Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Prodavac mi preporucio neki FLASH od 44,kaze i on ga ima,5400din,e sad videcemo.Garancija 25m,i na 6 rata. Lancia Y,1,2,8v.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/12/2020 at 9:39 PM, Djuk85 said:
Dodje i taj dan da me izda akumulator.... Dosta je i mučen bio. Eto od novembra 2016... Uzet biloxxi 70ah u Metrou default_).gif bilo mi usputno...  

Jutros seo u auto i cvrc, neće da okrene...mislim da ima još par dana garanciju ali nisam stigao da pogledam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolike li su šanse da mi odobre reklamaciju 15 dana pred istek garancije ? Metro je u pitanju i biloxxi... :) mada mi je i račun izbledeo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta znam, nisam se nikad maltretirao sa tim garancijama pa ne znam kako ide...mogu da oduže pregled na par dana i to je to...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si poslao na reklamaciju pre isteka, a koliko oni oduzuju to je njihov problem. Trk u radnju :)

 

Inace, na automobilima uvek stavljam 30-50% veceg kapaciteta od predvidjenog, tako da budem miran po 4-5 godina.

 

Na motociklu nemam tu opciju, vec 12ica i to je to. Svaki mi je 7god unazad crkao malo nakon isteka garancije, kao da ih programiraju znaci. Neki sa znacima slabljenja, dva poslednja bez ikakve najave.

S jednom vartom upalio u sred zime normalno motor, ugasio ispred prodavnice, i da krenem nazad cvrc... ni za lampice. Drugom probila celija nicim izazvana, pa je dolazilo do samopraznjenja. Napun aku, upalim normalno motor na pipanje, ujutru 10V. Otkacen isto. Sad je na njemu unibat, nesto skuplji, pa videcemo koliko ce potrajati :)

 

Uglavnom, kad su automobili u pitanju preproucujem najveci koji moze da stane. Konstantno ce raditi pod manjim opterecenjem, uvek imati rezerve i manje se muciti zimi. One price o alternatorima koji nisu predvidjeni blablaa su price za malu decu(da vam, od skoro, elektroinzenjer kaze) :) Koliko auto povuce, toliko ce posle i dodati i to je to, a ako 3 dana vozite kratke relacije veci ce imati vise rezerve, manje se opterecivati. Cetvrtog dana zapalite na duzu, dopunice se do daske. Dok ce manje brzo doci do daske, ali kraj, nema dalje. Nekoliko dana ne upalite auto, racunar izvuce polovinu kapaciteta... ja sam se preporodio otkako sam sa puntica skinuo plastike i stavio 60icu umesto 40ice.

Ranije sam posle svake voznje skidao klemu zimi, visio na punjacu. Sad godinu i vise dana punjac nije video a nisam ga palio i po nedelju- 10 dana, vergla isto i zimi i leti, nikad nisam cuo njanjaaa ono mlitavo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Djuk85 said:

Kolike li su šanse da mi odobre reklamaciju 15 dana pred istek garancije ? Metro je u pitanju i biloxxi... :) mada mi je i račun izbledeo...

Ja sam svoj reklamirao, čekao ih 5 dana. Naravno zamenski nisu imali da mi daju samo slegnu ramenima, vratili ga i preterao još godinu dana. 

Sad je s proleća riknuo ali nisam uzimao isti nego dao njega i doplatio 5.000 za novu Toplu, s njom imam dobra iskustva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Djuk85 said:
Kolike li su šanse da mi odobre reklamaciju 15 dana pred istek garancije ? Metro je u pitanju i biloxxi... default_).gif mada mi je i račun izbledeo...

Reklamiraj, nećeš čekati dugo.
Meni su uvazili reklamaciju iako nisam imao racun, nasli su kopiju uz pomoć Metro kartice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, knezevic76 said:

Sad u ove nove automobile stavljaju neke male, čudnih oblika plus su još za start stop sistem, tako da ne znam sme li se tu kombinovati sa raznim jačina snaga

Stop&Start su matori sistemi koji se odavno guraju, vise od deceniju i po. To su tzv. Mikro-hibrid 1 sistemi, za koje po pravilu obicno idu EFB akumulatori (naravno, skuplji nego obicni). Dok za novija Mikro-hibrid 2 vozila (sa regenerativnim kocenjem) idu jos skuplji AGM akumulatori.

AGM se po pravilu menja sa AGM, a EFB moze i sa EFB i sa AGM (poslednje je samo nepotreban trosak). 

A sta sam sve vidjao da nas covek stavlja, samo da ustedi... I sto je najjace, to radi, bar u pocetku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Identicno razmisljam. Mada mi je auto stigao sa maltene novim EFB Magneti-jem (OEM, montiran u Svici) posto je auto sa gov*ivim Stop&Start - ipak sam se jos po kupovini malo raspitivao ako zatreba.

A opet sam XY puta vidjao da ljudi umesto EFB "krknu" najobicniji akumulator i teraj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu ja da ti pozajmim zamenski dok ti ne vrate tvoj ili ti ne daju nov. 

Imam 50ah zamenski ako ti odgovara( trebalo bi da je bas dobar) i imam neki 74ah nije bas dobar ali radice valjda kao zamenski dok ne uzmes nov. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odneću da probam, ne košta me ništa...rekoše čeka se 20ak dana...ni taj period čekanja mi ne smeta, uzeo sam drugi aku...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/30/2022 at 10:50 AM, djomla said:
Reklamiraj, nećeš čekati dugo.
Meni su uvazili reklamaciju iako nisam imao racun, nasli su kopiju uz pomoć Metro kartice.

Bitno je znati datum kupovine kako bi sto lakse i brze nasli
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/29/2022 at 4:34 PM, Djuk85 said:
Kolike li su šanse da mi odobre reklamaciju 15 dana pred istek garancije ? Metro je u pitanju i biloxxi... default_).gif mada mi je i račun izbledeo...

Reklamaciju su prihvatili, prespojile ćelije :) izbledeli račun su malo ugrejali upaljačem, račun pocrneo a brojke postale vidljive :)
Mogao sam da uzmem nov akumulator ili povraćaj novca...pošto sam u medjuvremenu kupio nov aku. izabrao sam novac.
Hvala vama na savetu, da nije bilo komentara, možda bi me i mrzelo da reklamiram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me, da li ima nekih benefita i/ili potencijalnih problema, ukoliko se u auto stavi jaci akumulator nego propisan? Kontam da nema, ali ajd da pitam, mozda sam nesto propustio.

 

Za 159 2.2 sam nasao u nekom tehnickom dokumentu ovo za preporuku za aku: 

image.thumb.png.6b04e0ff41e00b6003e4e57829acd9ba.png

 

Varta battery finder izbacuje ovo : 

image.thumb.png.f40c48881bc25b9fe9f557b465d04e95.png

 

A kod mene je ovaj (stavio ga prodavac na placu) : 

image.thumb.png.737a405f8f892e9f92021a76ab8ed232.png

 

Razmisljam sta da stavim. Isao bih na Exide premium, medjutim dvoumim se da li da stavim 77Ah/760A (najjaci koji fizicki moze da stane), ili da idem na 64Ah/640A. On je preporucen... 

 

Exide Premium EA770 12V 77Ah | Akumulator Shop (akumulator-shop.rs)

Exide Premium EA640 12V 64Ah | Akumulator Shop (akumulator-shop.rs)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baguje malo. Nekad previse pada napon na verglanju. Punio ga punjacem vise puta, bude oke neko vreme, pa opet... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...