Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

Poredeci ovo sto ljudi kace, pa nase masinice su avioni...

Kad vidim oljustene papucice kvacila bez navlake, sve mi je jasno kako su odrzavani.

Citavih 2-3 EUR troska, kako li je tek onda ulagano za skuplje stvari.

To je to.. Sve si objasnio  :unworthy: 

Ma kakvi za 2100e da se nadje dobar jtd.. Ispod nekih 2500-2700 ja ne bih trenutno ni gledao jtd-ove.. E sad,neko mozda nema da priusti toliko,pa hoce da ustedi u startu pri kupovini auta,a za tih 500-600e ustede pri kupovini,posle zbog nekih kvarova moze da ga kosta i mnogo vise od toga,moje neko misljenje :) Tako da treba prikupiti novac,sacekati i dobro razmisliti sta uzeti,bez zaletanja.. I naravno,ne cekati da auto kupis ispred kuce,to nema nigde.. :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da ce neko odavde ispravnog dizela da da za 2100e

 

2100e teško, ali ja računam da je bolje mog Stila dati nekom sa foruma za par stotina više nego da zakucam npr 2800e i da mi presedne i prodaja i auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, intresuje me kako se pokazao fiat stilo 1.8 16v i na sta obratiti paznju prije kupovine?

Vozio sam 5 godina sluzbenog fiat stila 1.9 mjtd, bilo je ulaganja sto se tice kvacila, plivajuceg zamajca, turbine ,  egr, dpf itd...

Otac hoce da kupi pa pitam zbog njega, inace ja vozim punta i vrlo sam zadovoljan. Posto on ne prelazi ni 10.000 godisnje smatram da bi puno bolja opcija bila da uzme benzinca, pa me intresuju vasa misljenja konkretno oko tog motora, potrosnje, cijene redovnih servisa itd....

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Said

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup:

Ukratko, bitno je da se taj Stilo 1.8 16v ne čuje kao dizel. Ako je to ok (varijator je ok), onda gledaš one opšte stvari kao kod svakog polovnjaka. Potrošnja po gradu, ono baš tipične gradske vožnje kao u Beogradu je oko 11-12 litara. Vidim da ti piše Pljevlja kao lokacija, tako da šanse nema da toliko potroši u uslovima vožnje u tom kraju. Samo može manje od toga... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, nisam odmah vidio da postoji tema.. Potrosnja po gradu mi i nije toliko bitna jer ce se voziti pretezno na otvorenom putu. 

Ovaj auto sto treba da pogledamo vlasnik tvrdi da je presao 108.000 i da nije vracana kilometraza, ima servisnu knjizicu, i uvezen je iz Svajcarske, ali eto jos samo da vidimo uzivo kakav je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako mala kilometraza za toliko godina moze da bude mac sa dve ostrice.

Racunaj da su svi delovi trapova fabricki, da su sva gumena creva propala od slabe voznje, a upitno je kakav je motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam kupio svog punta, presao je bio 115 000 a bio je star 10 godina i nista nije bilo propalo na njemu, ni crijeva ni trap, a motor mu je savrsen tako da to nije pravilo. Ali svakako cu provjeriti sve kad ga budem gledao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudovi, kako vam deluje ovaj Stildzan?

Gori mu lampica za ABS, suvozacko sediste, klasika....

 

Stilo.png

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8808831/fiat-stilo-19-jtd-dynamic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, zanima me kolika je po vama realna cena za mog stila. Sad sam ponovo aktivirao oglas kako bi ga pogledali, ali neću ga produžavati do proleća, nisam uspeo da ga prodam, slabo ko zove, a i ne zapinje mi toliko jer sam skoro dosta uložio u njega, mislio sam da menjam za brava novog ili slično pa ću videti....

 

Realno auto spolja nije toliko očuvan, ima ogrebotina, pre 4-5 godina sam ga malo jače prislonio uz neki auto i ima napred oštećenja sa kojima ga ja vozim od tada, maska nije orginalna, malo su svetla pomerena, hauba ima jedan ''bubac'', branik pukotine, ali ništa tad nije farbano, nije ni imalo potreb, tako je kako je. Što se tiče motora i mehanike ja mislim da je dobaa, auto je kod mene skoro 7 godina, kada sam ga uzeo 2009 bio je na 115.000 ja sam prešao sa njim 130.000 i dobro me služi, pre  tri meseca sam morao staviti nov zamajacc, set kvačila, cuilindar kvačila jer je otišao skroz a išao sam u Grčku na more, ja sam prethodni set kvačila menjao na 140.000 i sad opet, ali sad i zamajc, nov valeo. Ostalo sve mehanički menjam čim se nešto čuje, zamenio sam pred more remenicu altenatora i kaiš, čula se remenica, auto dobro vuče, ne purnja, ne troši ulje.... Cena je ranije bila i niža u oglasima ali kad sam sad uložio oko 500eur stavio sam 2.500 eur, jer zaista ne želim da ga poklanjam, voziću ga ja onda, nisam ništa sigurniji sa nekim ''novijim''... a ljudi gledaju, i svi kao mislili su da je u boljem stanju, ''vide se tragovi korišćenja''... vuče on dobro ali...  Ja stvarno ništa nisam ništa takai u cilju ''spremanja za prodaju'' ali izgleda da šminka prolazi...

 

Šta vi mislite na ovu temu, meni je stvanro nerelano da auto turbo dizel, klima, novije generacije bude 2.000eur a dobra golf dvojka blizu 1000, neki mali saxo blizu 2.000

 

Evo oglasa

 

aaa45.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8665927/fiat-stilo-19-jtd-nov-zamajac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno malo.... i onda treba da puknem min 6.000eur za nešto što ne znam šta je, i ne bih se osećao puno sigurnije na putu... Hvala svakako puno na mišljenju, sigurno da je tako tu negde tržištna cena, naročito što nije nalickan. Svakako ne žalim što sam uložio sad u njega, isto mi je dal sam ranije pa vozio ili obrnuto, on je meni za 130.000km vratio te pare kroz gorivo više puta... Al neka prezimi pa ću videti, malo neka se poveća vreme voženja pa će mi biti manji pad vrendosti :) i lakše ga dati za male pare, platio sam ga ja tad 5.850eur, 4 god star... sad za 5.850 mislim da ne mogu tako nešto da uzmem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako sa slika, ne vide se neki estetski propusti. To sto se vidi vrlo lako i jeftino se sredi, tipa da operes iispoliras farove ~ 1500din, maska druga je 20e ako mora da se zameni, to na haubi i nisam video. Lepse radkapne 20ak eur i tako to. Problem je refistracija i prenos koji su za neki dan trosak od 300eur ladno. Iz tog razloga sam i rekao 2100eur, jerda kazemo da vredi realno 2500e pa - reg i prenos plus jedno 100e za estetiku i eto ih 2100e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, ok onda, ja sam i stavio da može spuštanje cene do registracije, da je posle toga vraćam na staru, pošto je za par dana registracija... Al nemoj u radkapne da me diraš :) to sam ja farbao, mat crne.... a ''maska'' mi je do TEA peći :) Al videću svakako šta da radim, ja ga prodajem al malo molim Boga da ga ne prodam jer ne znam šta bih posle kupio, ne znam dal je gore prodati njega pa da jurim šta ću da kupim ili da kupim pa da posle jurim prodaju ovoga... tako da će verovanto prezimiti kod mene, pa ću videti.. jedno vreme sam se bio zagrejao da dam neku cifru za 2010,11 godiše bravo, focus... al sad sam se nešto ohladio.... I onako nemam vremena zbog malog deteta, još da se jurim sa nekim ''kupcima'' i da obijam gradove ne mogu sad... poslednji ''kupac'' mi je bio najjači, ja mu kažem neću da hvalim auto jer je 7 god kod mene i ne znam kako drugi idu, ti si rekoh probao druge, provozaj ovaj pa uporedi.. a on kaže '' nema potreba da ga probam, nisam ni ostale, samo upalim to je dovoljno'' i ode, kaže ''mislio sam da je u boljem stanju'' a ja ostah u čudu ne znajući na šta misli kad ga nije vozio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovo da dobijes 2000 i da skakuces od srece :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mu se nije svideo pa bece da trosi ni svoje a ni tvoje vreme :)

Po meni, tebi se najvise isplati zamena za skuplji jer imas dosta kesa pa mozes da se uklapas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, FantomX said:

Za ovo da dobijes 2000 i da skakuces od srece :)

Što? Zato što nisam vraćao kilometražu na 150.000? Ma ajde, u ovom trenutku ga ne bih dao za 2.000 a drugi slobodno neka kupuju te koji toliko koštaju, ima sigurno po oglasima. Kad budem rešio da ga poklonim spustiću na 2000 do tada uživam u vožnji.

5 minutes ago, MS PK said:

Nesto mu se nije svideo pa bece da trosi ni svoje a ni tvoje vreme :)

Po meni, tebi se najvise isplati zamena za skuplji jer imas dosta kesa pa mozes da se uklapas.

Pa sad da se ima keša i nema, mislio sam neki kredit uzeti, jer ovaj vozim skoro 7 god, verovatno i naredni neću skoro menjati, tako da i uzimanje kredita za tu namenu nije loša opcija... Gledao jedno vreme i zamene te vrste al nešto slabo ih ima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Previse je velika ponuda Stilica koji su godiste kao tvoj, koji su usminkani, kojima je spustena km na 150/160.000km, ljudi se lepe za to...

 

Kako vreme bude prolazilo, pa krene da se uvozi samo euro 4, cene ce biti jos smesnije... Vozi se i uzivaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, djole81ar said:

platio sam ga ja tad 5.850eur, 4 god star... sad za 5.850 mislim da ne mogu tako nešto da uzmem?

Pa ako ces nesto iz nase branse, opet Bravo... Od te cifre ide vec neki siromasniji restyle (2010).

4 hours ago, djole81ar said:

kada sam ga uzeo 2009 bio je na 115.000

Vec zaboravljam, da li je moguce da mu je tada tako rapidno padala cena? Svoj sam platio oko 8 soma krajem leta 2007.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, djole81ar said:

Pozdrav svima, zanima me kolika je po vama realna cena za mog stila. Sad sam ponovo aktivirao oglas kako bi ga pogledali, ali neću ga produžavati do proleća, nisam uspeo da ga prodam, slabo ko zove, a i ne zapinje mi toliko jer sam skoro dosta uložio u njega, mislio sam da menjam za brava novog ili slično pa ću videti....

 

 

 

A zašto bi kupovao drugi auto? Samo mi to objasni. Svrbi te novčanik? Okolina ti se smeje što voziš toliko "star" auto? Patiš da imaš noviji auto? Objasni mi u čemu te tvoj Stilo ne zadovoljava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ga se zasitio, dosadio mu, pa zeli neku promenu.

Vidjao sam ovog Stila na oglasima u prethodnih mesec ili dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo Jankovic je previse ulozio u Stila a ipak ga je prodao meni, razlog, dosadio mu, hoce mladji auto i sl...ja sam svog bivseg Stila prodao a isto sam bio previse ulozio u njega, ali nije bio dizel i otisao je. Svako ima svoje razloge.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/13/2016 at 11:36 AM, djole81ar said:

Pozdrav svima, zanima me kolika je po vama realna cena za mog stila.

 

Godište 2005. može za znatno više od oko 2.000 evra koliko su ti rekli.

Realno, ako 2005. godište treba da se prodaje za 2.000 (ili 100, 200 evra više), onda bi 2002. išlo jedno 1.500 evra....a, ne ide. Punto 2002. ili 2003. bi onda išao oko 1.000 jer je manji auto od Stila...a, ne ide toliko, već više. Tako da cene od oko 2.000 evra smatram da nisu realne za Stilo 2005. godište. Pre neki dan je prodat Punto mk.2a 1.9 JTD sa foruma za 2.000 evra, stariji 3 godine od tvog Stila, pa ti onda vidi koliko su ti rečene cene od oko baš tih 2.000 nerealne. ;) 

Ok, na autu ima ulaganja ovako spolja što se vidi, ali nije to ništa posebno strašno. Tebi kao prodavcu bi se isplatilo uložiti malo i srediti tih par sitnica jer se onda prodajna cena može podići znatno više nego koliko je koštalo da se tih par stvari sredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...