Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

3 hours ago, Rile_bg said:

dobio sam drugi isti takav nov sa novom garancijom.

proveri da li garancija traje do isteka garancije prvobitno kupljenog akumulatora. Barem je tako za Vartine akumulatore. Da nije tako, teorijski bi na svakih 35 meseci mogao da dobijas nov aku. :laughing:

On 21/10/2018 at 7:37 PM, knezevic76 said:
On 21/10/2018 at 6:08 PM, Djuk85 said:
Koja su iskustva sa Magnum akumulatorima? Istice mi garancija pa da znam sta da ocekujem emoji3.png stavih ga malo da se dopuni, pa aj da pitam...

I magnum i mustang oko tri godine, kod mene.

S obzirom na garanciju od 2 god...to je super. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pravilu bi trebalo da ide nova garancija, jes da onda moze da se menja na svakih 35 meseci (ako opet rikne, ali Boze moj), ali ako je nov (proizvod) aku, onda je i garancija da novim datumom.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Vartini ovlasceni servisi kad daju izvestaj o fabrickoj gresci na akum, ja sam duzan da kupcu dam nov akumulator, ali mu na garanciji napisem datum kad je kupljen reklamirani akumulator i zaheftam stari fiskalni. Znaci, iako je dobio nov novcat akum, ima garanciju do isteka trajanja garancije akumulatora koga je reklamirao. 

Ne znam da li tako radi samo CIAK ili i ostali uvoznici. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je protivno zakonu o zaštiti potrosaca. Za nov, zamenjeni proizvod mora da ide nova garancija od min 2god.. kad se popravlja isti proizvod, garancija se produžava za ono vreme koliko je proizvod bio na servisu...

 

Izvod:

Produženje garantnog roka. U slučaju da je izvršena manja opravka, garantni rok se produžava za onoliko vremena koliko ste bili sprečeni da stvar upotrebljavate. Ukoliko je neispravna stvar zamenjena drugom, ili ukoliko je izvršena bitna opravka, garantni rok počinje da teče ponovo od zamene, odnosno vraćanja popravljene stvari.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno perfidna prevara proizvođača/uvoznika koja još uvek prolazi kod nas... Mene su tako ubeđivali jbn magacioneri koji izdaju robu pa onda oni i popunjavaju garanciju kada sam reklamirao somborski Black Horse kod Vukovića. Vratio se u kancelarije, porazgovarao sa 'menadžerom' i pripretio inspekcijom, i javili magacionerima da pišu novu garanciju...

 

9 hours ago, gile smederevo said:

proveri da li garancija traje do isteka garancije prvobitno kupljenog akumulatora. Barem je tako za Vartine akumulatore. Da nije tako, teorijski bi na svakih 35 meseci mogao da dobijas nov aku.

 

Jbg, to stvarno može u teoriji da se desi i kažu da taxisti to obilato koriste, ali to je problem proizvođača onda. Znači da njegovi proizvodi ne mogu da izguraju garantni rok. Šta koj kukuriku garantuješ onda?!?

Ne može baš ni garancija da se ostvari tek tako, i sam kažeš da mora ovlašćeni servis da ispita reklamirani akku i da napiše izveštaj o razlogu crkavanja akku, i ako oni utvrde da je razlog u samom proizvodu - ide nov proizvod sa novom garancijom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/21/2018 at 6:08 PM, Djuk85 said:

Koja su iskustva sa Magnum akumulatorima? Istice mi garancija pa da znam sta da ocekujem :D stavih ga malo da se dopuni, pa aj da pitam...

Magnum je odlican,preporucujem i Monbat.

 

http://ciakrs.rs/index.asp

 

http://akumulatori-desulfatizatori.blogspot.com/2014/09/ove-akumulatore-bih-ja-izabrao.html

 

9 hours ago, gile smederevo said:

Pravi ih neka firma "Batagon group"

Idu kao alva.... naravno jer su jeftini. 

https://www.bloomberg.com/research/stocks/private/snapshot.asp?privcapId=536391574

 

Ja bih ovo zaobisao u sirokom luku,ne znam koja je cena ali ova dva gore pomenuta su ekstra za mali novac.

Edited by Max82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, istekla je garancija i slabija mu je udarna snaga otkad je zahladnelo...
Ako pregura zimu bicu zadovoljan, mada sam spreman da odem do metroa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozda nije skroz pun, drugo, gusce je ulje kada jd hladno pa je normalno malo teze da zavergla. Malo, ne da se muci :)

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Djuk85 said:

Sta znam, istekla je garancija i slabija mu je udarna snaga otkad je zahladnelo...
Ako pregura zimu bicu zadovoljan, mada sam spreman da odem do metroa :D

Okači ga malo na punjač neće sigurno da mu škodi..Pogotovo ako praviš kratke relacije pa se ispraznio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kacio sam i gledao nivo tecnosti..
Namucio sam ga ja pre jos,kad mi je riknuo alternator...napuni,vozi,napuni, vozi... I tako dve, tri nedelje :D možda je i to uticalo..

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Djuk85 said:

Kacio sam i gledao nivo tecnosti..
Namucio sam ga ja pre jos,kad mi je riknuo alternator...napuni,vozi,napuni, vozi... I tako dve, tri nedelje :D možda je i to uticalo..

Normalno da je uticalo..Skraćuje mu radni vek naglo praznjenje a još više ako duže ostane prazan.Napuni ga pa šta mu bog da..Majstori predlažu da se na svaka 3 meseca dopuni akumulator..Pogotovo ako je gradska voznja česta..Ja moj na svakih 6 meseci dopunim..Sad ulazim u treću zimu i na ove minuse pali normalno..Pu pu da ga ne ureknem..Što se tiče instaliranja novog akumulatora predlažem da se uvek proveri alteranator i alnaser..

Badava nov akumulator ako nema pravilno punjenje..Takođe treba kleme očistiti ili zameniti ako su propale i posle nema problema..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to nikada nisam uradio niti sam cuo do skoro, pa bas sam ovde procitao. Ne kazem da ne treba, da me neko pogresno ne shvati. Imam toplu neku crvenu , sesta godina, 2 puta sam samo proverio dal fali destilovane vode i toliko , plus mi je auto dizel i drnda se po gradu svaki dan :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja praksa je jednom godisnje pred zimu... U bivsem autu 6 godina za redom TopLa Top crna sa onim okom od 74kw i sa tim akumulatorom je i prodat auto pre 20ak dana... Pali OK i dalje...

 

PS Takodje dizelas od 2000ccm i svakodnevne kratke voznje od 2-5km...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

MS PK ..Šta misliš zbog čega priličan broj akumulatora rikne pre garantnog roka ili tek malo prebaci? Ima tu renomiranih  firmi pa opet riknu..A neki teraju baš dugo kao tvoj npr.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...