Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

Ovo što si opisao je potpuni krš. Pitaj boga u kakvom su stanju ostale stvari kad ima toliko mana na prvo gledanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo da si se ti nalalo ko covek! :)

E vidis ja to nisam zapazio :) znam ja kome da se obratim, cekam slike pa ih kacim ovde. :thumbup:

Covek je neki prevarant, ocigledno nije hteo da posalje slike koje sam mu trazio jer nešto krije. tako da idemo dalje. Danas gledamo neki stildzan u kraju kod mene. 2002 godiste, 2600 trazi covek, videcemo sta i kako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sagledas realno da je auto 2001god., da je registrovan, da ima plin sekvent, da ima klimu, i da moze da se kupi za 1950e, ja mislim da nije krs uopste. Neka bude v.servis 200e, atest plina 100e, u trapu 50e, oko km sata jos 50e, i prenos jos 100e, to znaci da za 2450e dobijes stilo sa at.plinom, na svoje ime, registrovan bez ulaganja nekih god. dana. Prosetaj malo po placevima da vidis da se veci lesevi na ime kupca nude za tu cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostika nista specijalno verovatno, jer greske ne prijavljuje, lepo radi i normalno vuce. Servis malo toga vise, jer sam ga licno pregledao i provozao, koliko god ti to smesno zvuci ali znam sta pricam :D

Nebih stvarno da neko pomisli da hvalim auto, nego cisto pricam onako jer sam ga probao za druga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek je neki prevarant, ocigledno nije hteo da posalje slike koje sam mu trazio jer nešto krije. tako da idemo dalje. Danas gledamo neki stildzan u kraju kod mene. 2002 godiste, 2600 trazi covek, videcemo sta i kako

Snimim neke felne na oglasima pre neki dan,u slikama slika samo jedne i posaljem prodavcu poruku da mi posalje na mail slike sve cetiri.Proslo par dana,ja mu posaljem jos jednom poruku da ga podsetim za slike,i lik mi doslovno odgovori "nemam ti ja vremena za to"

Mislim sta reci :2guns:

A ja treba da imam vremena da odem 300 km u jednom pravcu(koliko je udaljen od mene) i para da bih video njegove j..... felne :rant:

@MS PK

Pa to su ulaganja u najboljem slucaju.Pitanje je sta bi dijagnostika i servis videli... :detective::question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to su ulaganja u najboljem slucaju.Pitanje je sta bi dijagnostika i servis videli... :detective::question:

isto za ovaj i za svaki drugi auto, bilo koliko da kosta :)

Ovaj auto (sto je MSPK postavio) mozda jeste krs za stila koji kosta 3000E (probranog iz mora krseva koji kostaju 3000E) ali covek je hteo da kaze da je za ovu cenu dobar i upotrebljiv auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i ja nesto priupitam. :smoke:

Pazario bih Stila pa mi trebaju saveti o 2003-em i 2004-om godistu za dizele. Ciljam vise na dizela mada sam ceo zivot preferirao benzince i zadnjih 10 god vozio na plin. Ne svidja mi se ovaj novi zakon o reatestiranju plinskih uredjaja na pet godina jer je to trosak vise koji nema kod dizela. Mada sa druge strane kada vidim kod dizelasa JTD,MJET,HDI,CDI,CDTI,JANG CENG JANG........slog me strefi od te elektronike i turbina sto znam da moze mnogo problema da stvara i mnogo para da kosta.

Ali surova sadasnjost i istina je takva da sada bez turbaljki i elektronike nema dizela. :(

Uh ja se zapricao :blushing::D

Znaci preporuke

2003-2004

dizel

moze kubikaze do 2.0 ali ne preko 105-110 horsova zbog registracije

( planiram karavana posto nas ima :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladaNS Upravo tako.Tek na osnovu detaljnijeg pregleda(dijagnostika,servis,dizalica...) moze se reci da li je neki auto "dobar i upotrebljiv" ;):thumbup:

@Pole Stilo jtd je jedan od najboljih dizel modela na trzistu,te turbaljke i elektronika neka te ne brinu ako izaberes dobar i ocuvan primerak.Problem je ako se uzme lesnjaga i onda dok se sve ne dovede u pristojno stanje moze da kosta dosta.

A koliko kosta dobar stilo jtd neka ti kazu kolege koje su ga kupile skoro ;)

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno stilo 85 kw...po meni najbolji motor. Ide lepo, nije veliki potrosac, a odrzavanje, pa sad...kako se kome zalomi, ali nema nista sto se ne moze popraviti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije sporan pregled vozila i dijagnostika nego me samo interesuju vasi utisci i iskustva sa modelima u tom razdoblju koji se izdvajaju kvalitetom i istrajnoscu i koje mi modele preporucujete posto nisam imao kontakata ni sa jednim Stilom a naslusao sam se svacega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja konkretno ima petovratnog stila, jtd i zadovoljan sam njime...e sad, od popravki sam imao, nosac motora, to im je mana, vecina ivde na forumu je menjala taj nosac...i menjao sam neki bost ventil, eto, desava se da crkne...inace za sad sam prezadovoljan. Mada ima ovde ljudi koji mnogo duze voze stilica od mene, pa ce ti reci sta i kako! Ali definitivno se neces pokajati ako ga uzmes ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj moju temu u predstavljanju automobila - kolega.stilo , moj je 2004. Jtd...

Masina je sascim ok. Ako ne uzmem karavana uzecu obicnog sa petoro vrata super je.

Ja konkretno ima petovratnog stila, jtd i zadovoljan sam njime...e sad, od popravki sam imao, nosac motora, to im je mana, vecina ivde na forumu je menjala taj nosac...i menjao sam neki bost ventil, eto, desava se da crkne...inace za sad sam prezadovoljan. Mada ima ovde ljudi koji mnogo duze voze stilica od mene, pa ce ti reci sta i kako! Ali definitivno se neces pokajati ako ga uzmes ;)

Da da svidja mi se taj sa petoro vrata. Nisu mi problem mehanicki kvarovi i te decije bolesti nego se bojim problema sa elektronikom,turbinom i motorom i trebaju mi vasa iskustva u vezi toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da ga izbaksuziram, ali moj sa elektronikom uopšte nije imao problema :laughing:

Doduše restajling je model i kažu da su oni manje osetljivi na te zezancije oko elektronike. O motoru nema šta da se priča, viđao sam i jtd-ove sa skoro 900 000km bez generalne, pre par meseci video Stila od Joce sa foruma, ja i dalje njemu ne verujem da je auto prešao 470 000km, kao nov je, ne čuje se motor, kad ga je gasio nigde nema zvukova zamajca ili nekog crkavanja..

Turbo traje onoliko koliko ga čuvaš, samo ga ne treba forsirati hladnog i posle oštrije vožnje ostaviti minut-dva da radi u leru i nema razloga za brigu :) A i sve su niže cene reparacije turbine i ovih zezancija. Sada već za 200e ima da se uzme reparirana turbina, a nekad je to bilo 500-600e..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da...sto se tice motora esamo redovni servisi i dobro ulje, prelazi to mnogo...a sto se tice turbine, kao sto rece Igor, malo vidjenja racuna i postovanje neke procedure, da je tako nazovemo, isto traje dugo...a sto se tice elektronike, ima sad majstora koji znaju sta da traze i kako da poprave, a sada i eventualno potrebni delovi nisu skupi...Kao sto sam rekao, neces se zeznuti ako ga kupis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I koji su to onda model :question:....... :D

1.6, 1.8, 1.9, 2.0.............

70, 80, 90, 100....ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao neko ko trguje i radi sa automobilima, mogu ti odgovorno reći da ne postoji motor (računajući i turbinu, dizne, PVP itd) koji zadaje manje glavobolja od Fiatovog JTD-a ili Mjet-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.polovniau...at_stilo_19_jtd

stilo-2-jtd.jpg

Ja da se pohvalim - pazarih danas ovog jtd-a iz Gornjeg Milanovca :)

Cekam da prodje ova kisurina pa da ga operem lepo i slikam ga posto sam danas vozio coveka do Kragujevca i nazad da ne ide busom!

Uglavnom, druzicemo se jos ;)

Ne nadjoh neku posebnu manu sem na par mesta oljuskanog laka... vidi se da ga je "przilo italijansko sunce" ali nista sto jedno dobro poliranje ne moze da sredi... sve u svemu ok auto, dobro ide, nema gresaka, lampica koje prave light show na tabli i piskutanja svega i svacega. Motor suv, kvacilo OK, provozan lepih 150 km po raznim vrstama puteva i nemam zamerke :) Ima svu dokumentaciju uz njega pocev od onih knjiga o autu, preko servisne knjizice, racuna sa redovnih servisa, rezervnog kljuca sa karticom na kojoj su kodovi, saobracajna, odjava, carinski papiri itd... Uglavnom ceo pedigre je tu!

Kad odradim slike vidimo se u predstavljanju automobila clanova ;)

edit: na Fijatovoj dijagnostici sve bilo OK, a decku se vec strasno zurilo za novac, pa je tako i cena sisla sa 3k na 2,7 k - ima jednu zvezdicu od kamencica na sredini sofersajbne ali sredice se u glass servisu.

Edited by KonjKonski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puno moze da se zakljuci iz samog oglasa:

-auto je registrovan i vozi se

-hostapleri nece okaciti sliku:

369665_100000657281204_276298405_q.jpg

Zdravo da ga vozis !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ja ne mogu da izdrzim a da ne kazem:

Nisam bio lenj nego sinoc prema adresi iz italijanske saobracajne pronadjem coveka ciji je Stilo bio u Italiji i lepo ga priupitam za auto ne ocekujuci bas mnogo!

Malopre mi stize mail - kaze g. Donato da ga je prodao 2011 sa 130.000 predjenih km - na motoru nista apsolutno nije radjeno, jedino farbao zadnje levo krilo jer ga je neko gadno izgrebao :( Nije lupan ni havarisan - cak ni branici :(

Tako da u stvari predlog onima koji kupuju: Pitajte ciji je bio auto, na koga registrovan i preko neta potrazite coveka u inostranstvu. Imate realnu sansu da dobijete pravu informaciju iz prve ruke ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako lepo od prethodnog vlasnika što je hteo sa tobom da podeli te informacije i mislim da si čuo sve što treba, to što je greban nema neke velike veze ako nije bilo havarije, a i svi oni su kasko osiguarni tako da za svaku pticu koja im se ... na kola oni farbaju opet jer im se može :laughing:

U zdravlju da ga voziš i da iimaš što manje kvarova :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...