Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

Pozz ljudi....opako se razmislajm da prodam punta i da pazarim stila....Cujem neke price da mu je bas zeznuta elektronika,da se kvari itd....Ne znam,nisam ga nikad imao,pa da vas pitam....kakvo je stanje sto se tice elektronike na stilu? Mislim na jtd motor od 116 ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je elektronika bas toliko zeznuta,pa i nije bas.Ima stilo svoje trenutke,ali se sve da popraviti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Relativna stvar. Ja sam "natrcao" (x=finansije) na '01 pa sam veoma zadovoljan. Kao sto rekoh to je relativno, jer ja i nisam neki poznavalac auta u poredjenju sa drugima. Verovatno je to jedan od razloga sto sam ovde na forumu gde sam nasao mnoga resenja za svoje ,nazovi, probleme. S tim u vezi preporucujem Stilo jer je meni vec sada pruzio mnogo vise lepih trenutaka od onih drugih. :whistle:

p.s.

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Planiram nekog stila, karavana uskoro, za 20 dana.

Sto vise gledam, to mi vise moj 101 lepse izgleda, sve sa trulim vratima.

Video sam na netu sledece modele koje bih pogledao bolje:

Benzinci sa 90.000km

ee1.jpg

link 1

ee2.jpg

link 2

Dizelaš 115.000km

ee3.jpg

link 3

Cene su mi malo smešne i planiram da cu bar 500-600 evrića da uložim u startu.

Pitanja:

1. vaša mišljenja o njima?

2. Koliko su realno prešli benzinci 2003-2004 god, tj. koliko su realne ove kilometraže?

Hvala na sugestijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice kilometraze, sumnjam da neko kupuje karavana da bi prelazio 10.000 km godisnje...Jedino ako nije baba nedeljom samo do pijaca vozila :D

Bolje gledaj celokupno stanje vozila nego da ti kilometraza bude neki presudan faktor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilometraže komotno x2 i još nećeš doći na pravu. Izdaje ih cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je km podesavana, mozda i par puta.

Pitanje je bilo, koliko km u proseku prelaze benzinci preko, mislim karavani?

Inace, ne prelazim 10kkm godisnje, vec oko 350km mesecno, tj x12 izadje celih 4200km! :harhar:

Eto, sa 101 sam za 5g presao cak 30.000km! Ej...

Vecinu stvari obavljam u mestu ili peske ili biciklom. :whistle: Zdrav duh u zdravom telu. :clap:

Tako da koliko god da je Stilo presao, kod mene se nece nesto navozati.

Zato i necu da dajem neke preterane pare, jer pare ljude kvare, a ni izgled mi nije bitan.

U pitanju je sigurnost. Ipak 6xairbag je bolje nego 2x.

A karavan hocu jer uglavnom kada se vozam imam i kabaste stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam svih 13 strana, a i slicne teme i ovde i na drugim forumima.

I zapisao neke info jer necu da pamtim.

Da ne opterecujem glavicu.

U svakom slucaju, necu da pazarim ako prodavac nece da odemo na dijagnostiku i na dizalicu.

E tek posle toga mozemo da trgujemo. Valjda ce se naci neki koji ce da pristane na to, ako ne...

Cekacu sedmicu veceras :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pročitaj temu na kojoj si...nemoj samo poslednju stranu. :thumbup:

Tako bi video i link ka npr. ovom postu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=40331&st=40&p=735438entry735438

Sto isprepadaste coveka tako :rofl:

Bar sada moze da se nadje prilicno jeftin Stilo u pristojnom stanju. Ponuda je veca od potraznje a verovatno ce svako da te pusti da teras auto gde god hoces na pregled. Napolju je Stilo stara kanta ;)

Koju malo ko hoce vise da vozi, pa ih se ljudi ratosiljaju bud zasto (Hoce nesto novije, hebi ga,Standard), jos se kod Arvala dobijaju i popusti na kolicinu i eto ti nizih cena kod nas... :D

Ali...racunaj da ti je registracija skoro pa puta tri nego za tvog keca, ako ces ga mlatiti po gradu nije ni nesto mali potrosac 8-8.5l, na otvorenom je mama (5-6l) :lol:, ali zato je nepoderiv(mislim na JTD/Multijet)tako da i da uzmes polumrtvog Stila (sto naravno neces) sa tvojom god. kilometrazom sit ces se navozati. Uglavnom kad biras preskoci prva tri godista 2001-2003, pregled, dijagnostika, dobro ga zagrejati i provozati i ako ima neka falinka sigurno ce se primetiti... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da cu se navozati. najveci deo predjenih km je trip NS-Sombor i nazad jednom mesecno.

A i inace vozim kao deda 50/80kmh, tako da mi je potrosnja nebitna, osim ako po ravnom trosi 9l.

Jedino sto mi ne prija je registracija 13k i 26k nije isto.

A sto se tice opravki, ves sam navikao da imam krvopiju u dvoristu.

Za 5god koliko ga imam, 3x sam ga doplatio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da vas obavestim sta se sa mnom desava. Bio sam juce sa caletom do tim servisa,vozili jedan beli stilo na pregled. Cene ga 4400,ali bice im ponudjeno 4000. Kao presao je 90000 i vlasnik je uvervao da nista ne treba da se radi (jer je to preko neke veze),jedino mozda mali servis ali kad smo ga proverili situacija je bila malo drugacija. Treba da se menjaju viljuske i polocice ( to je nekih 150 evra koliko sam shvatio) i veliki servis naravno, dok diskovi mogu jos da idu. A oko kilometraze je tek bilo zanimljivo, prema dijagnostici zadnji servis je bio na 120000,na satu stoji 90000, a prema motoru 30000 <_< + nema alu felne tako da je to jos 300 evra a i zadnje stop svetlo treba da se promeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije neko ulaganje.

Alu felne ne spadaju u ulaganje, to je već stajling.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bio kod rodjakovog drugara koji dovozi polovnjake.

Pogledao jednog 1.6 benzinca sa 5v god 2002. Nesredjen, sav izgreban, ali to je samo sminka. Ovog mrzi da sredjuje i prodaje ih u sirovom stanju.

Kada smo ga upalili... ABS failure, airbag failure (sija ona lepa lampica, garant riknuo senzor u suvozacevom sedistu)

I na displeju mu sija onaj kljuc, ne secam se da li je i pisalo Check engine.

Da, i radio mu izvadjen ali neka.

E, sad. koliko kosta sredjivanje kompletno ABS-a?

I jos vaznije, sta mu moze znaciti sve taj kljuc sto sija na displeju?

Provozali ga, ne primecuju se nepravilnosti u radu motora u tih 15-ak minuta voznje.

Oterali bi ga na servis i dijagnostiku svakako, ali mi se ne placa slep-sluzba od Vrdnika do NS ili BG. Koliko uopste kosta slep po km?

Pogledali smo i ovog

rrr.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas979842/fiat_stilo_jtd , tj. sad ga je sredio pa je to sad ovaj

rrr2.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1020666/fiat_stilo_jtd/. :rofl:

Kad sam hteo da upisem VIN da ga proverim, samo sto me nije izbacio iz dvorista.

"Plati i teraj pa proveravaj..." :veryangry::realmad:

Menjali mu branik i levi far, bio je cuknut, vidi se i na slikama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezi sto dalje od tog dizela.Em cukan ,Em nece da ti dopusti da ga proveris? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Imam jedno pitanje i bio bih zahvalan ako mi pomognete u vezi njega.

Odlucio sam se za kupovinu Fiat Stilo automobila, 1.6, 16v 2002.

Nasao sam auto koji mi odgovara, odvezao na dijagnostiku i pri tom su mi izlistane sledece greske:

OE Krug paljena bocnog zracnog jastuka na strani vozaca sprijeda. Preveliki otpor.

32 Senzor opterecenja sjedala suvozaceva strana sprijeda interna greska. Prijekid.

1A Kontrolna zaruljica zracnih jastuka

Da li na osnovu ovoga se moze dijagnostikovati o kojoj vrsti kvara airbaga-a je rec, odnosno koliko je ozbiljan (majstor koji je uradio dijagnostiku to nije znao reci). U mnogome od odgovora zavisi moja odluka kupovine ovog vozila. Vidim da bi kompletna zamena airbagova bila oko 1000e (sto je zaista previse), ali vidim i da moze kvar biti recimo kvar OCS senzora.

Takodje, ukoliko nisu ovi podaci dovoljni za dijagnostikovanje vrste kvara, mozete li mi preporuciti gde bih mogao otici na pregled kojim bi se mogao otkriti uzrok i vrsta kvara, kao i saznati kolika bi bila cena popravke.

Hvala ukoliko odgovorite. STo brze, to bolje naravno, jer moram doneti odluku o kupovini, a nisam raspolozen da kupujem auto kome airbags ne rade, ili za ciju popravku treba dati 1000e. Sigurnost na prvom mestu svakako.

Edited by igorr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam prve generacije Stila imaju neku foliju odnosno neki senzor u suvozackom sedistu koji crkava. Sacekaj nekog iskusnijeg Stilistu za odgovor, ako je ovo sto sam ja napisao ne bi trebalo da je komplikovana popravka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najsigurnija dijagnostika ti je u ovlascenom servisu koji ima EXEMINER (zvanicna fiatova dijagnostika) oni bi mogli da ti obrisu gresku i da ti kazu da li je lupan auto reprogramiran comp airbag-a vracana kilometraza i ostalo.

Te greske kod stila su ceste OCS je bas problemaatican,

inace sam mozes videti ovu drugu gresku naradžasti konektor ispod suvozacevog sedista ti je za OCS senzor pa ga proveri posle toga ako je tu prekid trebao da ugasi tu gresku (ako je do toga, ako je prsla folija ili elektronika ocsa to se resava kosta od 500 din do 80 eura )

prva greska ne bih znao sta je mozda je prijavljena jednom, kad se obrise moza se nece ponovo pojaviti verovatno su konektori u pitanju,

ovo trece mozda gresim sijalica vazdusnih jastuka u instrument tabli to je lako popravljivo (ako je to)

Neka neko iskusniji proveri taj auto da li je lupan pa je ispalio AIRBAG, inace stilo u najnizem paketu opreme ima 6 jastuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

99% ocs u nekoj varijanti popravke ko sto kaze kolega, postoje simulatori koji mogu da se postave i da opravka bude do 50eur. Ovo sa lampicom mi je jako sumljivo moguce da je fizicki izvadjena da ne bi pokazivala gresku a to onda znaci da auto nije 100% cist, to jest lupan ne radi taj jedan beg itd. Osnovno ti je da proveris da li svetli lampica za begove prilikom startovanja kola, treba da zasvetli i ugasi se nakon izvrsene provere sistema. Ako ne svetli, neko je to cackao jer da pregori moze ali jedna u milion (bas retko). Napipaj bocne stranice sedista vozacevog i suvozacevog trebalo bi da mozes da napipas air begove da su fizicki na mestu ako ne onda je jasno. Ne zaleci ce otvori oci, ne mora da znaci da je auto los ali sve proveri pa onda kupovina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najsigurnija dijagnostika ti je u ovlascenom servisu koji ima EXEMINER (zvanicna fiatova dijagnostika) oni bi mogli da ti obrisu gresku i da ti kazu da li je lupan auto reprogramiran comp airbag-a vracana kilometraza i ostalo.

Kako bre dijagnostikom da vidi da je auto lupan? A i sve ostalo navedeno se vidi i na druge načine bez examiner-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da upravo to sam mislio :D, ima logike i da se datum programiranja airbag kompa ne razlikuje od datuma proizvodnje auta, npr moj stilo je proizveden januara 2002 (eper podatak),a datum programiranja airbag-a je 20.1.2002.

naime kada centrala ispuca airbag (uvek spaljuje vozacki airbag za brzinu vecu od 40km/h - nisam siguran) centrala mora da se zameni novom ili da se reprogramira, to je moja logika, naravno moze i na oko da se utvrdi da li je auto lupan a to ce ti reci bilo koji limar sa iskustvom.

Ako tog stila muce losi kontakti sto je u 90% slucajeva lako ce se to srediti, ti ubijaj cenu sto vise mozes, proveri stvarnost kilometraze i stanje motora (ne veruj servisnoj istoriji jer to moogu i ja da ti odstampam za 100 din :D ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

...sve ostalo navedeno se vidi i na druge načine bez examiner-a.

Ne vidi se baš sve ostalo bez Examinera. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...