Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

Hvala joshi, ali nemam boravište u Rumuniji, a nešto mi se i ne ganja, tako da ne bih imao zakonsku osnovu za registraciju kola u Rumuniji, a ako bih ga registrovao na devojčino ime, morao bih ga voziti svuda uz potvrdu, što ne bi bio problem u Rumuniji (ili možda bi, zbog vozačke, pa bih morao međunarodnu), ali nisam uopšte razmišljao da li bi mi takva dozvola bila dovoljna da ga vozim u Srbiji.

Međutim, kad vidim šta se sve prodaje u Rumuniji, ne ulivaju mi uopšte poverenje. Mislim da su gori od nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si građanin Srbije i imaš boravište ovde kod nas ti si u carinskom prekršaju ako na teritoriji Srbije voziš auto na strane table.
Za to, verovao ili ne, oduzimaju automobil...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, pretpostavio sam da to ne bi pilo vode kod nas :) Hvala na potvrdi.

Čekam nekoga da mi se javi na onoj drugoj temi, ko se razume u kola, da odemo da pogledamo Stila u Beogradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mojojgaraži sam sinoć ostavio pitanje, pa me je jutros dočekao poražavajuć odgovor, da mogu komotno da dodam x2 na kilometražu dizela i x3 na kilometražu jednog Stilo benzinca.

 

Moje misljenje je da je bolje uzeti auto sa 200 i kusur hiljada kilometara i tesiti se onom "da je vracao kilometrazu, vratio bi na 150.000 kao i svi ostali", nego uzeti auto koji na satu ima 120.000, star je 12 godina i u Srbiji kosta 2000-2500 evra.

Zasto? Zato sto se takav auto ne prodaje, jednostavno, a pogotovo ne po toj ceni.

To bi znacilo da je on godisnje prelazio 10.000 kilometara. Za nase uslove okej, ali za Nemacku, Austriju, itd - NEMA SANSE BATO. (bez 20, 30 hiljada godisnje ga ne racunaj)

Drugo, sve i da ima pravih 120.000km (bilo da je benzinac ili dizel), ne bi dosao u Srbiju po toj ceni. Kad kazem "toj ceni" mislim oko 1000e, pa kad se na to doda transport + porez + ostale dazbine (jos oko 1000e) pa plus zarada prodavca bar 200-300e, a  verovatno i vise. Znaci takav auto kod nas nema sanse da kosta 2500 evra.

 

Pogledas lepo kola i sam procenis da li je kilometraza realna. Ako ima pohaban volan, izlizanu rucicu menjaca, papucicu kvacila, itd - nema sanse da ima 120.000.

Naravno, ni to ne moze da bude 100% merodavno, ako ga vlasnik nije pazio mogao je da ga urnise i za 50.000, ako se bas trudio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da te razocaram ali onakav Stilo MW u Holandiji sa 150 000 na satu kosta 3400 tamo svi ostali 1000 i vise eura jeftiniji sa 250 do 350 000 na satu...

Ne kazem da su ti losi ali sve ima u Evropi svoju cenu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedan problem, auto nema tablice i ne mogu da ga odvezem kod majstora da ga proveri.. jel zna neko dobrog majstora u Bg-u koji bi dosao da ga proveri? plac ima svoj servis sa dizalicom, samo majstor da dodje i da ga pogleda.. 

 

qazz54.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6622191/fiat-stilo-19-mjt

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tim situacijama se plaća šlep služba do servisa. Mislim, to je uobičajeno, jbg-a.

Nije stvar da li neki majstor hoće da dođe, nego ljudi izbegavaju da tako rade (gledaju aute van svog servisa) iz više razloga.

Počev od toga da potencijalno gubi klijente u svom servisu jer nije tu, do kontrole svojih radnika (ako ih ima), i mogućnosti da im pomogne ako negde zapnu u toku rada. Taj odlazak mu oduzima par sati, a realno ne može to da naplati koliko bi inače trebalo, jer ako ti naplati par hiljada dinara, za te novce si ionako mogao da mu došlepaš auto do servisa. I, onda faktički treba da odsustvuje sa posla da bi naplatio koliko...500 ili 1.000 dinara? Ne isplati im se.

To zato uglavnom može da uradi za neku svoju stalnu mušteriju koja održava aute godinama kod njega, ili ako je besposlen u svom servisu (što opet nije dobra činjenica).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo da korektno deluje :)

Ja lično ne volim oprane motore, ali ko zna da li to nešto znači ili ne.

 

Što se opreme tiče vlasnik malo preteruje. Jeste dobra, ali full malo sutra sa crnim lajsnama i bez kačketa.

 

Krilo jeste blago ulubljeno, ali to ne vidim kao neki veliki problem na 12 godina starom automobilu. Papučice, volan i menjač mi deluju istrošeno u skladu sa kilometražom.
Cena takođe deluje ok.

 

Probaj, provozaj, prikači dijagnostiku pa javi kako je prošlo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi proveriti termostat, ni na jednoj slici nije na radnoj temp. vec je na istom mestu kazaljka, sto baca sumnju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da se pravim pametan ali mnogo puta odem na dobro poznati sajt autoscout i ono sto sam zapazio je enormno velike kilometraze za automobile iz Holandije, Stilo dizel pa to je 280, 320, 350 ali maksimalno skockani, uredni, lepo odrzavani nema sanse da provalis da je preso 350 a oni ispod 200 000 na satu enormno skupi po 3000 eura tamo, tako da budi oprezan proveri auto detaljno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim su Sabacke table (nista licno, naravno :) ), ovo mi deluje neka sminka i potencijalna prevara..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je relativno. Ja povremeno gledam oglase i kilometraza je zadnje sto gledam. Pogledas u kakvom je stanju enterijer, spremis kintu za veliki i mali servis i teraj. A ako hoces auto iz holandije sa 120kkm onda spremis jos 1500-2000 evra preko i odes tamo i kupis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve mi ovo govori da cu da dignem kredit od jedno 2000e i uzmem grande punta 2010o ili malo starijeg Brava :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekstra, sada si mi pustio buvu i nikada necu kupiti polovan auto osim ako neki poznanik ne bude prodavao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kao sto kaze Beli ne gledaj uopste kilometrazu to je bio i moj savet to su odlicni motori ima u njima sigurno jos zivota samo treba da naletis na pravi uopste ne mora da znaci da je onaj plavi los Stilo...

Al malo mi smesno sve nesto 183000 svi presli na oglasima ha ha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, ali cim krije Sabacke table, i daje slobodno mogu da kazem nepostojecu adresu u Beogradu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...