Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

Ako je karakteristično ime Facebook tu mnogo pomaže :)

Mada imam osećaj da je svaki 3. Italijan Donato tako da ne znam :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donato L'Amatte, pise takodje u saobracajnoj mesto rodjenja (Polignano a Mare) i mesto stanovanja (Pomezia) kao i ulica. Ukucas prvo ime i prezime, pa posle ovo ostalo. Ako je pretraga presiroka, izbaci nesto (ja izbacio mesto rodjenja jer mi je pokazao nekog lika odatle. Onda sam dobio prvo brojeve telefona iz telefonskog imenika Telekoma Italije (inace brojevi su se slagali sa neka dva broja telefona upisana u garantni list/knjizicu). Pogledao sam to mesto Pomezia na google i video da je malo mesto, a telekom italija ti izbaci tacnu lokaciju korisnika, sto se sve slagalo... onda sam ga nasao na YT (ima neka dva klipa kako pada sneg u tom mestu na moru), pa sam isao dalje i nasao da je covek menadzer nekog hotela, nalazi se u jednom od ohih direktorijuma ala linked.in i tamo nasao mail adresu, a pretraga preko Facebooka je dala samo jednog lika tih godina u toj Pomezi, tako je u principu bilo sve nekih 99% sigurno.

Na kraju sam mu poslao mail, opisao auto, stavio par slika u mail i covek odgovorio, prihvatio prijateljstvo na facebooku, i pitao me da li je polomljena rucica za otvaranje prednje haube jer je to on uspeo da uradi! (da rucica je polomljena zaista) ;)

U principu nikad nije sigurno, narocito kada su u pitanju Rim ili MIlano ili ta tako veca mesta, ali srecom bilo je manje mesto u pitanju. U svakom slucaju, nije nikakav problem poslati mail ili sms na vise adresa ako niste sigurni u osobu.

A ovo za saobracajnu - pa kad se otvori onaj A4 papir, na drugoj strani, u gornjem levom uglu imate upisane sve podatke o vlasniku, mada malo treba pazljivije gledati jer je stampano matricnim stampacem i neke reci su nalepljene jedna drugu ili odvojene zvezdicama i crticama.

Probacu kasnije da slikam.

edit: slikano i izgleda ovako:

cxca10503.jpg

Proprietario (Vlasnik) : L'Abbatte*Donato

Nato il (rodjen): 22:03:1965 a (u) Polignano A Mare (BA - (Bari)

Res (residentio) mesto stanovanja : RM 96 V (via) C. Pisacane (ulica i broj)

Ti podaci su zaokruzeni na isecku iz saobracajne.

A ovo je gomila papira, racuna, potvrda i svega zivog odakle su se mogli "iscupati" i drugi podaci:

cxca10504.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje nemoj, uglavnom se ljudi razočaraju sa nečim :laughing:

Ja sam bio oduševljen prodavcem na autoplacu koliko je pošten, našao mi račune za veliki servis, upustva, kataloge, vlasnika, sve živo...Sve se uklapa osim nekog malog servisa prema kome je u Stila sipano 3l Total ulja?! i to na 156 000km u 9.2011, a urađen je veliki servis u 8.2011 na 158 000km čini mi se. I sad mi ne da đavo mira i moram da proverim što je auto dobio jedan dodatni servis sa pogrešnim uljem i to odmah nakon velikog i još se podmladio za makar 2000km ako ne računamo ono što je prešao za tih mesec dana.

Pozovem ovlašćeni servis gde je auto održavan i pitam ih kada da radim sledeći veliki servis pošto bih kod njih da održavam auto jer vidim da je dobro pažen i nalupam tu nešto..Kažu ljudi da je stvarno rađen veliki servis na 158 000km u 8.2011 i pitam ih šta je sa onom drugom karticom pod haubom sa malim servisom i kažu mi ljudi to je vlasnik placa sam stavio da lakše ode auto :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto sam od njega uzeo auto preko veze pitao sam ga što to radi i kaže da na svakom štancuje nalepnice da je mali servis odrađen pre 15 000km pa se nekad zezne kao sad i napravi goru stvar :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko - S.V.A.K.A. C.A.S.T.!!! :unworthy: kralju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dame i gospodo (premda sam siguran da dama ima jaaaako malo, možda i uopšte) :laughing: ,

imam pitanje za vas. :help:

Spremam se da kupim vozilo a izbor je pao na jednog Stila i jednog Punta.

U pitanju je Punto 1.3 mtj dizelaš, koji je prešao 56 hiljada i 2007. je godište. Fina kola, nemam zamerki na njih, osim što ne volim belu boju na vozilu (a baš ta je u pitanju) i malo mu je kucnut zadnji branik, ali ništa što se ne može odkloniti sa tridesetak eura.

Drugi auto je Stilo 1.6 benzinac sa 103 konjske snage i ugrađenim sekvent plinom. On je prešao 110 hiljada, što je duplo više od onog Punta, 2002. je godište, što je 5 godina starije, ali je za oko 1/4 manja potrošnja, a meni koji prelazim od 10 do 12 hiljada godišnje, taj podatak ipak pravi neku razliku.

U suštini je logični izbor Punto ovde, ali, na par mesta sam čuo da je Stilo kvalitetnije rađen od Punta. Počev od unutrašnjosti, plastika i kokpita, preko samog motora, njegovog ležišta, itd. Ne mogu da se odlučim zaista, prodao sam Dačiju Logana 2006. godiste sa 150 hiljada pređenih za 2450 eura, i sad tražim zamenu u jednom od ova dva opisana modela.

Pročitao sam gotovo sve što je napisano u ovoj rubrici, pominjan je ovaj 1.6 motor, i onaj 1.9 dizel, ali 1.3 nešto i nije, pa sam se zato usudio da postavim pitanje. :turned:

Unapred se svima zahvaljujem da potrošenom vremenu, i na datim odgovorima. :unworthy:

Iskreno,

novi član foruma,

Bogdan Mitrović

Share this post


Link to post
Share on other sites

1,3 nije pominjan u ovoj temi, ali bilo je itekako reči o njemu u Puntu i uopšte. pogledaj malo po forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je Punto 1.3 mtj dizelaš, koji je prešao 56 hiljada i 2007. je godište.

Drugi auto je Stilo 1.6 benzinac sa 103 konjske snage i ugrađenim sekvent plinom. On je prešao 110 hiljada,

2002. je godište

Pročitao sam gotovo sve što je napisano u ovoj rubrici, pominjan je ovaj 1.6 motor, i onaj 1.9 dizel, ali 1.3 nešto i nije, pa sam se zato usudio da postavim pitanje. :turned:

Ova km? :whistle::no

Tema je o kupovini stila,a kako njega nema 1.3,nije ni bilo price o tom motoru.Kao sto rece wlad pogledaj u temi o puntu.

Dobrodosao :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je Punto 1.3 mtj dizelaš, koji je prešao 56 hiljada i 2007. je godište.

Ovo nije moguće, realno.

Odnosno, jedino je moguće ako je kupljen nov kod nas i imaš podatke o svim servisima (po datumima i kilometraži). Stilo se nije proizvodio sa 1.3 MJet motorom. Za taj motor ova tema:

http://www.fiat-lanc...showtopic=36826

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1,3 nije pominjan u ovoj temi, ali bilo je itekako reči o njemu u Puntu i uopšte. pogledaj malo po forumu.

Pa nije pominjan 1.3 Punto, ali jeste Stilo 1.6 , pa sam iz tog razloga postavio pitanje ovde, jer se tiče i jednog i drugog. Stoga, na koju god temu da sam se nakačio, bilo bi ispravno. Em je Stilo, em ima i plin, a to se pominjalo u ovoj temi itekako.

Ja bih dodao samo da ako je Dacia imala klimu i plin ili dizel-bolje da si je zadrzao :ph34r:

1.5 dCi, full oprema, 11 hiljada plaćena nova. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je taj punto stvarno presao toliko sto je skoro pa nemoguce, ja bih njega uzeom nebi ni gledao stilo.

@Dante, pa hoce covek da vozi kola :laughing:

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

sumnjam da 1,6b sekvent troši 25% manje od 1,3mjet. 11L plina naspram 6L dizela po gradu. tu minimalnu razliku u troškovima za gorivo će pojesti nešto skuplja registracija za 1,6.

ukoliko prostor nije imperativ, odabrao bih punto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj malo gepeke na oba :) Imam osećaj da ćeš posle Logana imati velike muke da pređeš na Punta. Koliko se sećam Logan ima 510l(kao i Thalia čini mi se),a Punto 235, ne zamerite ako sam promašio, izvlačim neke podatke iz malog mozga iz vremena potrage automobila za sebe :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnja (fabricki podaci) :

stilo 1.6

-grad 10,3

-otvoreno 5,8

-kombinovano 7,5

punto 1.3 mjet

-grad 5,6

-otvoreno 3,9

-kombinovano 4,5

U temi :"Kolika vam je potrosnja goriva?" sam naisao na zanimljive podatke ;) tako da je preporuka da se baci pogled tamo.

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako drugi voze ali meni 1.6 u Bg ne troši 11L ni gasa a ne štedim ga.

Sa ovim novim zahembancijama oko atesta, isplativost je upitna ! >_>

O poredjenju Punta i Stila ... Smešno, blago rečeno ! ;)

zulutapka

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.5 dCi, full oprema, 11 hiljada plaćena nova. :smoke:

Kazes otisla za 2450 e :o

Koji je razlog prodaje :secret:

Stvarno, sto si prodavao Daciu?

Razlog prodaje je to što je Dacia bila taksi vozilo. Bila je prilično akana od strane mog ćaleta, i već je polako počela da pravi probleme, pa smo ih propisno odklonili i utopili je za vrednost koja svakako nije prevara. :turned:

I sad se neko vreme vozim biciklom :laughing::scooter: ...ili drpim dedi jugića, ništa mu ne fali. :turned:

Pogledaj malo gepeke na oba :) Imam osećaj da ćeš posle Logana imati velike muke da pređeš na Punta. Koliko se sećam Logan ima 510l(kao i Thalia čini mi se),a Punto 235, ne zamerite ako sam promašio, izvlačim neke podatke iz malog mozga iz vremena potrage automobila za sebe :laughing:

Razlika, definitivno bitna stavka. Imam jednog Punta u dvorištu već, nema priče, stvarno će mi nedostajati dobar gepek.

Ne znam kako drugi voze ali meni 1.6 u Bg ne troši 11L ni gasa a ne štedim ga.

Sa ovim novim zahembancijama oko atesta, isplativost je upitna ! >_>

O poredjenju Punta i Stila ... Smešno, blago rečeno ! ;)

zulutapka

Znam da nema svrhe porediti Punda i Stila, kada su približno isto godište. Stilo je skuplji, kvalitetniji, komforniji i jači automobil. MEĐUTIM, kada je razlika u godištu, potrošnji, pregaženim kilometrima na strani Punta, onda se tek postavlja pitanje koji kupiti, na koji potrošiti krvavo zarađen novac ? :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je skuplje održavanje 1.6 benzina ili mjet-a? ;)

Iskreno nisam nijedan imao, ali bila je dilema da li juriti mjet1.3 ili jtd 1.9 kada sam ja gledao kola i čuo sam od par majstora da je jtd ipak jeftiniji malo za održavanje jer je duže prisutan kod nas i ima delova svuda za njega sad ne znam da li je tačno, nije baš da sam poredio cene servisa :)

Ako taj Punto ima stvarno 50ak hiljada ja bih ga uzeo bez razmišljanja, ali da je u približnom stanju kao i Stilo išao bih na veći auto, mada opet sam razmisli, za tih 12000km koliko si naveo ne verujem da je velika razlika u potrošnji i da predstavlja veliku cifru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je skuplje održavanje 1.6 benzina ili mjet-a? ;)

Iskreno nisam nijedan imao, ali bila je dilema da li juriti mjet1.3 ili jtd 1.9 kada sam ja gledao kola i čuo sam od par majstora da je jtd ipak jeftiniji malo za održavanje jer je duže prisutan kod nas i ima delova svuda za njega sad ne znam da li je tačno, nije baš da sam poredio cene servisa :)

Ako taj Punto ima stvarno 50ak hiljada ja bih ga uzeo bez razmišljanja, ali da je u približnom stanju kao i Stilo išao bih na veći auto, mada opet sam razmisli, za tih 12000km koliko si naveo ne verujem da je velika razlika u potrošnji i da predstavlja veliku cifru :)

Znaš. najradije bih uzeo Stila 1.9 JTD ili nešto sa tim motorom. Evo, imam Fiat Cromu sa tim motorom, jako smo zadovoljni i ćale i ja, ne kvari se a taj motor je robusan i jak, i koliko god da ga teraš, ne možeš mu naškoditi lako. Valjda je to i do same Crome, a ne samo do motora...

Elem, imam par 1.9 JTD Puntića u izboru, ali su svi tamo '01 '02 godište, a ovaj je ipak '07, što je osetna razlika, a 1.3 mjt uopšte nije loš motor za relativno lagan autić poput Punta. (Stila bi taj motor već malo teže nosio predpostavljam) :turned:

U pitanju je prava kilometraža, to je lako utvrditi, prikači se na računar u ovlašćenom servisu i oni ti kažu da li je kilometraža čačkana. A i kad se malo razmisli, za nekoga ko se vozika po gradu levo-desno, 55 hiljada za 5,6 godina i nije nemoguće.

P.S. Moj Punto je '08 godište, prešao je 26 hiljada. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...