Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Ma uzeo Black horse. Elem, cim sam ga ugradio, premjerio sam napon na klemama, i na leru bez upaljenih svjetala i drugih potrosaca mjeri 14,4V. Motor je benzinac 1.6 16 Brava. Je li to ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trebalo bi da je malo bolji od crnog,pravljen za vozila sa full opremom


To je White Horse. Silver je izgleda ipak mađarski.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja skoro naletim u metrou na neke akumulatore BILOXXI ili tako nesto,po nekoj smesnoj ceni, 2 god garancije,zna li neko vredi li se zamlacivati sa njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam, nema brige, to je normalno punjenje pod opterecenjem, varira sa i bez opterecenja od 13.7 do 14.5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

..Danas zvanicno "preminuo" Crni Konjic posle ~4 godine. Sutra idem po Vartu Silver Dynamic 74AH 750A i to je to. Ne mogu da cekam ponedeljak da narucujem Exide jer mi treba auto za vikend a naravno u nasem divnom KG-u nista ne mozes da nadjes sto zelis kad ti treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradjena Varta juce. 500 din dobio za stari i 5% za kes u AP sportu. Posto Varta ima drugacije oznacavanje datuma proizvodnje po ovome sam zakljucio da je proizveden u cetvrtom kvartalu 2012. jer mi je plava tackica na akumulatoru.

Image_000.jpg

Idealno bi bilo da je zelena jer bi to znacilo da je ove godine posto ove boje idu ukrug i po kvartalima koliko sam ja zakljucio, ali sta je tu je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebno mi je par saveta u odabiru novog akumulatora za Fiat Stilo 1,6 16v Active...relativno skoro sam imao manju saobracajnu nezgodu,auto mi vec neko vreme stoji ispred kuce jer ga ne vozim dok cekam izvestaj,akumulator se ispraznio i vreme je da ga promenim,bio je neki Nemacki (jer sam auto uvezao iz Nemacke) od 53 AH 470A.

Citajuci forume i misljenja o novim akumulatorima dosao sam do zakljucka da su Varte Silve Dynamic prilicno dobre,kao i Exide Premium koji su vec pominjani u ovoj temi pa bih molio za pomoc u odabiru pravog za moj auto,dakle koje snage akumulator da uzmem za pocetak ?

Gledao sam cene i modele u Ap sportu i AKumulator Shopu radi informisanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa kapacitetom nema svrhe preterivati jer ne znaci da ce duze trajati. Par godina nakon isteka garancije (ako se posreci a trebalo bi kod ozbiljnijih proizvodjaca) bit ce u istom stanju onaj veceg kapaciteta i onaj preporucenog kapaciteta, samo sto pri kupovini onaj veceg kapaciteta kosta vise.

Kod prijatelja Black Horse od 97Ah i nakon njega od 65Ah trajali 3 godine! Samo sto je onaj od 97Ah 30% skuplji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se tice proizvodjaca ?

Exide ili Varta?

Dok sam citao ovu temu nisam video da se neko zalio na exide premium odnosno vartu silver dynamic,jer neki od ta dva planiram da uzmem.

Jedino sto Vartu mogu da uzmem u Lazarevcu a Exide bih morao da jurim negde drugo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varta je dostupnija, i ja sam je uzeo. Exide je sigurno vrh klasa, ali ne znam da li ga neka ozbiljna firma drži, zbog kasnijih reklamacija. Varta Silver ima 40m garanciju, što je poprilična sigurnost.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto i ja mislim,samo se malo dvoumim jer su mi neki rekli da uzmem aku od 55ah,neki od 60 pa sad ne znam koga bih poslusao,u ovoj temi dok sam citao sam procitao na par mesta cini mi se da su lneki stavljali od 62ah cini mi se,u 1,6 Stila...http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=42514

Ovu Vartu sam nasao i u Lazarevcu za manje vise istu cenu...

A od Exide sam gledao http://www.akumulator-shop.rs/prodavnica-535.html

http://www.akumulator-shop.rs/prodavnica-113.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi su oni okej. Fabrički Marelli skinut sa mog Stila JTD je bio 56Ah.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebno mi je par saveta u odabiru novog akumulatora za Fiat Stilo 1,6 16v Active...relativno skoro sam imao manju saobracajnu nezgodu,auto mi vec neko vreme stoji ispred kuce jer ga ne vozim dok cekam izvestaj,akumulator se ispraznio i vreme je da ga promenim,bio je neki Nemacki (jer sam auto uvezao iz Nemacke) od 53 AH 470A.

Citajuci forume i misljenja o novim akumulatorima dosao sam do zakljucka da su Varte Silve Dynamic prilicno dobre,kao i Exide Premium koji su vec pominjani u ovoj temi pa bih molio za pomoc u odabiru pravog za moj auto,dakle koje snage akumulator da uzmem za pocetak ?

Gledao sam cene i modele u Ap sportu i AKumulator Shopu radi informisanja...

Prijatelju, mnogo se opterećujemo sa akumulatorima...

Exide je vrhunski, ja ga imam... Sve u superlativuza njega. Ali nećeš pogrešiti ni ako uzmeš Vartu. To je sve slično. Nijanse su u pitanju, tako da nema šta. Uzmi ono šta ti je dostupnije.... Gledaj dužinu garancije, na kraju krajeva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko god dugo trajala garancija za Vartu Silver (40 meseci valjda) ja ne planiram da je mucim tj. ne pipam do zadnjeg datuma garancije, nego pred zimu dopuna, pa cak i na svaka 3, 4 meseca, pozeljno odraditi i oblaganje ako bude bila super hladna zima i to je to. Otkad vozim Akumulator mi je najveca muka u zimskim uslovima, tako da po meni na to treba obratiti posebnu paznju i odrzavati kako valja, pa ce mozda potrajati i garanciju + toliko jos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene Exide Excel+ bez ikakvog odrzavanja, oblaganja i sl. vec ulazi u 6. godinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost, do sada NE (pisao sam vec ranije po forumu, vezano za accu)...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jurim za ortaka akumulator pa naletim na ovaj

 

YUASA akumulatori, serija Professional, tip akumulatora od 12V i 75Ah sa 680 CCA startne struje i sa desnim polovim izvodom. Serija Professional range nudi direktan ekvivalent originalne ugrađene baterije i nudi mir koji dolazi sa reputacijom Yuasa za pouzdanost.

Svi akumulatori od ove serije imaju duži vek trajanja i preko 25% više performanse u poređenju sa konvencionalnim akumulatorima, nudeći kapaciteta od 26 do 110Ah koji pokrivaju preko 90% automobila i kombija.
 
Ključne prednosti:
- Do 25.000 startovanja motora;
- Bez održavanja;
- Idealan za vozila sa standardnom opremom;
- Kalcijum tehnologija.
 

Ono što mi je upalo u oko je do 25 000 startovanja, dok Exide Premium EA722 72Ah 720A ima samo 10 000 garantovanih startovanja.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom iskustvu:

Yuasa, nenadmaseni kvalitet UPS baterija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...