Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Cekaj, naplatili su ti punjenje akumulatora koji je u garanciji jer je kao tvojom krivicom ispraznjen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike tako nekako. Ćale nije hteo da se ubeđuje sa njima jer je koštalo 200 dinara i od tad kao radi, ali abs svetluca baš fino, svetla malo slabije rade kad se doda još neki potrošač i ima potencijala da crkne samo da veže par dana da se ne pali.

Stavio sam večeras akumulator iz Stila da vidim kako će da radi, abs se ne pali, nema slabljenja svetala i sve ok radi tako da nije teško zaključiti u čemu je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo su mi javili iz servisa (Battery Centar) da mi je stari akumulator Varta 60Ah 540A (Magneti Mareli) u odlicnom stanju i da je samo bio prazan. Dajte mi neki savet sta da radim dalje posto sam vec kupio i montirao Vartu Blue Dynamic istih karakteristika. Da li da prodajem (za koliko para), da li da ga cuvam (za ne daj Boze)...ili nesto trece?

Edited by Kejd

Share this post


Link to post
Share on other sites
:yes (prezadovoljni korisnik vec godinama na oba vozila, pisao vec x puta) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 2 godine sam kupio Vesna Akumulator, koji sam toliko izmaltretirao u vekrti dizel 2.2 koja je imala lošu boš pumpu i malo malo pa nije htela da pali pa su verglanja bila i po 15-20 sekundi. za 2 godine samo je jednom napunjen na punjaču i nastavio je da radi. Za dosta manje para u odnosu na Somborske akumulatore koji po defaultu crkavaju par dana pre ili posle isteka garancije. A najbolji akumulator koji sam imao prilike da koristim je Panasonic punih 11 godina mi je izdržao u Tojoti koju sam imao i koja je bila u garaži bez vrata! Najbolji pokazatelj da je akumulator na izdisaju kada se u jednoj ili više ćelija zamuti tečnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas kupio energizer 55ah 480a, sad je garancija izmenjena, nema vise 24+12 vec je 28 bez pregleda u servisu

cena 7000, datum proizvodnje 09.2012, znaci ok

svracao sam u jos jednu radnju i na kraju pitam prodavca koji je datum proizvodnje

kaze stariji su od godinu dana sigurno, niko ne kupuje skuplje pa stoje dugo

otvorite oci i ne kupujte starije od 6 meseci :fish:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poručeno, sutra stiže..... :cheers:

http://www.akumulato...vnica-1158.html

Juče sam proverio sa majstorima akumulator koji imam u Marei - Banner je u pitanju, četvrta zima a u februaru je na -20 zakucao...tako da je pri kraju. Motor se pokreće bez problema (valjda zbog odlične kompresije), ali na ispitivaču se vidi da nakon davanja kontakta kada aktivira grejače, njegov kapacitet opadne na 25-50 %...i tako 4-5 puta i kraj. Voltaža je ok, od 13,90 do 14,10, ali kapacitet je pri kraju.

Edited by Maki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljen i akumulator. šta reći...pretpostavljam da se na okret ključa, motor pokreće bar duplo brže nego sa starim. Ustvari, nikada mi se ovako lagano motor nije pokretao. Drugi auto!!!! :unworthy:

Ustanovili smo da onaj "zveket" potiče od pingvina - španer PK kaiša. I to je rešeno. :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljen Black Horse 55ah,zadovoljan kako pali,sve radi fino,za NG je bio na kalisu celu noc kad sam dosao do njega oko 3h-4h bio je zaledjen ceo auto,upalio kao da je napolju +30 bez i malo muke :D Videcemo kako ce dalje da sluzi ali sam za sada zadovoljan :) Pre ovoga sam imao Banner 55ah isto ali je riknuo ove godine tj.zime :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo, samo jos da cujemo iskustvo sa BH za jedno 2-3 zime ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

U suštini BH je ok za benzince. Imam nekoliko drugara koji su apsolutno zadovoljni BH akumulatorima - vek trajanja oko 4 godine! :yes

E sad, na dizelašima već se nisu toliko proslavili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice klasicnih accu, vec potvrdjeno ranije i u nasim iskustvima iz svih prethodnih postova :thumbsup: ... Stvarno ne zalim ni dinara za Exide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam već naveo da se motor pokreće kako se nije pokretao za posledenjih 60000 km. Videću za dve-tri godine kakav je. Za sad obećava. :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se kaze - nemas zime sigurno nekoliko godina (ako auto ostene kod tebe), kod mene su Exide na oba vozila.

Znam kada sam uzimao ovaj poslednji za Stilo da je imao ubedljivo najjacu startnu struju, u poredjenju sa tadasnjom konkurencijom. Pored ostalog ;) ... Jedino sto mu je i cena bila srazmerno veca, ali stvarno vredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljen Exide premium 64ah a interesantno je sto ima 640 amper casova imam utisak da ce se raspasti kako okrene bolestan aku. tj bas doooobar..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha pogresno se "odrazio"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...