Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

`Ej ljudi, ovo je mnogo dobra spravica, a ja se prvi put susreo sa njom pre par dana... :)

cxca9.jpg

Bio kod druga, skidali nesto akumulator i kaze daj da sredimo ovo...

Desni deo na polove i samo par krugova desno - levo, i sjaje se k`o nove, a ovim levim delom kleme iznutra, ne moze da skodi, a pretpostavljam da ima u svakoj prodavnici i nije skupo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi put vidim ovo čudo, super je stvar :)

nego, treba ćale da kupi akumulator za bravu (1.2 16v)..renutno je u njoj neki black horse 45ah star preko 4 godine.. A dvoumi(m) se dal da uzmem ponovo black horse 45A ili eventualno 55Ah? Jel bolje da uzmem jači? Po dimenzijama staje knap...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde sam procitao...nemam pojma gde da akumulator kad uzimas jaci ne bi trebao da bude jaci 20% od onog fabricki deklarisanog...tako da ako je po tome suditi - nece mu skoditi... :)

Sprava je haos...sprava kao da nije sa ovoga sveta :D

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

fabricki je valjda 50Ah..a to prave samo ovi skuplji proizvodjaci..zato sam kontao da ubacim malo jaci black horse, kontam da znaci, pogotovo zimi, i za auto koji se pali i vozi najvise dva puta nedeljno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nokia1333.jpg

6a godina, pali ide ali vreme joj je, bio kod majstora, 45% zivota i 100% napunjen

plasim se ipak da me ne izda na nekom minusu

pitanje, mozda ranije ima odgovora ali ko da cita sve stranice unazad

u knjizi pise da mi treba 60Ah 320a, gledam ove nove svi imaju mnogo vise A od ovih 320

da li bi mogao onda da stavim recimo 55Ah 490A ?

mislio sam da uzmem energizer ali neki proatomic mami cenom, sta mislite, koji ?

da dodam, imaju i topla, fiamm, bh, bosch, varta...

za stare kojih imam 3 komada placaju 50din kilo :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad gledah Battery centar ali ne viddeh Tudor premium, na naprednoj pretrazi mi ovaj preporucuju...

http://batterycentar.rs/products/TUDOR-TECHNICA-TB620-12V-62Ah/pid/783142#.UNWJdW-eHD4

Sta mislite o njemu? Mada meni je zapala za oko Varta u AP sportu, Blue Dynamic 60Ah. Trenutno imam u kolima Vartu skroz crnu (ne znam koji je model 60Ah/540A) ima logoe fiata lancie i alfe....i made in Italy je :) dosao je sa kolima kada sam uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja budala ugurao u stila 75Ah.. <_< I opet mi se povremeno javi ABS, ASR failure kad ga palim baš hladnog..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije bitan kapacitet koliko je bitna struja koju moze da proizvede u momentu paljenja (mada koliko sam video sto je veci kapacitet veca je i struja, sto ne bi trebalo da bude pravilo, ali eto.)...mene je ovaj moj sluzio od kada sam uzeo auto a pre toga ne znam koliko je koriscen, znam samo da je kod mene skoro 4 godine. Zato gledam onu Vartu u APu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juriš kapacitet Ah, pa onda gledaš ko oslobađa više struje. Sve je bitno, mada po meni kapacitet na prvom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam iz stila izvadio bosch 72Ah, pa sam kontao da treba da uzmem taj kapacitet, ali sad vidim da mnogi imaju slabije akumulatore koji ih služe bez problema..zato mi malo krivo, mogao sam uzeti neki slabiji exide, ali ajde, valjda i ova topla top valja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sinoc uzeo opet Vartu 60Ah 540A Blue Dynamic jer mi je prethodna ista takva samo skroz crna riknula. Mozda stara Varta nije riknula skroz jer napon koji mi pokazuje je 12.4 V ali nema snage da upali auto dok sve ostalo u kolima radi (radio, sva svetla itd.) Ono sto me je dodatno zbunilo je da sam uspeo na kablove da upalim auto bez problema, provozao par krugova pod jacim gasom, vratio se na parking ugasio auto, sacekao malo i upalio bez problema, ugasim opet auto i odnesem akumulator kuci na toplo. Sutradan kada sam probao da upalim ista prica, nece ni da pipne...da li je riknuo ili je samo prazan ko ce ga znati. Sve u svemu taj stari cu da tapnem u staro gvozdje jer nemam vremena za ispitivanje i eventualnu popravku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je prazan, a ubi ga ova hladnoća. I ja imam slične simptome i čekam trenutak da zataji jedno jutro skroz pa da ga mijenjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...provozao par krugova pod jacim gasom, vratio se na parking ugasio auto, sacekao malo i upalio...

... i ispraznio to sto si malo dopunio sa par krugova ;)

via tt2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto mene zanima je, kako da znam da li je akumulator stari riknuo ili je samo prazan pa postoji mogucnost da se dopuni i da radi i dalje (da ga prodam za neke sitne pare, mozda nekome pomogne). Star je sigurno 5 godina, mozda i vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje. Astra mi totalno ok pali, ali je akumulator bio još prošle godine za zamenu, samo su fini ljudi iz Black Horse-a napunili isti i naplatili još punjenje tako da je verovatno sada pred izdisajem. Primetio sam da se lampica abs-a pali pri prvom paljenju kola tog dana, svetli 10ak sekundi i stane. Posle toga se uopšte više ne pali. Da mogu da računam da je to 100% do akumulatora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se par puta upalila lampica abs-a kad su bili minusi, ali je akimulator nov, Vartin, kupljen u oktobru i nije mi za sada pravio nikakvih problema. Malo je teze verglao na -5 ali je uvek upalio posle par sekundi verglanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se pali lampica ABS-a pri prvom paljenju, verovatno povuce malo vise struje a teze vergla zato sto se ulje zgusne na hladnoci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj moj je u takvom stanju da se samo nadam da će crći pre isteka garancije :wallbash: Prošle godine je nov kupljen, stajao u garaži na +15 stepeni oko 2 nedelje i ni da mrdne kada sam probao da upalim kola. Definitivno od sada uzimam Black Horse samo ako su duplo jeftiniji od ostalih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oteraj kod nekog električara koji ima tzv. viljušku i neka ti izmeri kapacitet. On će ti reći da li je riknuo ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konstatovao je električar još prošle godine da se ne isplati puniti ga, ali su ga u servisu napunili i naplatili nam. Samo da crkne pa ću i kod njih fino na razgovor. Šteta što nemaju prostorije u Ušću, tamo sam redovan za isterivanje pravde :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...