Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

Ne znam, za njega konkretno nisam pametan jer i ja imam stila isto. Sto ljudi me je pitalo da li bi da ga prodam i ja nisam umeo da odredim cenu mada vise zbog toga sto mi se ne prodaje a i pretpostavljam da se ljudi interesuju zato sto vide da ih ima mnogo jeftinih u oglasima pa cak i ispod 1000e

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako si pametan neces ga dati ispod 2000. Ovo sto prodaju za 1000 jedva da se moze i nazvati autom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti ispod 1500 su oni, brigo moja pređi na drugoga

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam probao 1.6 od poznanika koji ga je uzeo za 1100e. Ja vece g.ovno od auta nisam probao, ma jedna stvar da je dobra.

Juce igrom slucaja kod komsije preprodavca naletim na Stila karavana 1.9 80ks 2004 sa, pazi ovo, predjenih 78k km. Lik se kune da su pravi i rekoh ajde bas da probam. Onaj auto je benzinac za moj, bukvalno. Bukvalno nema ni najmanju vibraciju u kabini (ni kad ga cimam na kvacilo nije zatresao), odusevih se.

Isprobao jos nekoliko JTD 115ks zadnjih dana i svaki je tresao ubijao.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neeeeema  šanse da je prešao samo 78000km, oprezno druže!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne planiram da ga uzimam, vozim ja Stila vec. Sumnjam i ja u kilometrazu ali je iznenadjujuce dobro ocuvan enterijer i dosta utegnuto deluje. Samo ne znam otkud ideja da se vrati na 78k al ajd.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Flex said:

Ma ne planiram da ga uzimam, vozim ja Stila vec. Sumnjam i ja u kilometrazu ali je iznenadjujuce dobro ocuvan enterijer i dosta utegnuto deluje. Samo ne znam otkud ideja da se vrati na 78k al ajd.

Na našim prostorima su 99% vozila vraćene kilometraže, pogledaj malo volan kakav je, mjenjač jel izlizan, gumbići razni daju istinsku sliku kilometraže, mada i to se sve može zamijeniti. Sa 78000km auto je faktički još hajmo reć prilično novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ga pitao, nije me nesto interesovalo bas pravo da ti kazem.
Volan je kao nov, rucica menjaca takodje, dugmici nisu oljusteni, sedista odlicna (bocna potpora nije propala). Kazem ti, enterijer deluje bas bas ocuvano. E sad, ima falinki koje sam video na prvu. Oljusten je lak sa krova na par mesta, zadnji brisac izlomljen, gepek vrata ne leze bas idealno, plastika iznutra na gepeku fali. Od gresaka (nisam kacio dijagnostiku) ima grejac i airbag. Lepo pali, odlicno prima gas, mirno radi. Ne verujem da je bas 78k ali ne deluje nesto umorno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko reče da ga cijeni? To auto je najvjerovatnije udareno, nekako mi smrdi na to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pitao, interesovale su me samo vibracije u leru (posto imam taj problem) da bih uporedio. Pa i meni lici na to, ne vidim drugo objasnjenje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to u gepek

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U redu, hvala svakako na mišljenjima i ovo mi nešto znači. Znači ako se može podvesti neko pravilo, preko 2.000 su u top stanju mehanički i vizuleno, ispod 1.500 su već istrošeni, ok da znam gde da se poziciniram prema onom što mislim o svom autu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije top svakako da je sve na mestu i očuvano, ali mislim da je mehanički dobar, menjao sam zamajac i ceo set predprošle godine, prošle godine veliki servis, vuče dobro, ne purnja, ne trese, pali ekstra zimi, akumulator jesenas menjan, klima radi, uvek selenia sipana i te krupne stvari sam uvek radio uglavnom pred odlazak na more, e sad spolja ima grebanja, čukanja koje nisam nikad sređivao, unutra takođe manjih nedostataka, tako da onda milsim da sam gornja granica ka 2.000 pa videćemo. Zato i hoću da pitam kakva je situacija na tržištu, jer meni deluje potcenjeno cifre koji neki pominju za auto koji je turbo, klima, dizel, 2005... ali opet mogu da bude subjektivnan jer nisam probao druge, a vozim njega 10 god pa se svakako navikne čovek, pa onda ko ga bude probao neka i oceni u odnosu na druge, a ako kažete da ima lešina za oko 1.500 onda ima nade :) meni nekako i dalje deluje da stoji pravo, neoronulo i u vožnji stabilno i pored estetskih nedostataka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, oglas je besplatan svakako. Stavi cenu koju mislis da treba ili zelis pa ces videti po interesovanju kakva je situacija.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, al nije zgoreg i pripremiti se tj. raspitati se kakva je situacija na tržištu, pošto nisam u toku. A valjda je i to jedna od svrha foruma. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodao sam u zadnjih mesec dana dva Stila. Jedan 2004 JTD a drugi 2007 Mjet.

Oba su bila u veoma lepom stanju  s tim sto je JTD imao vibraciju a ovaj drugi je radio kao benzinac. Na prvom je  vlasnik promenio jedan nosac motora i dobio znatno poboljsanje ali je vibracija i dalje bila tu prisutna ali mu nije smetala jer se ispoljavala samo na leru. Ostao mu je nosac motora ispod akumulatora da promeni pa da vidi da li ce nestati vibracija jer uglavnom bude zbog tog nosaca prisutna.

Cisto radi informacije prvi tj stariji je otisao za 1600 a drugi restajling za 2200 a ni oglase nisam dao za njih i dobio sam kapare dok su jos bili u carinskoj zici.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komsija je prodao Stila 2003-e za 1500€, ja sam samo prokomentarisao da za moj mogu onda da trazim barem 2500

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi bilo lose da ispoliras farove i ocistis malo motorni prostor (bas je prljavo). I onu oblogu volana ili zameni ili skini.

Bice privlacniji kupcima 100%. Srecna prodaja. :)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex Hvala na savetima. Farovi jesu matirali, videću, nemam nešto motiva da ga lickam za drugog. Motor veruj mi nije nikad opran, mogu prašinu malo da pobrišem ili usisam ali ja ga ne bih prao, može da se vidi realno jel negde nešo curi ulje i sl. Znam da svi vole nalickano ali valjda će naići neko ko hoće da ga sredi malo za sebe. Na primer oguljena farba na početku sajtni iza prednjeg točka, što se na velikom  broju Stila oguli, sad kada bih to radio delovalo bi sumnjivo, ovako vidi se zdrav lim pa ko kupi nega uradi sajtne. Obloga na volanu je novija, od čiste kože, koju ja već koristim godinama dve tri sam potršio do sad (na voždovcu u jednoj radnji kupujem) tanka je i lepo leže pod ruku, jel deluje ružno na slikama? Meni ne. HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...