Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

@chunga lunga. Mozes druze da nadjes i jtd-a dobrog za 2000e, cena je relativna stvar. Ja sam svog platio toliko sa prenosom, doduse gledao sam 3 meseca dok nije izleteo neki dobar sa povoljnom cenom, ali isplati se... Prvom, koliko vidim crkava ekran bord kompjutera a drugom sija lampica, čini mi se za abs. 

Edited by bebaneSine

Share this post


Link to post
Share on other sites

1,4 16v po papirima 8,2 a realno litar gore dole. Dešavalo mi se da troši i do 10 kada je baš gužva, a dešavalo mi sa da troši i do 6 ako nema gužve.

 

1,6 pre 2004. su imali problema sa pregrevanjem ECU, a kasniji su ok, samo kod njih postoji i varijanta sa Opelovim 1,6. Generalno, sbe je već napisano na temi.

 

Skini uputstvo pa vidi za potrošnje oba motora ;-)

 

Inače, najjeftinije što sam ja našao pre 3 meseca je bilo 2200€. Srećno s potragom!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bebaneSine, @profa_chb, Hvala na odgovorima! :respect:

 

Slazem se sa tim da je JTD bolji i ekonomicniji izbor, ali plasim se da za 2000 EUR  u ovom trenutku ne mogu da pronadjem pristojanog dizelasa :crybaby:. Naravno, ako slucajno naletite na neku dobru ponudu (Stilo, 3V), javite ;)

 

Sto se tice potrosnje, detaljno sam izlistao kataloge, ali se vise uzdam u realna iskustva ljudi koji voze po beogradskim guzvama.

 

P.S. Ako se ne varam svi 1.6 benzinci posle 2004. godine su iz Opelove game? :unsure:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, chunga lunga said:

 

Sto se tice potrosnje, detaljno sam izlistao kataloge, ali se vise uzdam u realna iskustva ljudi koji voze po beogradskim guzvama.

 

 

I to je relativno, evo par smernica šta da očekuješ:

 

1.4

https://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/16-Fiat/139-Stilo.html?fueltype=2&constyear_s=1995&power_s=85&power_e=95&powerunit=2

1.6

https://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/16-Fiat/139-Stilo.html?fueltype=2&constyear_s=1995&power_s=100&power_e=110&powerunit=2

1.9 JTD 116KS

https://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/16-Fiat/139-Stilo.html?fueltype=1&constyear_s=1995&power_s=100&power_e=118&powerunit=2

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/14/2017 at 6:43 PM, rage_man said:

Zdravo drugari, u nekim sam razmisljanjima u vezi ovog auta, pa ako moze komentar...

 

Ne volim oblogu na volanu, treba videti kakav je volan ispod nje. Sedišta (ustvari samo sam video suvozačko), deluje dosta potrošeno, a kada je suvozačko takvo, vozačko ne može biti bolje nikako. Suvozačko na ovom Stilu je lošije od mog vozačkog. Pedala kvačila dosta potrošena, što je ok jer je ipak mator dizel u pitanju. Naravno, verujem da i sam prodavac neće tvrditi da je auto prešao tek malo preko 200k kilometara. Čini mi se na jednoj slici i da vratanca rezervoara nisu dobro zatvorena. Tu su i neki naknadno ugrađeni parking senzori na zadnjem braniku. Nema nijednu jedinu oznaku na petim vratima (gepeku), a to naravno ne treba da bude tako...ne znam zašto mu neko (ko mu je radio auto), to nije vratio. Nema veze ako je bio čukan i farban, nije realno da očekuješ da auto star 15 godina nikada nije ni pipnut negde, bitno je samo koliko dobro je urađeno, a kada nema ni oznake....šta znam... 

Trebalo bi uživo obratiti pažnju na stanje laka na ovakvim autima, tj. da li je počeo da matira po krovu/haubi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle dužeg vremena eto mene nazad na forumu.

Ako pazarim ovog ostajem na forumu. Tražim nekog stila ili gp sa 5 vrata, i to možda nekog 1,2 benzin gas, nigde ne žurim, jurcam...

 

Screenshot_2017-08-29-00-53-58-702.jpeg.bfe5f406bbbc3a385eb7b932643d31c8.jpegScreenshot_2017-08-29-00-54-13-548.jpeg.5740d7a919a5001209a13e4ffad29806.jpeg

Naišao sam na ovaj primerak stila sa 1.6 motorom, ali ima 5 menjač, jel to ok?

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10661914/fiat-stilo-akcija

 

Iskreno skroz sam ispao iz fazona ovih auta znam da je pre bio problem sa ecu, ne znam da li je to sređeno kod restajlinga i da li su ovo bolji primerci pre restajlinga.

Čovek kaže da ima servisnu sa svim fiskalnim računima, i da treba da se zameni homokinetički i ležaj kajiša od klime...

Neka preporuka šta da tražim i da li je ovaj primerak ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je stvarno tacno to sto je napisao da ima 105hp, onda je to Opelov motor (pred sam kraj proizvodnje Stila poceli su da ugradjuju Opelove 1.6 motore 77/105hp) koji se i nije nesto proslavio, imas na forumu par tema o problemima koje im je on zadavao, generalne popravke, enormne potrosnje ulja u motoru i sl...

Verujem da ovaj motor nema problema sa ECU posto motor nije Fiatov.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, alfini0507 said:

Zar u Opelu nije 74kw/101ks?

Opel je imao dve varijante tog 1.6 motora:

- 1.6 X16XEL sa 74 kW
- 1.6 X16XE sa 78 kW

 

U Stilo je išao ovaj XE.

Tako pominju i ovde:

http://www.automanijak.com/motori/opel/616/opel--general-motors-1598cc-benzin-1.6-x16xe-16v-105ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo kupljen. Sitno ostecenje na zadnjem desnom svetlu, nema ulaganja. Skroz ocuvan 2011 je uvezen sa 92000 i od onda ima bukvalno svaki racun sacuvan u servisnoj knjizici.
Posle cu ga slikati i predsaviti u pravoj temi
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod tog motora, mozda cu i ja da se prikljucim Stilistima, ali sa jednim ''lubenicarem'' :P, tj karavanom.  Naisao sam na solidan primerak u CH, pa ga evo pecam par dana..Ima malo da se rese brisaci koji ludujui malo limarije, ali mi se cini kao dobra kupovina. Nema puno km, a i 2007.god. 

 

stilo7.jpgstilo6.jpg

download 1.jpgdownload 2.jpgdownload 3.jpg

Stilo.jpgstilo2.jpgstilo3.jpg

stilo4.jpgstilo5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, pa gde se zaleces, vidis li ti da ovome fali intercooler i turbo :lol: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj, vidi stvarno!!! :lol: 

Postoji legenda da u Srbiji majke kad vide Stila karavana benzinca vicu> Decooo, bez'te u kucu!!! Evo bice neko nevreme!.   I pljunu tri puta radi uroka. 

Isto to u Bosni rade majke, samo naravno, kad prodje Pasat benzinac....a ne daj Boze da je TFSI...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao za to, ziveo sam u ubedjenju da Stilo karavan benzinac kod nas ne postoji :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao je drugar Stila 1.8 16v karavana. Blagi užas, trošio je ulje, detonirao mu plin koji je ugradio kod Rašića za cca 1000€, otišla usisna grana...

Od onda vozi samo dizele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...