Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

Guest 11886

Na sta treba da obratim paznju pri kupovini ovog auta posto mi se jako svidja? Izdvojio bih do 7000 eura u vrh glave i da nije stariji od 2003 godista. Koje autoplaceve preporucujete? I zanima me da mi neko kaze sta znaci 16 V dinamik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, da li bi ti dizelasa ili benzinca?

O Stilu imas mnogo informacija ovde i na drugim sajtovima.

Za te pare mozes da nadjes solidan primerak, ali budi spreman za dugu i mukotrpnu potragu, posebno ako hoces JTD (dizel). Preporucio bih ti model iz druge polovine 2003, kada je izbacen tezinski senzor Air baga, jer bar sa tim neces da imas problem.

Ne znam sta podrazumevas pod budzetom. Kad kupis polovan auto, budi spreman za jos neke izdatke, pre svega veliki servis, a po pravilu imaces jos ulaganja, pa bi valjalo da sacuvas jedno 500-700 evra.

16v znaci motor sa 16 ventila. Verovatno si video Stila benzinca sa tom oznakom. A dinamik je nivo opreme, ali to je sve lepo napisao Nesa u tekstu.

Kao i kod svakog drugog polovnjaka, potrebno je da pored sebe imas nekog iskusnijeg i da neverujes slatkorecivim pricama prodavaca. Jedino merodavno je iskusno oko, pregled i dijagnostika.

Stilo je jedan od najpopularnijih polovnjaka u Srbiji, tako da u google-u na srpskom mozes da nadjes mnogo informacija i iskustava.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10734

Najbolje bi bilo kada bi kupio auto od nekog svog prijatelja/poznanika za koga znaš kakav je vozač i kako čuva auto.

Ako kupuješ auto sa auto placa, obavezno se raspitaj o auto placu i povedi nekog stručnu osobu sa sobom.

Traži da sa auto placom sklopiš ugovor, da ukoliko dođe do ometanja poseda (čitaj auto je kraden i policija ti ga oduzme) auto plac se obavezuje da će ti vratiti sav novac u punom iznosu, i overi ugovor u opštini. To će te koštati oko 1000 din, a bićeš spokojan. Ukoliko auto plac ne pristane na takav ugovor - okreni se i idi. Ja kad sam kupovao, prijatelj mi je preporučio auto plac i kad sam tražio da potpišemo taj ugovor pristali su bez problema. da lisu mi ga na probu, i rekli su da slobodno mogu da idem na dijagnostiku. Za sada Stilić ide ko munja. Videćemo kako će služiti ubuduće. Eto toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ako se ispostavi da auto nije legalan, uvek imaš pravo da tražiš novac nazad.

Ne mora se to dodatno precizirati u Ugovoru. To preciziranje je nepotreba formulacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10335

Pozdrav RAIC-u, a naravno i ostalima

E vidi ovako. Ja sam nedavno kupio stilića i mogu ti reći da sam zadovoljan. Ima neke male bubice, ali sam odlučio nedirati ga. Naime, u maju sam kupio Stilo 1.8 na jednom placu (za koji ti mogu dati kontakt, javi se) kod Šapca (Klenka) i na kojem su mi da liauto na 2-3 dana, bez kapare, bez suvišnih pitanja i slično, čak je čovek reko da ako mi ne odgovara da će doterati drugog da vozim majstoru... :shock: .

Pogledaj - kako se kaže, jel tema - bracko stilo na members i videt ćeš...

Mene je moj auto koštao, redom:

5800 eura

2500 din.privremene tablice za tri dana

32000 din. veliki servis (svo remenje,španeri,ulja, filteri,podešavanja) kočioni prednji diskovi, prednje i zadnje kočione pločice i desno (hmmmm, kako se zove) valjda rame sa nekim andrakom na njemu

25000 din. registracija,

a kasnije (posle jedno mesec dana) i sekvent plinski uređaj za oko 700 evra i cca 5000 dinara za sve one silne papire i testiranja da bi plin bio 100% legalan.

E to ti je to.

Ja lično sam prezadovoljan, možda zato što sam do sada uvek vozio male aute, ali ovaj ima jako puno opreme i ide ko zvrk.

Nemoj verovati kada ti kažu da benzinci puno troše (mada "puno" je relativan pojam), ali ovaj moj gospodin žeđa otprilike ovako. Gas/benzin - grad 9-10/8+, otvoreno do 80 8/6 do 120 9+/8 mada sve ove brojke, verovo ili ne, mogu biti i manje, ali zato i veće. Na klimu dodaj po 1-1,5 litara na 100 km pređenog puta.

Ko ne veruje neka se javi okačit ću slike...

Pozdrav društvu

BračkoDa

E da, na ugovoru sa kupcem piše da prodavac priznaje da vrati sva sredstva ako se pokaže da je vozilo ukradeno !!! :shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Stilo 1.8 nikako ne može da potroši po gradu 8L benzina.

Naravno, mislim na tipičnu gradsku vožnju... ;)

Onu kad pokaže komp. prosečnu brzinu oko 20Km/h...

Čak je i Fiat napisao da Stilo sa tim motorom po gradu potroši 11,5L... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10335

Viđu Nešo

Ja reče 8+ (ono + znači preko, u ovom slučaju 8), nadalje ja rekoh da može i više. Dalje, ima velike razlike u gradovima iz kojeg si ti, a iz kojeg sam ja, potom, zavisi od noge na gasu.... uostalom što se ja nadovezujem...

Meni troši tako kako rekoh, nemam ništa protiv da nekom troši drugačije, uostalom moj Stilo može trošiti i preko 20 litara po gradu. Pazi - i 8 i 20 je iz prve ruke i provereno. Ko će da veruje neka veruje, ostalima - poštujem vaša mišljenja...

Pozdrav

BračkoDa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Viđu Nešo

Ja reče 8+ (ono + znači preko, u ovom slučaju 8), nadalje ja rekoh da može i više. Dalje, ima velike razlike u gradovima iz kojeg si ti, a iz kojeg sam ja...

Problem je u tome što ti to zoveš gradom, a u smislu vožnje, Nova Pazova to sigurno nije... :cool

Čovek je iz Beograda, i da ne bi došao u zabludu da će 1.8 trošiti tako malo po gradu, ipak treba napisati stvarnu potrošnju u stvarnim gradskim uslovima... ;)

11,5L kaže Fiat...a, i to je optimistička cifra, kao što te fabričke cifre o potrošnji po gradu ionako uvek jesu, bez obzira koji automobil je u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni stilo 1.8 16v po gradu ne moze da potrosi vise od 9.5l i iza toga stojim. Mereno i po kompu i `rucno`. Ako se umereno vozi.... Celo leto mi sa upaljenom klimom nije presao 9.5l. Auto se vozi tako sto se salta na 2500 ili maks 3000 i dobije se ta potrosnja. Kada se malo vise stisne gas moze da popije koliko god volis - ali ako normalno vozis - sve je to ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...stef, koji grad ?

Ako je Beograd, kad voziš, kuda prolaziš ?

Kako moj Stilo 1.6 potroši 10L bez problema po gradu, a brzine menjam na najviše 2.500-3.000 rpm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...onda u NS imaju manje gužve... ;)

Ali, bez obzira na to, teško mi je da poverujem da je stvarna gradska potrošnja cela 2L manja nego što fabrika kaže...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar, ti kanda nisi dugo bio u ns-u.Radnim danom prepodne, beograd je trkacka pista za ns. Nemozes da verujes, pola ulica je zatvoreno zbog renoviranja i slicno.

Nemam potrebe da vas tovarim oko potrosnje - necu ja manje sipati goriva ako slazem koliko trosi.Jednostavno je tako. Iz Budve do NS-a pod klimom ceo dan sa jednim stajanjem 44l. Pun rezorvoar je 58l, sutra dan posle puta sam punio ponovo do vrha - stalo 44l. Navodim kao primer....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Videh juce Stilo JTD 2005 za 7900 ,toliko traze.Prodaje se i stoji ispred AP Sporta.

Ta cena je mnogo niska za kvalitetan primerak...

Meni nikad nije bilo jasno kako Stilo ima gotovo istu cenu kod nas i u Nemačkoj na primer. Kad na taj u inostranstvu idu dadžbine od skoro 41% (carina, porez, prevoz......).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako to mislis? Cene se krecu od 3.500 do 18.000 evra. Svi se trude da uvezu sto jeftinijeg kako bi ostvarili vecu dobit. Iz Italije se uvoze i sluzbeni, dobija se popust na kolicinu, pa povracaj poreza, kombinacije na carini... itd.

Za 4.000 u Nemackoj mozes da nadjes Stila kakvog hoces, mislim na recimo 2002.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kole...

...ne dolaze takvi u Srbiju...

Ja sam gledao jednog nebo plavog Stila, sa troje vrata i Dynamic paketom opreme, 2004. godište...ali, video sam ga u servisu dok su polirali mog Stila, a na ovom nebo plavom su promenili haubu, desna vrata, leva vrata sva izgitovana, prednji branik nema, zadnji branik nema, jedino je krov bio bez radova...

Npr. kad je dečko iz servisa ušao da ga preparkira jer je smetao, počelo je da pišti sve redom, jer su mu bili otkačeni svi senzori... Naravno, unutrašnjost sva iscepana od aktiviranja vazdušnih jastuka...itd...itd...

Takav onda završi u Oglasu kao nikad udaran, 2004. godište, dizel, sa pređenih čuvenih 98.000 km-a... :cool

Video sam i jednog Stila JTD sa 5 vrata, 2002. godište, na satu 142.000, a komp. za dijagnostiku pokazuje 262.000 km...

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Za 4.000 u Nemackoj mozes da nadjes Stila kakvog hoces, mislim na recimo 2002.

Ovaj je najjeftiniji :

Fiat Stilo 1.9 JTD ,05/2002, 200.000 km - 3.599 eura

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1

U parametrima za pretragu sam naveo :

Stilo, prva registracija od 2002. godine, i ograničavajući pretragu samo na godište 2002., dizel

Ukupno je izbačeno 119 rezultata, i od toga su samo 3 sa cenom ispod 4.000 eura...

Preostalih 116 komada je od 4.290 eura, pa dalje...

Nije baš da možeš birati Stilo u GER za 4.000 eura 2002. godište... ;)

A, oni sa zaista malom kilometražom, su npr. :

Fiat Stilo 1.9 115KS, Dynamic, 01/2002. 44.000km - 7.500 eura

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar a jeftin Stilo je sumljiva kategorija.

Ajd nađi neki sa servisnom knjižicom u Srbiji da ti dokumentuje kilometražu i šta je na njemu rađeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Ajd nađi neki sa servisnom knjižicom u Srbiji da ti dokumentuje kilometražu i šta je na njemu rađeno.

Nje servisna knjižica garancija...

Ima ih blanko, i samo se popune sa odgovarajućim podacima...

Najbolje je kupiti Stilo ( ili bilo koji drugi polovnjak ), kome je prvi vlasnik u Srbiji, dakle ovde je kupljen nov, ili neki kojeg je bivši vlasnik vozio ovde par godina, a on ga je uvezao kad je auto bio star np. 2-3 godine...

Dakle, da je on uvezao skoro nov auto...i onda ga prodaje tebi nakon što ga je par godina vozio ovde, sa podacima o održavanju koje možeš proveriti...

Ali, takvih nema mnogo...a, i kad se pojave, cenovno nisu uporedivi sa gomilom iz uvoza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod domacih stila najcheshce ce naci verziju sa 1.6 motorom, poshto jelte ovde dok je bio nov 1,9jtd koshtao podosta.

Relativno su jeftini 6-7k, servis je jeftiniji kao i registracija. Mane su mu malo veca tromost u odnosu na jtd ako se koristi klima npr.

1,8 16v je meni jedino isplativ u pandurskoj varijanti. Nema smisla uzimati benzinca kad za te pare mozesh uzeti jtd pa makar bio i u loshijem stanju.

Ulaganja su malo skuplja ali se isplati na duze staze pogotovokad se uzme opshtepoznata pouzdanost jtd motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Za 4.000 u Nemackoj mozes da nadjes Stila kakvog hoces, mislim na recimo 2002.

Ukupno je izbačeno 119 rezultata, i od toga su samo 3 sa cenom ispod 4.000 eura...

Preostalih 116 komada je od 4.290 eura, pa dalje...

Nije baš da možeš birati Stilo u GER za 4.000 eura 2002. godište... ;)

Ja sam isao na mobile.de i imas oko 100 komada koji se vrte oko 4200-5.000, a pretpostavljam da moze da se ubije cena.

Tako da moze da se bira, ali kakav ja hocu sigurno nema, a ja bi nesto ovako:

fiatst13wb6.jpg

fiatst14hw5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1,8 16v je meni jedino isplativ u pandurskoj varijanti. Nema smisla uzimati benzinca kad za te pare mozesh uzeti jtd pa makar bio i u loshijem stanju.

Ulaganja su malo skuplja ali se isplati na duze staze pogotovokad se uzme opshtepoznata pouzdanost jtd motora.

Pazi,ne vole svi dizele i ne loze se na iste.Ja ih nikada nisam vozio,a kako stvari stoje verovatno i necu.Dizela ne bih nikada polovnog uzeo iz mnogo razloga,a jedan si vec sam naveo posto su uglavnom u losijem stanju nego benzinci.i nemam nameru da auto cuvam dvadeset godina,pa ta opstepoznata pouzdanost jtd motora mi i ne igra neku ulogu.do 200000km(a i vise od toga) ce me i svaki benzinac sluziti bez mnogo muke,a posle te kilometraze auto menjam i ne zanima me mnogo koliko je zivota u autu ostalo za sledeceg kupca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni ja bio za dizelase do ovog jtd-a. Od starog dizela ostao je samo zvuk. Može se uživati u vožnji. Ništa lepše od onog osećaja - vetar u leđa - počev od 1500 o/min u svakoj brzini.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 11886

Zahvaljujem na informacijama koje ste mi uputili. Zanima me koliko bi npr. kostala zamena bosh pumpe kod dizelasa ako se ne daj BOZE pokvari (i zbog toga sam skeptik prema dizelasima). I mozete li mi reci da li moze da se proveri bazdarenje kilometraze u servisu sa Fiatovim vozilima , to mi je mnogo bitno, jer ne bih uzimao auto koji je presao preko 110000 km. Zahvaljujem unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...