Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

Sad sam se zagledao bolje u one papire koji su prikazani kod novijeg dizelaša, vozio ga je dečko koji je tada imao 21-22 godine. Nešto mi to ne uliva poverenje :)

 

@gorank82 Ma to je čovek rekao kao foru, jer je mala kilometraža, pa da sustigne one dizelaše.


Evo još nekih zapažanja jednog kolege sa Garaže...

 

 

stilo 1.9 mjet eliminisi,presao je on daleko vise od tih 140000km,pre ce biti oko pola miliona. obicni 1.9jtd ima dosta ulaganja u limariju,a i cini mi se da je udaren i napred,malo hauba bezi dole. najbolje izgleda benzinac,tj najbolje je ocuvan definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj sam svojim ocima, pusti forume

Ali ako biras izmedju stila 1,6 i 1,9 , tu dileme nema. Iskljucivo 1,9 bilo koji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je što sam ja laik za ove stvari. Moram se oslanati i na forume i iskustva drugih ljudi :)

 

Jednom sam kupovao kola, još poveo sa sobom nekog ko se kao nešto razume...ne bi verovao sa čim sam se kući vratio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha

Pa ne moze forum da vidi sta je dobro a sta ne valja :D Po meni, Stilo ili 1,9jtd-mjtd ili 1,2benz i nema glava da te boli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, sutra ću gledati da sa serviserom odem pogledati benzinca. Problem je što su sva tri auta u različitim delovima zemlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba dizela mi deluje bas izakano na slikama, verovatno je zato i ta cena.

 

To su cene iz Rumunije Evropska Unija ...

Kakve veze ima sto je u EU?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema carine i poreza na polovnjake iz EU. Doduše, imaju eko taksu za vozila koja nikad ranije nisu bila registrovana, a ona može da bude od 150 pa na više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema carine i poreza na polovnjake iz EU.

 

Plaća se PDV na njih prilikom uvoza.

Kada sam jedno vreme gledao polovni Stilo iz Italije, rečeno mi je da na cenu koju vidim na oglasima dodam još 1.000 evra za sve dažbine i transport auta do SRB. Ok, Rumunija je bliža, neće biti toliko za transport, ali ukupan trošak može zato biti samo par stotina evra manji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ako su nova kola i dolaze iz EU ili ako su nova/polovna, a ne dolaze iz EU.

PDV im je 24%, tako da bi to uveliko uticalo na cenu da je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju bih zaobisao te primerke.

Gledao sam na nekom Rumunskom sajtu kako se krecu cene Stila jtd.

Ima za 1700e 2005 god, ali ima i za 4000e 2002 god...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa Rumunijom je njena veličina. U Srbiji skoro da nemaš gde da zapališ a da je dalje od 300-400 km (za većinu kupaca), dok je u Rumuniji to čista sreća, ako su kola tako blizu. Dosta povoljnih opcija sam u startu morao eliminisati jer su kola daleko 1500 km, tamo kod Ukrajine ili Moldavije :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nema carine i poreza na polovnjake iz EU.

 

Plaća se PDV na njih prilikom uvoza.

Kada sam jedno vreme gledao polovni Stilo iz Italije, rečeno mi je da na cenu koju vidim na oglasima dodam još 1.000 evra za sve dažbine i transport auta do SRB. Ok, Rumunija je bliža, neće biti toliko za transport, ali ukupan trošak može zato biti samo par stotina evra manji.

 

Samo ako su nova kola i dolaze iz EU ili ako su nova/polovna, a ne dolaze iz EU.

PDV im je 24%, tako da bi to uveliko uticalo na cenu da je tako.

 

Možda se nismo razumeli najbolje.

Mislim na PDV koji se plaća državi Srbiji. Nema carine za nova ili polovna vozila iz EU, ali ima PDV-a od 20%. Osnovica za PDV će biti katalog AMSS. Biće katalog jer:

 

Faktura, odnosno prijavljena vrednost će i dalje biti osnovni izvor informacija o vrednosti vozila.

Međutim, ako vrednost na fakturi pobuđuje osnovanu sumnju carinskih službenika, njihovo je pravo i zakonska obaveza da je prekontrolišu i eventualno ospore.

Neposredan povod za uvođenje ovih mera je i saznanje da je prošle godine od 1900 provera vrednosti izraženih na fakturi, verodostojnost potvrđena samo u 85 slučajeva što je manje od 5%.

http://www.carina.rs/lat/Informacije/FAQ/Stranice/polovnavozila.aspx

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, ne, nismo se razumeli, ja sam mislio uzeti kola u Rumuniji i voziti ih sa rumusnkim tablama, jer živim u Temišvaru :) U tom kontekstu ne bih platio ništa mimo eko takse, ukoliko kola dolaze iz EU i nisu ranije bila registrovana u RO.

 

Međutim, sad nešto razmišljam, za razliku od Srbije, gde sam i dalje zvanično rezident, u Rumuniji na oglasima nisam video firme, već samo fizička lica. Pošto recimo vikendom dolazim u Srbiju, kapiram da mi ne bi problem bio da uzmem na kraju krajeva kola u Srbiji, registrujem ih na RS table i onda terenišem istim tempom na relaciji Temišvar - Bgd/NS. A ovde kod nas (RS) imam priliku onda uzeti kola koja mi dolaze sa kakvom takvom garancijom placa gde bih ih uzeo.

 

Evo kolega mi je na brzinu našao ovaj oglas i sviđa mi se to što vidim (sve osim boje :D ). Pretpostavljam da bi cena mogla ići do 3100-3200.

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7154553/fiat-stilo-19-16v-mjet

 

New_Picture.jpg

 

Ako je neko od kolega forumaša gledao neki Stilo po oglasima, rado bih čuo preporuke za kupovinu kod nas. Fokusirao sam se na 1.9 motor i to je to.

Edited by Woodoo
print screen kod postavljanja oglasa je obavezan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam na kakvu garanciju placa mislis?

u 99.9% slucajeva plac garantuje za auto dok ga ne isteras sa placa :D

 

Kupujes polovan auto,preko 10 god star i niko ti ne moze nista garantovati,to je polovna roba i kupuje se u vidjenom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Našao sam kod jednog prodavca ovaj deo o garanciji...

 

------------------------ GARANTUJEMO ----------------------------------------
*TEHNICKU ISPRAVNOST I KAROSERIJU*
*AUTOMOBIL OD PRVOG VLASNIKA*
*AUTOMOBIL LEGALAN U ZEMLJI I INOSTRANSTVU*
*ORIGINALNOST PROPRATNE DOKUMENTACIJE*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta našim placevima podrazumeva "garancija"? Garancija na legalnost?

 

Uglavnom to.

Neki cak daju garanciju na motor i menjac odredjeni broj kilometara,ali mislim da je to vise marketing,jer i ako se nesto desi uvek mogu da se vade da je kvar nastao usled loseg rukovanja...

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sad kad to spomenu videh da je neko imao garanciju na motor od 15.000 km, pod uslovom da se veliki servis uradi kod njih u servisu.

 

Kapiram da mi je sada najbolje da nekoga platim da mi nađe kola, ja sam upravo potrošio još 2h blejeći u oglase  :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, ne, nismo se razumeli, ja sam mislio uzeti kola u Rumuniji i voziti ih sa rumusnkim tablama, jer živim u Temišvaru :) U tom kontekstu ne bih platio ništa mimo eko takse, ukoliko kola dolaze iz EU i nisu ranije bila registrovana u RO.

 

Da, nismo se razumeli, mislio sam da ćeš u Rumuniji kupiti auto i dovesti ga u SRB, registrovati ovde kod nas. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garancije koje vidiš na placevima uopšte ne uzimaj u obzir (osim par ozbiljnih placeva ali ti placevi svakako ne prodaju kola koja su u tvom cenovnom rangu).

Bolja je varijanta da uzmeš auto u Rumuniji, ako imaš sve potrebne dokumente da ga legalno voziš u Srbiji iz prostor razloga što su cene 1000 evra niže nego kod nas.
Tih 1000 evra računaj da uložiš u sređivanje auta kod nas jer je verovatno jeftinije nego u RO.
Bitno je samo da auto bude dobro vizuelno očuvan i da ima dobar motor (da ne duva, ne troši ulje) i menjač.
Sve ostalo se da vrlo lako srediti.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...