Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

moja greska sve u svemu jako zadovoljan njim za sada ali zanimljivo je da samo exide ima takvu startnu u odnosu na druge primer topla 66 ima manju nego ovaj 64 :)

Edited by Milosnis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaka greška,bitno da se razumemo.

Koliko para toliko muzike. Koliko para Exide ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel planiraš da voziš Punta duže od 3 godine? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da kazem i ja par iskustava....sa akumulatorima. Po meni ovde ne vazi ona koliko para toliko muzike. Godinama unazad nakupovao sam se raznih Varti, Bosh-ova i sl i na kraju digao ruke i preko neta kupio akumulator marke "Starter red". Em jeftin akumulator, em jos i popust, emljudi dosli i doneli (hteli i da montiraju na kola-rekoh ne treba), em uzeli stari crknuti i za njega dobio umanjenje-eko taksa neka... em dobio na poklon 4 NiMh baterije za fotoaparat. I evo dve godine me sluzi bez najmanjeg problema.... Ja prezadovoljan i da sad kupujem opet bih taj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo teorije o baterijama koga zanima.


Lead-Acid battery theory.pdf (3.3 MB)
https://mega.co.nz/#!3Z5mUZJb!YX6pDjnbm1PA0A3lh4I6XQfpZtlddiysmk4TdOqnJv0

Ovde imate teoriju a ako vas jos nesto dodatno zanima pitajte, pa cu ja pitati kolege iz kvaliteta ili inzinjeringa. Moj trenutni posao je u kompaniji EXIDE, nisam strucno lice za baterije (rukovodilac sam IT sektora za fabriku u BY) ali mogu da pitam kolege ako vas nesto zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varta Blue dynamic crkla posle tacno 26 meseci tj. 2 meseca po isteku garancije. :thumbdown:

Od sad ce mi biti odmah posle Black Horse-a -na crnoj listi! (on sastavlja ukupno 24mes.) kad budem kupovao novi akumulator.

Stigao Exide Premium 64Ah nadam se da ce valjati (toliko ste ga svi nahvalili)-.

Zvao sam i Fiat u vezi akcije akumulatora i imaju od 64Ah i cena je tu negde gore dole 400 din ali mi je Exide bio blize za kupovinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je tom Premium-u od 64Ah startna struja? Moj Excel+ kupljen pre par godina je imao 760A (72Ah).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 11000din ovaj mi deluje kao naj izbor:

Exide Premium EA722 72Ah 720A

Ako iskljucimo Vartu Silver i slicne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ dox

Moj glas ide uvek za Exide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Fiamm mozda samo zbog cene mada na prethodnim stranama videh da je Exide 1. po nekim testovima i verovatno da cena opravdava kvalitet (+ jos uvek nikog nisam cuo da se zali na njih), dok za Fiamm iako su kao "original" za Fiat-a ne ulivaju mi nesto poverenje.

Edited by DoX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se ne ugradjuje u Fiat, nisam siguran stvarno. Ide u Mercedes, Opel, PSA, Reno... kazu i Ferari i Maserati :) Na drugim trzistima ima ga pod imenom Beren (Baren) i taj valjda ide u VW i tako dalje...

Ne kazem da je bolji od Exide, ja ubacio Fiam pre mesec dana pa javljam kada rikne pupupu :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmes lepo i oteras kod nekoga ko ima onu skalameriju za proveravanje akumulatora i posle testa ti odmah kaze na cemu si....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ti gajiš na klemama. Teško da može da valja.

Kod majstora koji ima tzv viljušku i neka ti proveri kapacitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa paljenjem, jos uvek nisam izvalio sta je u pitanju...Auto je palio najnormalnije, sve do jednog dana, upalio sam ga, isterao iz dvorista, vratio ga, nakon 4/5 sati stajanja da ga upalim i ono prc nista...dam kontakt, sacekam check engine zaverglam i automatski mi pogasi sve lampice i ni da zavergla kako treba kao da je skroz mrtav akomulator...upalim ga kasnije na kablove , radio je malo,provozao ga, ugasim ga, i upalim odmah najnormalnije...cim napravim vecu pauzu bez rada auta on opet isprazni...veceras sam ga skinuo sa punjaca , upalio ga na pola kljuca sve ok, skinuo mu klemu jednu pa cu ujutru da probam da vidim dal ce da pali ok , da vidim dal ima skrivenog potrosaca dok auto ne radi...akomulator je BOSH i jos je pod garancijom uzet u decembru...ne znam sta moze da bude hmm...

Jel ima neko slicna iskustva?

hvala pozz

Edited by tomic_89

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se to ranije desavalo zbog loseg kontakta na klemama, osmirglao, zategao i nkada vise se nije javilo dok akumulator nije riknuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Kakva je ovo marka, Silver Horse , kazu mi u prodavnici Madjarski, dobro se pokazao, nemaju puno reklamacija, garancija dvije godine. Nekako mi izgleda kao kopija black horse-a?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konj je konj. U stvari raga koja brzo crkne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...