno izrazio - naravno da može, ali sva moraju da budu isto godište ako nije nijedno menjano.

 

Ne mora ni to. Drugar ima Bravca kupljenog ovde, 2008. godiste. Sva stakla sem soferke su sa 8, a samo soferka je 7.

Naravno da su sva stakla jos uvek oridjidji, a takvih primera ima koliko hoces, bar kod Fiata. Ovo cisto navodim kao apsolutno proverljivo.

A sto se kilometraze tice, valjda smo sve do sada apsolvirali :) . Uvek bih proverio i sta kaze motorni racunar (njegov odometar) i uporedio sa tablom cisto za pocetak.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svestan sam da je u 90% slučajeva kilometraža automobila iz uvoza upitna pogotovu što se to lako danas menja. To je nešto što se mora prihvatiti, ali bih više voleo da je motor u ok stanju, a da je smanjeno nekih 50k km... Prethodni auto (Punto 2002.) sam uzeo u Nemačkoj i išao po njega i ono što sam tamo video po auto placevima nikako ne govori da se ni tamo ne smanjuje kilometraža. Jedno od rešenja: uzeti auto koji je kupljen nov u Srbiji sa servisnom kjnižicom ovlašćenog servisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/13/2017 at 2:51 PM, nesa 169 said:

Možda se nisam precizno izrazio - naravno da može, ali sva moraju da budu isto godište ako nije nijedno menjano.

 

Desava se da obicno mala zadnja stakla  s obe strane budu starija u odnosu na ostala stakla.

I to sam  video ko zna koliko puta dosad.

Sve zavisi kad je auto proizveden jer ako je sa pocetka godine  onda mogu da budu proslogodisnja stakla ili ovogodisnja ali da imaju i neka  iz prosle godine.

Meni je stigao prelep Stilo 2005 i  s obzirom da je  sam kraj godine na svim staklima su petice.

I to mi je prvi sa opelovim motorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su samo ti 1,6 išli neko vreme? Znaš li možda od kad do kad? I kako su se pokazali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle restajlinga Stila, svi sa 1.6 su Opelovi motori. To je negde od 2004. godine.

Restajling Stila prepoznaš npr. po petim vratima...ako nema posebno zadnje maglenke pored tablice, onda je restajling. Uz to, ima i drugih razlika, počev od samih zadnjih svetala. Ovaj tvoj bi trebao da bude restajling.

Sveeeee o Stilu ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/31415-fiat-stilo/

 

:thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,cenio bih par misljenja oko kupovine stila. Vec 2 god vozim dizela sa turbinom sa 110hp ali zbog prosirenja porodice posle mnogo razmisljanja "odlucih" se za stila dizela.Godisnje predjem oko 10-12 hiljada,svaki dan do posla se vozi po 8km u svakom pravcu van gradske voznje.Svidja mi se polozaj vozaca u stilu i vise prostora u odnosu na moj trenutni auto sa 3 vrata. Koliko toliko sam upoznat sa dizelima i sta sve ide uz njih a benzinci su mi strani skroz. Imam misljenje da mi je benzin mozda bolja opcija jer vozim kratke relacije van grada svaki dan,brze bi zimi grejanje radilo i tako..plin me ne interesuje jer smatram da noviji gasni sistemi na moje kratke relacije ne bi bili nista posebno isplativi jer dok se auto ugreje i prebaci na plin ja sam skoro stigao..oko auta sam procitao dosta samo eto par misljenja da procitam pa me mozda prelomi oko izbora motora.Turbo je turbo ali logika i realnost su mozda prioritet ovog puta. Hvala unapred na savetima

Edited by Dekisrb

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/13/2017 at 1:50 AM, nesa 169 said:

Ako pažljivo pogledaš srednju sliku videćeš da je desni bok malo ''talasast''. Verovatno je tu nešto ispravljano. Hauba može biti znak da je bio udaren, ali i ne mora, jer to malo može da se podešava. Moraš se pomiriti s tim da su skoro svi automobili iz uvoza imali neku havariju. Bitno je da nije strukturno oštećen, a to sa slika ne može da se vidi. Pogledaj oznake na staklima, ona koja nemaju zadnji broj 4 su menjana. Toliko za sada od mene. Srećno! :) 

 

Danas sam pogledao auto uživo i moram priznati da je velika razlika u odnosu na slike (ili sam ja nerealan). Bio si u pravu za desnu stranu auta koja je očigledno rađena. Zadnje desno staklo ima oznaku iz 2003. god, a ostala iz 2004. Takođe i oko haube je nešto farbano.

Ima previše stvari koje moraju da se urade (ako je i moguće), pa sam za sada odustao od ovog primerka s obzirom na cenu. Naravno mislim na stvari koje moraju da se odrade pored velikog servisa koji je neizbežan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
plin me ne interesuje jer smatram da noviji gasni sistemi na moje kratke relacije ne bi bili nista posebno isplativi jer dok se auto ugreje i prebaci na plin ja sam skoro stigao.


Mislim da grešiš, svaki metar predjen na gas je ušteda, ekologija :), baš ti treba što bolji uređaj, ja imam stag qbox plus i leti prebaci na gas praktično odmah, zimi je odnos 10 litara benzina na 150-200l plina, ako zanemarimo moje ostalo vozanje uveče i uzmemo režim da ujutru odem na posao popodne se vratim, a imam manje km od tebe do posla gradske vožnje, isplati se svakako. Vozio par meseci na benzin, pa tek onda ugradio gas i danas žalim što sam kupovao gume, radio veliki servis i sve, pa onda ugradio gas. Kupiš auto, ugradiš gas i eto para i za servis i za gume i za sladoled :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/14/2017 at 6:45 PM, Dekisrb said:

Pozdrav svima,cenio bih par misljenja oko kupovine stila. Vec 2 god vozim dizela sa turbinom sa 110hp ali zbog prosirenja porodice posle mnogo razmisljanja "odlucih" se za stila dizela.Godisnje predjem oko 10-12 hiljada,svaki dan do posla se vozi po 8km u svakom pravcu van gradske voznje.Svidja mi se polozaj vozaca u stilu i vise prostora u odnosu na moj trenutni auto sa 3 vrata. Koliko toliko sam upoznat sa dizelima i sta sve ide uz njih a benzinci su mi strani skroz. Imam misljenje da mi je benzin mozda bolja opcija jer vozim kratke relacije van grada svaki dan,brze bi zimi grejanje radilo i tako..plin me ne interesuje jer smatram da noviji gasni sistemi na moje kratke relacije ne bi bili nista posebno isplativi jer dok se auto ugreje i prebaci na plin ja sam skoro stigao..oko auta sam procitao dosta samo eto par misljenja da procitam pa me mozda prelomi oko izbora motora.Turbo je turbo ali logika i realnost su mozda prioritet ovog puta. Hvala unapred na savetima

 

I ja ću verovatno kupiti benzinca, pre svega bih uzeo 1,4. Taj i preporučujem. Nije bitno sporiji od 1,6, a troši u gradu 2 litre manje, nema nekih problema koje ima veći motor. U svakom slučaju koji god motor da uzmeš gledaj da bude po mogućstvu 2004. ili mlađi jer tad su uklonjeni neki nedostaci od ranije. Te mlađe ćeš najlakše spolja prepoznati po drugačijim zadnjim svetlima.

Što se plina tiče, i ja ga savetujem, kao i kolega iznad mene. Kad će prebaciti na plin može da se podesi, a kod mene je fabrički na 30 stepeni, što u praksi znači zimi posle kilometar do eventualno kilometar i po ako je baš težak minus, a leti odmah ili najviše posle 100 metara vožnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

noviji modeli imaju skroz crvene zadnje stopove jel?pre toga su imali belu deo horizontalni po sredini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...