Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

Pozdrav svima, molio bih za savet....

Kupio bih Fiat Stilo 1.9jtd 74kw pa ako biste mi dali male informacije o autu i na sta treba da obratim paznju kad budem otisao da gledam....u pitanju je caravan verzija....hvala unapred

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Borko16v

Nepotrebno otvorena tema u tehnickom podforumu je spojena sa postojecom temom o kupovini Stila.

Taj 1.9 od 74kW je prilicno redak, pisalo se na forumu pa mozes da pogledas pomocu Search.

Sto se pregleda tice, standardno kao i za druge dizelase - detaljan vizuelni pregled, dijagnostika, probna voznja, pozeljno i pregled kod majstora na dizalici... Takodje, mozes da uzmes VIN i u ePer proveris i uporedis osnovne podatke. Ako je sa placa, uvoz iz Italije, mozes da preko Ultima Revisione pokusas da dobijes kilometrazu i vreme sa poslednjeg tehnickog pregleda u Italiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo ko stilo, jtd ko jtd samo trebas da znas da je malo problematican za delove jer je dosta redja ta verzija motora
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Stilo 1.8, 2004. - zanimaju me iskustva za ovaj motor. Naime planiram kupiti prvi auto i nemam dosta iskustva (21 godinu imam) pa cisto da znam sta me ceka koliki troskovi. Naisao sam na oglas 1.8 stilo 3 vrata auto mi je dobar za moje potrebe i jos ima plin ugraden znaci posao i fakultet cca 55km dnevno. Citao sam za onaj airbag al to se da rijesit za par eura s ebaya i jos me zanima ugradivanjem tog emulatora u slucaju nesrece suvozacev airbag nece iskocit ? Ugl covjek je prvi vlasnik 157 000km kupljen je u Zagrebu u salonu. Jedino je najveci trosak po meni za sada je registracija zbog 130ks kao mladom vozacku u Hrvatskoj mi je samo osiguranje oko 350€ sa popustom od 50% od police od starog, ali mislim da mi je najpametnije odma auto prepisat na starog tada je cca 180€

Cijena auta je 2600€ ali je full oprema koza navigacija itd.

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@emtezg

Pozdrav, dobrodosao na forum. Nepotrebno otvorena tema u Stilo tehnickom podforumu je spojena sa postojecom temom o kupovini Stila.

Na ovoj temi pomocu Search mozes da pogledas sta je sve za ovih skoro 10 godina pisano i o 1.8 motoru i o njegovim karakteristicnim stvarima (varijator i sl.) na koje treba obratiti paznju.

Ostalo je sve manje-vise isto kao i kod ostalih Stila. Sto se tice airbag lampice, moze da bude par stvari, pa najbolje proveri dijagnostikom koja je greska u pitanju, da ne gubis vreme trazeci. Moze da bude od najjednostavnijih (kontakti ispod sedista), pa do OCS senzora (imas resenja sa stalnom zauzetoscu ili ne, naravno obavezno prva opcija), ali se sve danas jeftino i lako resava. Imas detaljno u tehnickom podforumu:

 

Bilo sta da ti je potrebno od informacija, Stilo je sazvakan do detalja pa pokusaj prvo sa Search (najbrze ces sam sebi pomoci) ili se dopisi u odgovarajucoj temi ;) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam price o emulatorima  dok sam imao Stila - pre 6+ god bilo je isto i za emulator i za reprogramiranje centrale airbag-a - emulira se masa od 70kg na prednjem sedistu, tako da jastuk iskace samo je nesto oko tempa, sile okidanja manje, tako su mi bar objasnili. Ne isakce ako ga zakljucas - prekidac na desnoj strani cini mi se. Ne znam kako je u Hrvatskoj ali je ovde tolika trca kad istekne atest za plin da zazalis sto si ga uopste kupio.

Edited by Dr Sidious

Share this post


Link to post
Share on other sites

U hrv se atest radi svakih par god i cijena bude manja od 100€,a vise nije ni ugradnja skupa. Samo sam se malo izgubio neki hvale motor neki ga ne hvale. Nadam se da bar jednom u zivotu necu bit baksuz kada kupim da mi prva stanica bude servis :D 

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam iskustva sa tim motorom. Imao sam 1.9 JTD 115 kao i vecina, jedini Fiatov benzinac koji sam imao je bilo 1.6 16v u Marei i bio je nepoderiv, kao i pomenuti JTD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragane - pored kvačila, šta si još video da ne valja ili si lično video auto pa se uverio?

Edited by Martin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drug isao da gleda. Kaze da je presla 200k viae sigurno. Kao prvo nije mogla da sastavi, dosao da pogleda auto ne moze da uplai. Nema katalizator, unutra sve izlizano pohabano kao da je presla 500km+....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, ova tema mrtva odavno, jel se više ne prodaju stilaći :)

 

Da li je neko skoro kupovao-prodavao, koliko se kreće cena za 2005. godište 1,9 jtd, sa ''znakovima korišćenja'' tj. vožen ovde nije sređivan za prodaju. 

 

 

 

Edited by djole81ar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena za 2005god stila krece se kao i za 2001god a i 2007.god Kada budes pogledao vise auta, formiraces neku cenu i sam, jer ovako ne vredi da se prica. Ima ga za 1000e a ima ga i za 2800e, pa ti budi pametan

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...